• تاریخ: 2016-01-12
  • شناسه خبر: 13136
  • 680 بازدید

پای مربیان خارجی به ورزش ترکمنستان باز می‌شود

ارکین نیوز – ترکمنستان جهت بالا بردن ارتقا سطح ورزشکاران خود در «بازی‌های آسیای ٢٠١٧» از مربیان خارجی بهره خواهد برد. به گزارش خبرنگار ایفنام در عشق‌آباد، تلویزیون ملی ترکمنستان امروز در گزارشی ضمن تائید این خبر تص ...

ارکین نیوز – ترکمنستان جهت بالا بردن ارتقا سطح ورزشکاران خود در «بازی‌های آسیای ٢٠١٧» از مربیان خارجی بهره خواهد برد.

به گزارش خبرنگار ایفنام در عشق‌آباد، تلویزیون ملی ترکمنستان امروز در گزارشی ضمن تائید این خبر تصریح کرد: «قربانقلی بردی‌محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان مصوبه دولت جهت دعوت مربیان ورزشی برای کار در ترکمنستان را تائید و امضا کرده‌ است.

بر این اساس، دعوت مربیان و کارشناسان خارجی در ٢١ رشته ورزشی که در برنامه بازی‌های آسیای ٢٠١٧ عشق‌آباد برگزار خواهد شد،حضور خواهند یافت.

آموزش ورزشکاران ترکمنی و بدست آوردن مدال‌های رنگارنگ در این تورنمت از مهمترین اهداف دعوت مربیان خارجی می‌باشد.

این منبع در بخش دیگر این گزارش درباره وضعیت ورزش ملی ترکمنستان، اعلام کرد که در سال گذشته میلادی (٢٠١۵) ورزشکاران این کشور در ١۶٢ مسابقه بین‌المللی شرکت کرده و در مجموعه ۴١١ مدال، از جمله ١۴٣ مدال طلا،٩٨ نقره و ١٧٠ مدال برنز از آن خود کرده‌اند.

از سوی دیگر از امروز پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی پنجمین دور بازی‌های آسیای داخل سالن و هنرهای رزمی به آدرس ashgabat٢٠١٧.gov.tm به ٣ زبان روسی، ترکمنی و انگلیسی راه‌اندازی شد و از هم اکنون اطلاعات و اخبار درباره ورزش ترکمنستان و برگزاری مسابقات بازی‌های آسیای سال آینده در عشق‌آباد در این سایت اینترنتی منتشر خواهد شد.

در دور پنجم بازی‏‌های آسیای رزمی و داخل سالن در سال ٢٠١٧، قرار است بیش از ۶ هزار ورزشکار به مدت ٢ هفته در ٢١ رشته ورزشی مسابقه دهند.

شطرنج، فوتسال، تنیس، بوکس تایلندی، سامبو، جیو جیتسو، بازی بولینگ، دوچرخه سواری، شنا، بسکتبال، وزنه‌برداری، دو و میدانی، تکواندو، کیک بوکسینگ، کشتی کمربند، بیلیارد،کنکور-پرش با اسب، اسب دوانی از مهمترین رشته‌های پنجمین دور بازی‌های آسیای در داخل سالن و هنرهای رزمی ٢٠١٧ عشق‌آباد می‌باشد.

دولت ترکمنستان برای میزبانی پنجمین دوره بازی‌های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا -٢٠١٧ تدارکات گسترده‌ای را اتخاذ کرده‏‌است، مهمترین آن ساخت و ساز یک شهرک المپیک در عشق‌‏آباد به مساحت ١۵٧ هکتار به ارزش بیش از ۵ میلیارد دلار می‌باشد، فاز اول این شهرک پایان یافته و فاز دوم و سوم آن در حال اتمام است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست