• تاریخ: 2019-01-31
  • شناسه خبر: 28053
  • 626 بازدید

هفته چهاردهم کورس اسبدوانی زمستانه گنبد برگزار شد

ارکین نیوز-هفته چهاردهم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستانه گنبد با شرکت ۵۷ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد. در هفته چهاردهم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستانه گنبد بعدازظهر پنجشنبه ۵۷ راس اسب از نژادهای ترکمن، ...

ارکین نیوز-هفته چهاردهم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستانه گنبد با شرکت ۵۷ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

در هفته چهاردهم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستانه گنبد بعدازظهر پنجشنبه ۵۷ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد در هفت دور هزار، هزار و ۲۰۰ و هزار و ۵۵۰ متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان ۱۰۱ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های هفت گانه اهدا شد.

در دور اول اسب‌های ترکمن سه ساله در کلاس میدن به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که کمال دلیجه عطا با اسب ملیله زودتر از خط پایان گذشت و رامین قهرمانی با اسب آلماز مهرپور و محمد خوجملی با اسب پویا مختومقلی به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های دوخون دو ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر بود که نورمحمد فیض الله با اسب تکاور عنوان اول را به دست آورد و بنیامین جرجانی با اسب سچیل و ابوطالب چاریزاده با اسب خان داز به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های تروبرد دو ساله در کلاس برنده به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دلیجه عطا با اسب تونیکس موفق به کسب مقام اول شد و بنیامین جرجانی با اسب بای بای چلنج و بنیامین ملایی با اسب آلتون تاش به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های دوخون سه ساله در کلاس دو به مسافت هزار و ۲۰۰ متر شکل گرفت که آرمین آق آتابای با اسب آلتون سا زودتر از خط پایان عبور کرد و قربان محمد اودک با اسب سیتی دنسر و پیمان قلرعطا با اسب شوالیه به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم اسب‌های دوخون سه ساله در هندیکپ کلاس چهار به مسافت هزار و ۵۵۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دلیجه عطا با اسب طاها نور نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و محمد خوجملی با اسب داگلاس و رامین قهرمانی با اسب بن جوی نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور ششم اسب‌های دوخون سه ساله در هندیکپ کلاس هفت به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که ستار مهرانی با اسب گرداب موفق به کسب مقام اول شد و مبین آسایش با اسب ملوان و بنیامین جرجانی با اسب والا (۲) به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور هفتم و پایانی اسب‌های تروبرد سه ساله در هندیکپ کلاس چهار به مسافت هزار و ۵۵۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که جواد آچاک با اسب نفس موفق به کسب عنوان نخست شد و ستار مهرانی با اسب ریو آچا و ابوطالب چاریزاده با اسب جاهیل به ترتیب عنوان‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

کمال دلیجه عطا بهترین چابکسوار هفته

در پایان هفته چهاردهم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستانه گنبد، کمال دلیجه عطا با کسب سه مقام نخست بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت، ستار مهرانی یک مقام نخست و یک مقام دوم کسب کرد و جواد آچاک، آرمین آق آتابای و نورمحمد فیض الله هر کدام یک مقام نخست به دست آوردند.

لازم به ذکر است؛ هفته پانزدهم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستانه گنبد، بعدازظهر جمعه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند/مهر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست