• تاریخ: 2015-03-02
  • شناسه خبر: 2080
  • 1,564 بازدید

والیبال آق قلا را از خواب زمستانی بیدار کنید!

ارکین نیوز-گلستان دارای تیمهای صاحب نام و قدر در لیگهای برتر و دسته یک کشور بوده و است بازرگانی جواهری و تعاون گنبد کاووس و چندی پیش نیز جیحون اگزو آق قلا از جمله آن است. مشکلات دو دهه اخیر ورزش آق قلا به خصوص والیبال بی ...

ارکین نیوز-گلستان دارای تیمهای صاحب نام و قدر در لیگهای برتر و دسته یک کشور بوده و است بازرگانی جواهری و تعاون گنبد کاووس و چندی پیش نیز جیحون اگزو آق قلا از جمله آن است.

مشکلات دو دهه اخیر ورزش آق قلا به خصوص والیبال بی ارتباط با عدم توجه مسئولان شهرستان و بی توجهی پیشکسوتان این ورزش در این شهر نیست.
بی گمان هیچکس خاطرات روزهای اوج والیبال این شهر را فراموش نخواهد کرد، روزگاری که مربیان زحمتکش و بی ادعای آق قلایی با همه نداری و کمبود امکانات چه ورزشکارانی را پرورش دادند که نامشان بر تارک ورزش این شهر برای همیشه خواهد درخشید.

یاد ایامی که تیم های مطرح کشور جهت مصاف با تیم های بانک ملی ،مزرعه نمونه،فجر سپاه آق قلا و…..در آوردگاه لیگ برتر ایران به این شهرستان میامدند بخیر.واقعا آن ایام دوباره در دلها زنده می شود..؟!

ورزشکارانی مانند، زنده یادان میکائیل ها و غیاث الدین صحنه ها و مربیانی همچون زنده یاد خوش گلدی ها،حسن طعنه ها،احمدطبری ها و صدها والیبالیست ارزشمند دیگر همه و همه محصول زمین های خاکی اطراف شهر بودند که روزگاری از طلوع آفتاب تا تاریکی شب غرق در هیاهو بود و از تب و تاب نمی افتاد.

زمین های خاکی قهرمان پروری که در سایه تکنولوژی و توسعه یا به خیابان تبدیل شدند یا به منزل مسکونی و مغازه و امروز جز خاطره ای از زمین خاکی چیزی باقی نمانده است.

به تاکید طرفداران والیبال آق قلا، وقتی آن زمین ها ،بر اثر بی توجهی از دست رفت و مربیان زحمتکش و خاک خورده شهر خانه نشین شدند و دیگر کسی سراغشان را نگرفت ،والیبال و ورزش به بلای امروز دچار میشود.

علاقمندان به ورزش والیبال آق قلا بر این باورندکه این رشته در مدارس هم آن تب و تاب و شور و حرارت خود را از دست داده باید منتظر چنین روزهایی نیز می بودیم، چه بسیار بودند قهرمانان ورزشی که از دل همین مسابقات آموزشگاهی شناسایی و به اوج رسیدند.

به تاکید این عده، بخش مهمی از پیشرفت والیبال در آق قلا مدیون برگزاری والیبال محلات در کوچه پس کوچه ها و میادین شهر و فضای مدارس بود.
به هر روی از پی همه آن روزهای درخشان گذشته به امروزی رسیده ایم که شاید اگر باز هم بی تفاوت از کنارش بگذریم فردا و فرداها افسوس همین روزها را هم بخوریم که سکوهای خالی ورزشگاه امام خمینی (ره)نمایانگر همه چیز والیبال است و بس.

باید بار دیگر ورزش آموزشگاهی را چون گذشته رونق بخشید شاید وقتی دیگر باز هم صدای هیاهو و شادی تماشاگران در فضای غم گرفته و سرد ورزشگاهها و سالن های ورزشی طنین انداز شود..

انشاا.. با آمدن مسئول جدید اداره ورزش آق قلا ورزش بخصوص والیبال به گل نشته این شهر تکانی بخورد تا مردم و ورزشکاران آق قلا با ورزش آشتی کنند و هیاهو دوباره در سالن های ورزشی بیداد نماید.
انشا..در مقالی دیگر از ورزش بخصوص والیبال آق قلا مفصل خواهیم نوشت.

  • معین - 2015-03-03 در 10:53 ب.ظ

    انشاا.. والیبال آق قلا با رییس جدید به روزهای اوج خود بازگردد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست