• تاریخ: 2020-10-07
  • شناسه خبر: 30215
  • 111 بازدید

آخوندمیرزاعلی:ضرورت انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل های آینده

ارکین نیوز- آخوند میرزاعلی با بیان اینکه هفته دفاع مقدس نباید صرفاً منحصر به یک هفته باشد، بر ضرورت انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل های آینده تأکید کرد. «آخوند عبدالحی میرزاعلی»در دیدار مسئولان ستاد هماهنگی کانون های م ...

ارکین نیوز- آخوند میرزاعلی با بیان اینکه هفته دفاع مقدس نباید صرفاً منحصر به یک هفته باشد، بر ضرورت انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل های آینده تأکید کرد.

«آخوند عبدالحی میرزاعلی»در دیدار مسئولان ستاد هماهنگی کانون های مساجد استان گلستان با خانواده شهید «تاج محمد میرزاعلی» در طرح سه شنبه های تکریم اظهار کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم شیعه و سنی ایران مدیون خون شهدا هستند، شهدا با رشادت و دلاوری از جان و مال خود گذشتند و رفاه و آسایش امروز ما مرهون خون شهیدان است.

امام جمعه اهل سنت آق قلا با بیان اینکه شهیدان با گذشتن از جان خود انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی را بیمه کردند، ادامه داد: امروز وظیفه همه ما ادامه راه شهدا است و باید یاد و خاطره شهدا را در تمامی زمان ها گرامی بداریم.

وی تأکید کرد: هفته دفاع مقدس نباید صرفاً منحصر به یک هفته باشد چراکه این نامگذاری یک نماد است و تمامی روزها باید یاد شهدا و دوران پرافتخار دفاع مقدس زنده نگه داشته شود.

آخوند میرزاعلی یادآور شد: همه مردم به ویژه بسیجیان، پاسداران و ارتشیان برای انقلاب اسلامی زحمت کشیدند و باید قدردان آنها باشیم.

امام جمعه اهل سنت آق قلا ابراز داشت:‌ همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست و ما نباید از رشادت ها و فداکاری های شهدا غافل شویم‌.

وی تأکید کرد: فرهنگ ایثار و شهادت و رشادت های دوران دفاع مقدس باید به نسل های آینده منتقل شود.

آخوند میرزاعلی به ویژگی های شهید تاج محمد میرزاعلی اشاره کرد و گفت: شهید میرزاعلی جوان خوبی بود و در خانواده مذهبی و پرجمعیت بزرگ شد، او اهل نماز و عبادت بود و در ماه رمضان بیشتر اوقات خود را در مسجد سپری می کرد.

امام جمعه اهل سنت آق قلا اضافه کرد: شهید همه را مانند خواهر و برادر خود می دانست، برای بزرگان و ریش سفیدان احترام زیادی قائل بود و همیشه در خدمت مردم بود.

وی ابراز داشت:‌ از آنجایی که شهید فرزند بزرگ خانواده بود و پدر کسالت داشت برای کمک به معیشت خانواده از همان سنین پایین کارگری و کشاورزی می کرد، وی فردی مهربان و بخشنده بود و زمانی که برای مرخصی به منزل می آمد برای کودکان روستا خرید می کرد و از همان ابتدای روستا تا رسیدن به منزل به آنها هدیه می داد/شبستان