• تاریخ: 2019-03-15
  • شناسه خبر: 28343
  • 1,035 بازدید

هفته بیست و چهارم کورس اسبدوانی زمستانه گنبد برگزار شد

ارکین نیوز-هفته بیست و چهارم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستانه گنبد با شرکت ۵۹ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد. در هفته ببست و چهارم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستانه گنبد بعدازظهر پنجشنبه ۵۹ راس اسب از نژاد ...

ارکین نیوز-هفته بیست و چهارم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستانه گنبد با شرکت ۵۹ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

در هفته ببست و چهارم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستانه گنبد بعدازظهر پنجشنبه ۵۹ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد در هفت دور هزار، هزار و ۶۰۰، هزار و ۷۰۰ و دو هزار و ۲۰۰ متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان ۱۲۵ میلیون و ۲۳۰ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های هفت گانه اهدا شد.

در دور اول اسب‌های ترکمن دو ساله در کلاس سه به مسافت هزار و ۶۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که طاهر گوگ نژاد با اسب آرکا زودتر از خط پایان گذشت و علی رجال با اسب سردار سخاوی و نورمحمد بهادر با اسب ایل سون صوفیان به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های دوخون دو ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر بود که کمال دلیجه عطا با اسب میلوا عنوان اول را به دست آورد و آرمین آق آتابای با اسب پانیک و نورمحمد بهادر با اسب کوبی لاس به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های دوخون سه ساله در هندیکپ کلاس چهار به مسافت دو هزار و ۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب طاها نور موفق به کسب مقام اول شد و ستار مهرانی با اسب طاها هورس و بنیامین جرجانی با اسب بن جوی به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های دوخون سه ساله در هندیکپ کلاس چهار به مسافت دو هزار و ۲۰۰ متر شکل گرفت که کمال دلیجه عطا با اسب ریو آچا زودتر از خط پایان عبور کرد و علی محمد غراوی با اسب مستر دن و نورمحمد بهادر با اسب نفس به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم اسب‌های تروبرد دو ساله در کلاس میدن به مسافت هزار و ۶۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که نورمحمد بهادر با اسب رای خان نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و رامین قهرمانی با اسب چیتا چلنج و ستار مهرانی با اسب هج کروز نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور ششم اسب‌های دوخون دو ساله در کلاس برنده به مسافت هزار و ۶۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که یاسر جرجانی با اسب دان ییلدز موفق به کسب مقام اول شد و عبدالرحیم آرمیده با اسب توقای و علیرضا شاهمیر با اسب نهیر به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور هفتم و پایانی اسب‌های تروبرد سه ساله در هندیکپ کلاس یک به مسافت هزار و ۷۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب ریو کنزو موفق به کسب عنوان نخست شد و ستار مهرانی با اسب طلا دار و محمد خوجملی با اسب ایلوسیو به ترتیب عنوان‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

آق اویلی بشگرد و کمال دلیجه عطا بهترین چابکسواران هفته

در پایان هفته بیست و چهارم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستانه گنبد، آق اویلی بشگرد و کمال دلیجه عطا هر کدام با کسب دو مقام نخست بهترین چابکسواران هفته لقب گرفتند، نورمحمد بهادر یک مقام نخست و سه مقام سوم کسب کرد و یاسر جرجانی و طاهر گوگ نژاد هر کدام یک مقام نخست به دست آوردند.

لازم به ذکر است؛ هفته بیست و پنجم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستانه گنبد بعدازظهر جمعه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند/مهر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست