• تاریخ: 2016-04-08
  • شناسه خبر: 16449
  • 432 بازدید

مربی سوارکاری:ما به دنبال راه چاره برای مشکلاتمان هستیم / تعطیلی کورس راهکار خوبی نیست

ارکین نیوز-حمید روشنی از مربیان جوان اسب دوانی گنبد می‌گوید: هدف مالکین و مربیان از طرح خواسته‌هایشان تعطیلی مسابقات نیست بلکه ما به دنبال رفع حداقلی مشکلاتمان هستیم. حمید روشنی مربی جوان اسب دوانی و عضو شورای مربیان کور ...

ارکین نیوز-حمید روشنی از مربیان جوان اسب دوانی گنبد می‌گوید: هدف مالکین و مربیان از طرح خواسته‌هایشان تعطیلی مسابقات نیست بلکه ما به دنبال رفع حداقلی مشکلاتمان هستیم.

حمید روشنی مربی جوان اسب دوانی و عضو شورای مربیان کورس سوارکاری گنبدکاووس است. او که از سال ۸۲ مربیگری را آغاز کرده، تاکنون موفق به کسب عناوین متعدد قهرمانی در مسابقات اسب دوانی گنبد شده است. با او به عنوان نماینده‌ مربیان که خواهان رسیدگی به برخی نارسایی‌ها در برگزاری مسابقات اسب دوانی است، گفتگو کردیم.

او در گفتگو با خبرنگار ما خواستار توجه مسئولین به حرف دل مالکین و مربیان و رسیدگی به خواسته‌های حداقلی آنان شد. روشنی گفت: پیش از شروع مسابقات مالکین و مربیان خواسته‌هایی را مطرح کردند. افزایش جوایز، بهبود محل اسکان مربی‌ها و اسب‌ها، تامین آب آشامیدنی و برق مناسب برای مجموعه و شفاف شدن و اعلام به موقع نتایج آزمایش دوپینگ اسب‌ها مهم‌ترین درخواست ماست. ما پیش از این بارها به صورت شفاهی و با ارسال نامه، به دنبال رفع این معضلات بودیم.

روشنی در خصوص میزان پایین جوایز اظهار داشت: چند سالی ست که میزان جوایز به اسب‌ها هیچ افزایشی ندارد. نزدیک به ۸۰۰ میلیون ریال در هر روز به عنوان جایزه در نظر گرفته می‌شود که بعد از اعلام نتایج آزمایش دوپینگ به چابکسواران و مالکین تعلق می‌گیرد.

او علت تاخیر در اعلام نتایج آزمایش دوپینگ را مبهم دانست و گفت: گاهی نتیجه یک آزمایش دو ماه اعلام نمی‌شود. البته از زمانی که نمونه‌ها با نظر ریاست محترم فدراسیون به فرانسه ارسال می‌شود شرایط بهتر شده است. اما باز هم نیاز به توضیحاتی درباره برخی از داروها از جمله آمفتامین‌ها وجود دارد. آمفتامین یک گروه دارویی ست و ترکیبات زیادی دارد، باید با آزمایشگاه رایزنی شود که ترکیب اصلی این گروه دارویی را مشخص کنند تا به صورت ناخواسته از ترکیبات غیرمجاز استفاده نشود.

روشنی تامین آب آشامیدنی، تقویت برق مجموعه و بهبود محل اسکان مربیان و اسب‌ها را با توجه به درآمدهای مجموعه کار ناممکنی نمی‌داند و می‌افزاید: هدف ما از بیان این مشکلات تعطیلی مسابقات کورس و یا تغییر مدیریت اجرایی آن نیست. ما به دنبال راه چاره برای رفع حداقل درخواست‌هایمان هستیم. تعطیلی راهکار خوبی نیست.

او از هزینه مالکین و زحمات مربیان برای اسب‌ها با هدف ایجاد شور و نشاط در هواداران اسب دوانی در گنبد می‌گوید و اضافه می‌کند: مردم شهر برای تماشا و پیگیری مسابقات کورس بهاره روزشماری کردند و مالکین و سرمایه گذاران از استان‌های تهران، خراسان و یزد به دیدن این رقابت‌ها می‌آیند.

در پایان از این مربی جوان درباره امکان میزبانی رقابت‌های بین المللی در گنبد پرسیدیم. او گنبد را پایتخت اسب دوانی ایران می‌داند و می‌گوید: برگزاری چنین جشنواره‌ها و رقابت‌هایی با امکانات موجود ناممکن است. متاسفانه ما در این زمینه هیچ برنامه ریزی نداشتیم و سطح امکانات و مسابقات ما همگام با دنیا پیشرفت نداشته است. آن‌ها در پیست‌هایی با این امکانات اصلاً مسابقه نمی‌دهند.
سلام گنبد

  • طرفداران گنبدی - 2016-05-27 در 6:37 ب.ظ

    حمید روشنی ومربیان دیدند اتفاق امروز در پیست سوارکاری گنبد را .پس مشکل نداشتن بیمه را مطرح کنند. که خود حمید روشنی جزو کمیته تشکیل شده است که نماینده مربیان در گنبد است.

  • مربیان - 2016-05-28 در 12:05 ب.ظ

    راه چاره نشست دوباره با مسئولین است که تا به اینجای کار کدام از در خواستهای مربیان وچابکسوران ومالکان تحقق یافته است.حمید روشنی ودیگر مربیان باید پیگیری جدی داشته باشند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست