• تاریخ: 2018-04-19
  • شناسه خبر: 25918
  • 378 بازدید

هفته چهارم کورس اسبدوانی بهاره گنبد برگزار شد

ارکین نیوز- هفته چهارم رقابت‌های کورس اسبدوانی بهاره گنبد با شرکت ۵۴ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد. به گزارش ارکین نیوز و به نفل از مهر،در هفته چهارم رقابت‌های کورس اسبدوانی بهاره گنبد عصر پنجشنبه ۵۴ ر ...

ارکین نیوز- هفته چهارم رقابت‌های کورس اسبدوانی بهاره گنبد با شرکت ۵۴ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش ارکین نیوز و به نفل از مهر،در هفته چهارم رقابت‌های کورس اسبدوانی بهاره گنبد عصر پنجشنبه ۵۴ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد در ۶ دور هزار و هزار و ۲۰۰ متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان ۷۲ میلیون و ۶۲۵ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه اهدا شد.

در دور اول اسب‌های ترکمن سه تا پنج ساله و صفر تا ۶ امتیازی به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که رامین قهرمانی با اسب میراث بصیر زودتر از خط پایان گذشت و فیض الله رجال با اسب سورنا بارانی و آرمین آق آتابای با اسب آهوی نوروزی به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های دوخون سه و چهار ساله با امتیاز مبتدی و نبرده به مسافت هزار و ۲۰۰ متر بود که آرمین آق آتابای با اسب نور آی عنوان اول را به دست آورد و فیض الله رجال با اسب کوئین و مهرداد خوجملی با اسب ایپک به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و هشت تا ۱۰ امتیازی به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب عروس بندر موفق به کسب مقام اول شد و ابوطالب چاری زاده با اسب سام و یاسر جرجانی با اسب گلد بوی به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های تروبرد سه و چهار ساله و صفر تا چهار امتیازی به مسافت هزار و ۲۰۰ متر شکل گرفت که کمال دلیجه عطا با اسب ابر سیاه زودتر از خط پایان عبور کرد و امیر مختومی با اسب مگنوم و قربان محمد اودک با اسب اکسلنت به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و دو تا ۶ امتیازی به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دلیجه عطا با اسب لان زا نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و رامین قهرمانی با اسب آی سیلا و یاسر جرجانی با اسب داگلاس نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور ششم و پایانی اسب‌های تروبرد سه تا ۶ ساله و ۲۴ تا ۳۰ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که کمال دلیجه عطا با اسب کنزو موفق به کسب مقام اول شد و آق اویلی بشگرد با اسب اکسل هج و بنیامین جرجانی با اسب دنی مون به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

کمال دلیجه عطا بهترین چابکسوار هفته

در پایان هفته چهارم رقابت‌های کورس اسبدوانی بهاره گنبد، کمال دلیجه عطا با کسب سه مقام نخست بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت، رامین قهرمانی و آرمین آق آتابای هر کدام یک مقام نخست و یک مقام دوم کسب کردند و آق اویلی بشگرد یک مقام نخست و یک مقام سوم به دست آورد.

لازم به ذکر است؛ هفته پنجم رقابت‌های کورس اسبدوانی بهاره گنبد، عصر جمعه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند/مهر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست