• تاریخ: 2015-08-21
  • شناسه خبر: 7362
  • 539 بازدید

هدف تیم ملی والیبال ساحلی کسب سهمیه المپیک برزیل است

ارکین نیوز-عضو گلستانی تیم ملی والیبال ساحلی ایران گفت: برنامه جدی و قطعی تیم ملی کسب سهمیه حضور در رقابت های المپیک ۲۰۱۶ برزیل است. بهمن سالمی روز سه شنبه در دیدار ورزشکاران گلستانی عضو تیم ملی والیبال ساحلی ایران با مد ...

ارکین نیوز-عضو گلستانی تیم ملی والیبال ساحلی ایران گفت: برنامه جدی و قطعی تیم ملی کسب سهمیه حضور در رقابت های المپیک ۲۰۱۶ برزیل است.

بهمن سالمی روز سه شنبه در دیدار ورزشکاران گلستانی عضو تیم ملی والیبال ساحلی ایران با مدیرک ل ورزش و جوانان گلستان اظهار امیدواری کرد که با حمایت بیشتر مسوولان استانی و کشوری، تیم ملی به این سهمیه ارزشمند دست پیدا کند.

وی همچنین از بی مهری مسوولان نسبت به ورزشکاران این رشته گله کرد و اظهارداشت: سال گذشته در رقابت های المپیک والیبال ساحلی آسیا به مقام دوم رسیدیم، اما، هیچ استقبالی از بازیکنان گلستانی تیم ملی ایران نشد.

سالمی اضافه کرد: این درحالی بود که دیگر استان ها از ورزشکاران خود استقبال شایانی انجام می دهند.

دیگر عضو تیم ملی والیبال ساحلی ایران هم با تاکید بر لزوم فراهم کردن زیرساخت های انجام این رشته در شهرهای استان گفت: با وجود اینکه ترکیب دو نفره تیم ملی والیبال ساحلی را بازیکنان گلستانی تشکیل می دهند، اما حتی در شهرهای محل زندگی و فعالیت حرفه ای این ورزشکاران ،والیبال ساحلی ناشناخته است.

رحمان رئوفی بیان کرد: گنبدکاووس و آق قلا از جمله شهرهای دارای استعداد فراوان در والیبال ساحلی هستند، درحالی که از داشتن زمین استاندارد و مناسب برای این رشته محروم می باشند.

وی افزود: علاوه بر آن، حامیان مالی و صاحبان صنایع رغبتی برای حمایت از تیم های والیبال ساحلی استان ندارند و به همین دلیل مجبوریم با عضویت در تیم استان های دیگر در مسابقات کشوری شرکت کنیم.

رئوفی ادامه داد: در تمام ۱۵ سالی که این رشته را به صورت حرفه ای دنبال می کنم ، از تیم استان های دیگر وارد رقابت های لیگ شده ام که دلیل اصلی آن، بی رغبتی اسپانسرها (پشتیبانان) برای حمایت و کمک مالی به تیم استان بوده است.

مدیرکل ورزش و جوانان گلستان نز گفت: از اشتغال دائمی ورزشکاران مدال آور در دستگاه های دولتی با هدف کاهش دغدغه های آنان وتلاش بیشتر برای رسیدن به موفقیت های بالاتر حمایت می شود.

بهمن طیبی اظهار کرد: برخی استخدام های بی ضابطه در گذشته، مانع جدی در به خدمت گرفتن ورزشکاران قهرمان و مدال آور است، اما تلاش می کنیم با حمایت بیشتر مسوولان استانی، زمینه برای بکارگیری نام آوران قهرمان فراهم شود.

وی در ادامه به برنامه ریزی دستگاه ورزش استان برای توسعه برخی ورزش ها خبر داد و گفت: استعدادیابی دائمی در چند رشته دارای استعداد در دستور کار اداره کل قرار دارد که امیدواریم با تخصیص به موقع و مناسب اعتبارات به شهرستان ها ، به این اهداف دست پیدا کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان گلستان افزود: والیبال ، بسکتبال ، کشتی ، بوکس و کبدی از جمله رشته های مورد تاکید در اجرای برنامه های استعدادیابی است که اطمینان داریم با تداوم حمایت دائمی، ورزش گلستان به افتخارات فراوانی در عرصه های ملی و جهانی خواهد رسید.

استان مرزی و شمالی گلستان افزون بر ۵۳ هزار نفر ورزشکار سازمان یافته در رشته های مختلف ورزشی دارد.
ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست