• تاریخ: 2016-09-06
  • شناسه خبر: 20439
  • 394 بازدید

شکی:۲۰ مدرسه فوتبال غیرمجاز در گلستان پلمپ شد

ارکین نیوز-دبیر هیات فوتبال گلستان گفت: ۲۰ مدرسه فوتبال غیرمجاز که بدون مجوز در حال فعالیت بودند و حتی در عرصه دلالی بازیکنان فعالیت می‌کردند شناسایی شده و از فعالیت آنها جلوگیری شد. مرتضی شکی صبح امروز در گفت‌وگو با خبر ...

ارکین نیوز-دبیر هیات فوتبال گلستان گفت: ۲۰ مدرسه فوتبال غیرمجاز که بدون مجوز در حال فعالیت بودند و حتی در عرصه دلالی بازیکنان فعالیت می‌کردند شناسایی شده و از فعالیت آنها جلوگیری شد.

مرتضی شکی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گرگان، اظهار کرد: متاسفانه در سطح استان مدارس فوتبالی وجود دارد که به صورت غیرمجاز و بدون مجوز در حال فعالیت هستند که حتی این مدارس وارد مباحث دلالی فوتبال شده‌اند.

وی ادامه داد: با همکاری اداره‌کل ورزش و جوانان و فرماندهی انتظامی استان گلستان غریب به ۲۰ مدرسه فوتبال غیرمجاز را پلمپ کردیم و برای سیر مراحل قانونی، به مراجع قضایی معرفی شدند.

دبیر هیات فوتبال استان گلستان خاطرنشان کرد: متاسفانه افرادی در این مدارس فعالیت می‌کردند که مجوز و کارت مربیگری و تائید صلاحیت لازم را نداشتند و بر اساس تجربه فوتبالی به صورت غیرمجاز فعالیت می‌کردند.

شکی تاکید کرد: متاسفانه این مدارس در شهرستان‌ها مشغول بودند و گلایه ما این بود که چرا هیات‌های شهرستان‌‌ها و ادارات شهرستان‌های استان از فعالیت این مدارس غیرمجاز جلوگیری نمی‌کنند و در نهایت به صورت متمرکز از استان اقدام قانونی را پیگیری کردیم.

دلالی مدارس فوتبال گلستان و نابودی استعدادها

وی اضافه کرد: متاسفانه این مدارس پول‌های بسیار زیادی را از خانواده‌ها می‌گرفتند و دلالی می‌کردند و برخی از موارد این بازیکنان و فرزندان را به اسم تیم‌های بزرگ به شهرهای مختلف می‌بردند و چند ماهی در آن تیم فعالیت داشتند و بدون هیچ نتیجه به استان باز می‌گشتند.

دبیر هیات فوتبال استان گلستان خاطرنشان کرد: امسال با عزم جدی نسبت به جلوگیری از فعالیت این مدارس غیرمجاز اقداماتی را در دستور کار قرار دادیم و به شدت با این افراد برخورد می‌شود.

شکی با خودداری از بیان اینکه بیشترین مدارس فوتبال غیرمجاز در کدام شهرهای استان بوده است، گفت: بیش از ۵۰ مدرسه فوتبال مجاز در استان در حال فعالیت هستند و توصیه می‌شود خانواده‌ها برای پرورش درست و علمی فرزندانشان در رشته فوتبال، در این مدارس ثبت‌نام کنند.

وی اضافه کرد: هشت مدرسه فوتبال غیرمجاز در شهر گرگان وجود داشت و در حال حاضر ۱۲ مدرسه فوتبال مجاز در مرکز استان در حال فعالیت است و خانواده‌ها به خوبی می‌توانند از ظرفیت این مدارس فوبتال استفاده کنند.

جلوگیری از حضور مدارس فوتبال غیرمجاز در فستیوال فوتبال گلستان

دبیر هیات فوتبال استان گلستان تصریح کرد: یکی از اقدامات هیات فوتبال استان برای مبارزه با مدارس فوتبال غیرمجاز این بود که از ورود مدارس فوتبال غیرمجاز به فستیوال‌های سالانه فوتبال استان جلوگیری می‌شود و اجازه شرکت در مسابقات را ندارند.

شکی گفت: گرگان و گنبدکاووس در فستیوالی که امسال برگزار شد هر کدام دو نماینده و باقی شهرها یک نماینده داشتند که در ارزیابی فدراسیون، این فستیوال به عنوان یکی از بهترین فستیوال‌های مدارس فوتبال کشور شناخته شد.

وی تاکید کرد: استعدادیاب‌های فوتبال استان ۴۰ بازیکن را شناسایی کردند و در نهایت با غربالگری ۱۴ بازیکن شناسایی شدند و تمرینات ویژه‌ای برای این بازیکنان در حال انجام است.

شکی گفت: از سال گذشته در کشور تیم ملی ۱۳ ساله‌ها تشکیل شده که از ۱۲ ساله‌ها استفاده می‌کنند که این ۱۴ بازیکن شناسایی شده زیر ۱۲ سال هستند و تلاش داریم تا بتوانیم بازیکنان مستعد و خوبی را به تیم ملی فوتبال زیر ۱۳ سال معرفی کنیم.

دبیر هیات فوتبال استان گلستان اظهار کرد: برای سال دوم لیک مدارس فوتبال استان را با یک سال تاخیر راه‌اندازی کردیم و در شهر دلند و گرگان این لیگ در حال برگزاری است.

شکی در پایان و پاسخ به این سوال که آیا هنوز مدرسه غیرمجاز در استان وجود دارد یا خیر گفت: بله، مدارس فوتبال غیرمجاز هنوز در استان در حال فعالیت داریم و در تلاشیم تا عدد مدارس فوتبال غیرمجاز در استان را به صفر برسانیم/فارس

“عکس اختصاصی ارکین نیوز”

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست