• تاریخ: 2018-01-25
  • شناسه خبر: 25216
  • 481 بازدید

هفته ۲۱ مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس برگزار شد

ارکین نیوز- هفته بیست و یکم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه گنبدکاووس با رقابت ۴۸ راس اسب و با حضور مشتاقان این ورزش اصیل و سنتی منطقه، عصر پنجشنبه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد. این هفته از مسابقات در شش دور مخت ...

ارکین نیوز- هفته بیست و یکم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه گنبدکاووس با رقابت ۴۸ راس اسب و با حضور مشتاقان این ورزش اصیل و سنتی منطقه، عصر پنجشنبه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

این هفته از مسابقات در شش دور مختلف و در مسافت ها ۱۰۰۰ و ۱۶۰۰ متر برگزار شد و در دور اول که مخصوص اسب های ترکمن دو ساله، صفر تا ۲ امتیاز بود، اسب رزیتا ساجد به مقام قهرمانی رسید و اسب های ایران شاد بازرگان و آی سو سرمدی به ترتیب دوم و سوم شدند.
رقابت اسب های دوخون دو ساله، ۸ تا ۱۴ امتیاز در کورس دوم برگزار شد و در انتها اسب نارسیس زودتر از سایرین از خط پایان گذشت، وروجک گمیشان به مقام دوم رسید و بارون به عنوان سومی این دور بسنده کرد.
اسب قاینار قهرمان دور سوم این هفته از مسابقات در میان اسب های ترکمن سه تا ۹ ساله ۸ تا ۱۴ امتیاز، شد و عناوین دوم و سوم را به ترتیب اسب های خورشید سنجر و بل از آن خود کردند.
مشتاقان سوارکاری در گنبدکاووس در دور چهارم هفته بیست و یکم مسابقات کورس پاییزه، شاهد رقابت اسب های دوخون سه تا چهار ساله، ۳۶ تا ۴۸ امتیاز بودند که در آن اسب های رونین سروین، آرشا و بازنوش قره بولاغ به ترتیب اول تا سوم شدند.
اسب های دو خون دو ساله، ۲ تا ۶ امتیاز برگزار کننده دور پنجم این هفته از مسابقات بودند و قهرمانی این کورس از آن اسب جیران شد؛ بادیگارد به عنوان دوم دست یافت و گل یوکابد نیز مقام سوم را از آن خود کرد.
کورس ششم مخصوص اسب های دوخون سه تا چهار ساله، ۸ تا ۱۴ امتیاز بود که در آن اسب های آزالیا، گودبای و بنهور به ترتیب اول تا سوم شدند.
در پایان این مسابقات مبلغ ۷۵۹میلیون ۵۰۰ هزار ریال به عنوان جایزه به صاحبان اسب های برنده تعلق گرفت/ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست