• تاریخ: 2019-02-21
  • شناسه خبر: 28204
  • 952 بازدید

هفته هجدهم کورس اسبدوانی زمستانه گنبد برگزار شد

ارکین نیوز-هفته هجدهم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستانه گنبد با شرکت ۶۹ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد. در هفته هجدهم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستانه گنبد بعدازظهر پنجشنبه ۶۹ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخ ...

ارکین نیوز-هفته هجدهم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستانه گنبد با شرکت ۶۹ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

در هفته هجدهم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستانه گنبد بعدازظهر پنجشنبه ۶۹ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد در هفت دور هزار و هزار و ۲۰۰ متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان ۸۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های هفت گانه اهدا شد.

در دور اول اسب‌های ترکمن سه ساله در هندیکپ کلاس چهار به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که محمد خوجملی با اسب پیکاسو مختومقلی زودتر از خط پایان گذشت و اسحاق یزدانی با اسب سکوت گز و طاهر گوگ نژاد با اسب شادکام به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های دوخون دو ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر بود که بنیامین جرجانی با اسب بلک ویند عنوان اول را به دست آورد و آرمین آق آتابای با اسب آیرون کو و بنیامین قلرعطا با اسب وارلاس به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های دوخون دو ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که پیمان قلرعطا با اسب کامیاب موفق به کسب مقام اول شد و علیرضا شاهمیر با اسب نهیر و آق اویلی بشگرد با اسب رونیکای به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های ترویرد سه ساله در هندیکپ کلاس پنج به مسافت هزار متر شکل گرفت که آق اویلی بشگرد با اسب دنسر هج زودتر از خط پایان عبور کرد و نادر صالح پور با اسب عقاب و ستار مهرانی با اسب مون راکت به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم اسب‌های دوخون سه ساله در هندیکپ کلاس ۶ به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که مبین آسایش با اسب ملوان نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و محمد خوجملی با اسب روجیک و آق اویلی بشگرد با اسب اسکای کوئین نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور ششم اسب‌های دوخون سه ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که بنیامین جرجانی با اسب میس بانو موفق به کسب مقام اول شد و قربان محمد اودک با اسب بای بای ناز و آرمین آق آتابای با اسب انفجار به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور هفتم و پایانی اسب‌های تروبرد سه ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دلیجه عطا با اسب دنی لاو موفق به کسب عنوان نخست شد و آرمین آق آتابای با اسب بیوتی فیبز و کمال صالح پور با اسب آواز به ترتیب عنوان‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

بنیامین جرجانی بهترین چابکسوار هفته

در پایان هفته هجدهم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستانه گنبد، بنیامین جرجانی با کسب دو مقام نخست بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت، محمد خوجملی یک مقام نخست و یک مقام دوم کسب کرد، آق اویلی بشگرد موفق به کسب یک مقام نخست و دو مقام سوم شد و کمال دلیجه عطا، مبین آسایش و پیمان قلرعطا هر کدام یک مقام نخست به دست آوردند.

لازم به ذکر است؛ هفته نوزدهم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستانه گنبد، بعدازظهر جمعه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند/مهر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست