• تاریخ: 2015-01-26
  • شناسه خبر: 1014
  • 1,058 بازدید

مجموعه سوارکاری گنبد همت مسئولان را می طلبد

ارکین نیوز-متین بازیار- رقابت های اسبدوانی کورس زمستانه شهرستان گنبد کاووس از ۲۲ آبان ماه سال جاری آغاز شد و تا به امروز ۱۸ هفته پرشور و هیجان از مسابقات پشت سر گذاشته شده است که هر هفته زیبایی خاص خود را داشت. مردم استا ...

BJNtlXKWGG

ارکین نیوز-متین بازیار- رقابت های اسبدوانی کورس زمستانه شهرستان گنبد کاووس از ۲۲ آبان ماه سال جاری آغاز شد و تا به امروز ۱۸ هفته پرشور و هیجان از مسابقات پشت سر گذاشته شده است که هر هفته زیبایی خاص خود را داشت.
مردم استان گلستان و به خصوص ترکمن صحرا علاقه خاصی به اسب و مسابقات اسبدوانی دارند که می توان این عشق و علاقه را در روزهای برگزاری کورس در مجموعه سوارکاری این شهرستان مشاهده کرد. هیجانی که هنگام برگزاری کورس در مردم وجود دارد به ما اعلام می کند که این منطقه پتانسیل زیادی دارد.

