• تاریخ: 2020-11-06
  • شناسه خبر: 30327
  • 320 بازدید

هفته نخست کورس اسبدوانی گنبدکاووس برگزار شد

ارکین نیوز-هفته نخست دور جدید مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه گنبدکاووس با شرکت ۶۵ راس اسب در ۶ دور به مسافت ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ متر عصر  پنجشنبه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.  در دور اول این مسابقات که به دلیل شیوع بیم ...

ارکین نیوز-هفته نخست دور جدید مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه گنبدکاووس با شرکت ۶۵ راس اسب در ۶ دور به مسافت ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ متر عصر  پنجشنبه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

 در دور اول این مسابقات که به دلیل شیوع بیماری کرونا بدون تماشاگر برگزار شد، اسب های سه سال به بالای نژاد ترکمن، با هم به رقابت پرداختند که اسب باشلیق زودتر از خط پایان عبور کرد و پس از آن اسب های ببر بیرجند و آرگامآلرا به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

اما دور دوم هفته نخست مسابقات کورس پاییزه گنبد اسب‌های نژاد دوخون ۲ ساله با هم به رقابت پرداختند که اسب گالاند زودتر از سایرین از خط پایان گذشت و اسب های بای بای سان و فری لند در مکان دوم و سوم قرار گرفتند.

رقابت در دور سوم میان اسب‌های نژاد تروبرد ۲ ساله برگزار شد که اسب بریتانیا با پیشی گرفتن از دیگر رقبا اول شد و اسب های بلاتو و سرناز کت به ترتیب مقام های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور چهارم این مسابقات اسب‌های نژاد تروبرد سه سال به بالا با یکدیگر رقابت کردند که اسب وین تون سریعتر از خط پایان گذشت و در جایگاه نخست قرار گرفت و اسب های شین تیا و دیو مقام‌های بعدی را از آن خود کردند.

اما در دور پنجم مسابقات نیز اسب‌های نژاد دوخون سه سال به بالا وارد دپار شدند که اسب وین تون زودتر از بقیه به خط پایان رسید و قهرمان شد و اسب های شین تیا و دیو دوم و سوم شدند.

در دور پایانی هفته نخست مسابقات کورس پاییزه گنبدکاووس نیز که با رقابت اسب‌های نژاد دوخون سه ساله برگزار شد، اسب کادنزا به قهرمانی رسید و اسب های دان ییلدز و دازپرنس نیز به ترتیب به مقام دوم و سوم رسیدند.

در پایان رقابت های هفته نخست مسابقات اسبدوانی  گنبدکاووس مبلغ یک میلیارد و ۳۷ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال جایزه نقدی به اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه تعلق گرفت/ایرنا