• تاریخ: 2020-12-24
  • شناسه خبر: 30522
  • 675 بازدید

برگزاری رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستانه کشور در مجموعه سوارکاری شهرستان گنبد

ارکین نیوز-هفته پنجم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستانه کشور در مجموعه سوارکاری شهرستان گنبدکاووس آغاز شد.  در روز نخست از هفته پنجم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستانه کشور بعدازظهر امروز ۵۸ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و ت ...

ارکین نیوز-هفته پنجم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستانه کشور در مجموعه سوارکاری شهرستان گنبدکاووس آغاز شد.

 در روز نخست از هفته پنجم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستانه کشور بعدازظهر امروز ۵۸ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد در ۶ دور ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ متری در مجموعه سوارکاری شهرستان گنبدکاووس بدون حضور تماشاگران با یکدیگر به رقابت پرداختند که ۱۱۷ میلیون و ۷۵ هزار تومان جایزه نقدی برای مالکان، مربیان و چابکسواران برتر این روز در نظر گرفته شد.

در دور اول اسب‌های ترکمن سه ساله در کلاس چهار به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که یاسر جرجانی با اسب گدرسن سجادی زودتر از خط پایان گذشت و آرمین آق آتابای با اسب پوریا مختومقلی و بنیامین جرجانی با اسب آلبارس به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور دوم اسب‌های دوخون دو ساله در کلاس میدن به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب ارتورول نفر نخست از خط پایان گذشت و رامین قهرمانی با اسب هرتیک و طاهر گوگ نژاد با اسب میس دالگا به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های تروبرد دو ساله در کلاس میدن به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که نورمحمد بهادر با اسب اودیسه موفق به کسب مقام اول شد و آق اویلی بشگرد با اسب بن آمور و محمدامین توماج با اسب اس اچ بوسفال به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های دوخون سه ساله در کلاس ۶ به مسافت ۱۲۰۰ متر شکل گرفت که بنیامین جرجانی با اسب دیو زودتر از خط پایان عبور کرد و ابوطالب چاریزاده با اسب ردلاین و آرمین آق آتابای با اسب شین تیا به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم اسب‌های دوخون سه ساله در کلاس چهار به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که نورمحمد بهادر با اسب جالیسکو نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و امیر مختومی با اسب ناز قورام و آرمین آق آتابای با اسب رویال سروین نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور ششم و پایانی اسب‌های تروبرد سه ساله در کلاس پنج به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که موسی محمدی با اسب فیوری موفق به کسب عنوان نخست شد و قربان محمد اودک با اسب ماسانیا و آرمین آق آتابای با اسب سانچی به ترتیب دوم و سوم شدند.

روز دوم از هفته پنجم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستانه کشور بعدازظهر فردا (جمعه) بدون حضور تماشاگران در مجموعه سوارکاری شهرستان گنبدکاووس برگزار خواهد شد/تسنیم