باید به این نکته اشاره کرد که مجموعه سوارکاری شهرستان گنبد کاووس در اختیار شرکت توسعه و تجهیز می باشد و ما از مسئولین می خواهیم تا گامی در راه پیشرفت هر چه بهتر این مجموعه بردارند.
در وهله اول باید از معاونت اسبدوانی فدراسیون و مدیر مجموعه سوارکاری گنبد کاووس بابت برگزاری منظم کورس ها و پیشرفت روز افزون مسابقات تشکر کرد. اما در این بین قطعاً کاستی هایی نیز وجود دارد که قصد داریم به بخشی از آن ها اشاره نماییم.
با بازسازی پیست اسبدوانی گنبد و هنگام افتتاح آن صحبت از اضافه شدن مسافت ۱۲۰۰ متر به پیست شد ولی تا کنون که بیش از یک سال از افتتاح پیست جدید می گذرد، شاهد برگزاری این مسافت در کورس های انجام شده نیستیم. مسافت ۱۲۰۰ متر یک مسافت استاندارد در دنیای اسبدوانی می باشد که اسب های ما نیز برای پیشرفت و نزدیک شدن به استانداردهای جهانی باید در کورس هایی به این مسافت رقابت کنند.
پس از بازسازی و ماسه ای شدن پیست امکان برگزاری کورس ها در باران نیز وجود دارد. فقط داخل پیست ماسه ای شده است و هنگام بارندگی هیچ مشکلی در پیست پیش نمی آید اما اطراف و داخل مانژ به خصوص نزدیک درب ورودی مانژ در هنگام بارندگی گل و لای می شود که رفت و آمد مربیان و اسب ها را مشکل می کند. امیدواریم مسئولان به این مسئله نیز توجه ویژه ای داشته باشند.
یکی دیگر از نیازهای مجموعه سوارکاری گنبد نصب نور افکن در پیست می باشد. نور افکن یکی از نیازهای اصلی یک مجموعه ورزشی می باشد تا بتوان در تاریکی شب نیز مسابقات را برگزار کرد که متأسفانه این امکان در مجموعه سوارکاری گنبد وجود ندارد. در صورت نصب نور افکن می توانیم در فصل بهار و تابستان با توجه به افزایش طول روز می توانیم کورس های بیشتری برگزار کنیم. همچنین با توجه به اینکه هوا رو به گرمی می رود، می توان کورس ها را کمی دیرتر از حد معمول و به هنگام غروب برگزار کرد تا تماشاگران در یک هوای مطلوب بتوانند از تماشای رقابت اسب ها لذت دوچندان ببرند.
مسئله بعدی قیمت بسیار بالای مواد غذایی عرضه شده در مجموعه است. تمام اقلام نوشیدنی با حداقل دو برابر قیمت سطح شهر به فروش می رسد. این قیمت ها کاملا نا منصفانه است و نا رضایتی های زیادی در بین تماشاگران ایجاد کرده است و باعث فراری شدن تماشاگرانی می شود که به صورت تفننی برای تماشای مسابقات می آیند. نبود آبخوری های مناسب و در شأن تماشاگر هم یکی دیگر از مشکلاتی است که با کمترین هزینه قابل رفع می باشد که نیازمند همتی در این زمینه از طرف مدیران و مسئولان است.
اما یکی از نیازهای اصلی تماشاگران یک مجموعه ورزشی، سرویس های بهداشتی می باشد. متأسفانه سرویس های بهداشتی موجود در مجموعه سوارکاری گنبد از نظر کمی و کیفی جوابگوی خیل عظیم تماشاگران نیست و تماشاگران همیشه از این موضوع گله مند می باشند. هر هفته بیش از پنج هزار نفر برای تماشای مسابقات وارد مجموعه سوارکاری گنبد می شوند که سرویس های بهداشتی موجود از نظر تعداد به وضوح جوابگو نیستند و لزوم افزایش تعداد آن ها کاملا احساس می شود. به مقوله کیفیت سرویس های بهداشتی هم کمترین اهمیت ممکن داده می شود و بسیاری از تماشاگران هیچ رغبتی به استفاده از این سرویس ها ندارند. قطعا کمیت و کیفیت پایین سرویس های بهداشتی یکی از مشکلات مهم مجموعه است که نیازمند توجه بیشتر مدیران به این موضوع می باشد.
مسئله دیگر کمبود جایگاه های پیش بینی مسابقات به خصوص در جایگاه VIP است. معمولا پیش بینی در آخرین دقایق منتهی به کورس ها به میزان چندین برابر افزایش می یابد اما باجه های موجود کفاف سیل پیش بینی کنندگان را نمی دهد و یا حداقل اینکه آن ها را در صف های طولانی و بی نظم منتظر می گذارد. این مسئله باعث می شود بسیاری از پیش بینی کنندگان به علت شلوغی باجه ها یا از پیش بینی منصرف شوند و یا با پذیرفتن حضور در صف های طولانی و مشکلات دیگر اقدام به پیش بینی کنند که با این کار امکان تماشای کورس از مکانی مناسب را از دست می دهند. مشکل دیگر تماشاگران علاقمند به پیش بینی، نمایشگرهای کوچک ضرایب پیش بینی (پیش بر، پی بر، دوقلو و …) است. تعداد این نمایشگرها نیز کم است و باعث تجمع عده زیادی از تماشاگران در مقابل یک نمایشگر کوچک می شود. برای حل این نقیصه می توان هم نمایشگرهای بزرگتری را خریداری کرد و هم اینکه می توان تعداد این نمایشگرها را افزایش داد تا مردم بتوانند با فراغ بال و به راحتی از اطلاعات و ضرایب پیش بینی مطلع شوند.
اما بزرگترین و حادترین مشکل تماشاگران ترافیک سنگین خودروهای خروجی پس از اتمام کورس ها است. وجود فقط یک مسیر خروجی باعث می شود که صدها خودرو به صورت همزمان وارد یک مسیر شوند. با توجه به وسعت زیاد مجموعه سوارکاری و منتهی بودن به مسیر دو جاده ی مناسب امکان افزایش تعداد خروجی ها وجود دارد و با مدیریت صحیح می توان این کار را انجام داد. برای مثال می توان یک درب خروجی دیگر در سمت شرقی درب اصلی ایجاد کرد. همچنین می توان یک درب دیگر را منتهی به جاده کمربندی ایجاد کرد تا بدین ترتیب بار ترافیکی درب اصلی به میزان زیادی کاهش یابد. ضمنا می توان پارکینگ های بیشتری نیز در نزدیکی درب های خروجی جدید ایجاد کرد تا ترافیک پارکینگ های موجود کاهش یابد.
مسائل بیان شده بخشی از مشکلات مجموعه سوارکاری گنبد می باشند که امیدواریم با همت مسئولین امر این مشکلات نیز رفع شود.هفته نامه حریف

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست