• تاریخ: 2015-02-12
 • شناسه خبر: 976
 • 4,864 بازدید

فوتبال امروز آق قلا یادآور دوران طلایی دیروز

ارکین نیوز:تانی کاظمی پور-در ایامی نه چندان دور و در دهه های ۶۰،۵۰و…فوتبال ،این رشته جذاب و دیدنی در آق قلا حال و هوای خاصی داشت وجوانان برومند این دیار مجذوب این رشته ورزشی بودندکه با حداقل امکانات در زمین های خاک ...

IMG_۲۰۱۵۰۲۱۷_۱۶۳۷۵۰
ارکین نیوز:تانی کاظمی پور-در ایامی نه چندان دور و در دهه های ۶۰،۵۰و…فوتبال ،این رشته جذاب و دیدنی در آق قلا حال و هوای خاصی داشت وجوانان برومند این دیار مجذوب این رشته ورزشی بودندکه با حداقل امکانات در زمین های خاکی با عشق و علاقه خاصی به دنبال توپهای سوزنی و بادی می دویدند وآنقدر تمرین وممارست داشتند که آمادگی جسمانی و هنرهای فردی آنهادر فوتبال در شهرهای دور و نزدیک زبانزد عام وخاص بود.
چقدر پرهیجان بود رقابت تیم هایی همچون استقلال،پیروزی،پاس،شهیدعنایتی،پیام،هما،ارساگاز،شهیدسقر،دژو…وعلی رغم آنکه در آن ایام لیگهای منظم استانی وجود نداشت ولی هرازچندگاهی مسئولین دلسوز و عاشقپای تیم های بزرگ وقدرتمند آن زمان مانند بانک ملی،استقلال،پیروزی، بوتان، نیروی زمینی،نساجی مازندران،منتخب ایران و…را به آق قلا می کشاندندو در آن جوانان جویای نام و متعصب با توپ گرد ودر زمین پیر این شهرستان به هنر نمایی می پرداختند.
تکنیک های ناب بچه های آق قلا واقعا مردم را به شور و شعف وا می داشت وهزاران مشتاق فوتبال را به استادیم میکشاند وبرای تیم محبوب خود هورا می کشیدند.
واقعا یاد آن ایام بخیر،چقدر رقابت تیم ها در لیگ دسته های اول،دوم و سوم داغ و دیدنی بود و چقدر بازیکنان جهت صعود تیم های خود به دسته های بالاتر تلاش و عشق به معنای واقعی داشتند.
جوانان دیروز و میانسالان امروز خوب به یاد دارند که بازیکنانی همچون علی کردبچه،ارازدردی کاظمی،مشهدطعنه،حکیم اسماعیلی،قربان دردی توماج،کریم قریشی،حکیم تمنی،خدر جاوید،دردی سن سبلی و…چه هنرهایی را باتوپ گرد به نمایش میگذاشتند.
وعبور از مدافعان مستحکمی همچون ناصرکاظمی،علی آتابای،غفور طعنه،غفور شیرمحملی،ستاریلقی نژاد،حکیم پورتوماج و..کار آسانی نبود
ویا چه کسی می تواند تکنیک های ناب برادران آق(مخی،ارازمحمد،عبدی و غفور)،اسدا..کردبچه،اماندردی و ناصرکلته،جلال توکلی،نازمحمدیانپی،مخی وجدانی فر و منصور حسن قاسمی را فراموش کند.
و اما دروازه بان های بلند پرواز آن ایام که سرآمد آنها هوزسقر بودو دیگر گوندقدی ایگدری،ابراهیم عدلی،احمدگلدی خوجه و ولی محمد شیخ نیازی که هیجگاه پروازهای دیدنی آنها در درون دروازه فراموش نمی شودو ده ها بازیکن نامی و پرتلاش دیگر که نام آنها در تاریخ فوتبال آق قلا ماندگار خواهد بود،
ولی در این مقال به لحاظ محدودیت،امکان آوردن نام تمامی آنها میسور نمی باشدوچه بسا ستاره های تابناک آن ایام به جهت گذشت زمان،امروز و در این فرصت فراموش شده باشند که قطعاچنین است،چون شهری که در آن مقطع تاریخی دههابازیکن همتراز با رقابت نزدیک وجود داشت که بازیکنان مطرح فراوانی را برای جامعه تحویل داده است.
IMG_8309
اما در دیگر مقال این نوشته بپردازیم به تیم شهدای آق قلا که با اقتدار کامل و با امتیاز بی سابقه ۳۷ و سه هفته مانده به پایان مسابقات قهرمان لیگ برتر فوتبال استان شده و چند روز پیش هم بر بام جام حذفی فوتبال استان گلستان ایستاد.
در این تیم شایسته وموفق گذشتن از سد مدافعانی همچون جلال نیکخوی سید،طالب اسماعیلی،غفار عاشور پور،رحیم جعفری چوگان،عظیم هلاکو، و محمد ایری برای هر مهاجمی عذاب آور بود.
تکنیک های منحصر به فرد احد میزاعلی ، عبدالرئوف یلقی ،عادل جمالی، کریم شایسته ،محمدعمرانی و در راس آن منصور قلی خانی می تواند لرزه را به حریفان بوجود آورد
و اما از دیگر بازیکنان قهار این دوران می توان به نجیب کوچکی پاطلایی اشاره کرد که با زدن ۱۴گل در لیگ برتر فوتبال باشگاههای استان گلستان به عنوان برترین گلزن این مسابقات انتخاب شد ودیگر به یگن محمد گلی پور باتجربه،جمیل قوانج زاده جوان و آینده دار و دروازه بانان جوان این دوران و شهدا آق قلا مهدی نوروز پور و پویا مقصودلو که از آینده داران فوتبال گلستان می باشند،اشاره کرد.
در این جریده نباید از زحمات خوب محمدباقر عباسی مدیریت باشگاه و مربیان زحمتکش این تیم عبدا…شایسته،جبارسخندان ومحمد ناصری و سرپرستی کاظمی و تدارکاتی غلامعلی ناصری به سادگی گذشت.

 • رشيد - 2015-02-13 در 10:54 ق.ظ

  واقعا یادش بخیر
  بهترین بازیها و با تماشاچیان زیاد برگزار میشد.
  یاد مرحوم کاکا چلی بخیر. روحش شاد

 • معین - 2015-02-15 در 8:51 ق.ظ

  لطفا از عکس قدیمی فوتبالیستهای آق قلا چندتا بزارید.تواین عکس چندنفر جوان هم هستند.ممنون

 • پیشکسوت - 2015-02-16 در 4:48 ق.ظ

  سلام.لطفا از وضعیت ورزش و فوتبال اق قلا بنویسید و چرا مثل سابق لیگ های مرتب دسته یک و دو وسه وجود ندارد؟

 • غفور - 2015-02-24 در 6:28 ب.ظ

  فوتبال آق قلا چندسال است که در حالت کما و بیهوشی می باشد.آیا وقت آن نرسیده که یک هیات جدید وتازه نفس بر مسند هیات فوتبال آق قلا بیاد؟

 • فوتبالیست پیشکسوت - 2015-02-25 در 2:17 ب.ظ

  راست میگنند دیگه.این آقا تا کی میخواد رییس هیات باشه.فوتبال آق قلا هم تواین بیست سالی که این آقا است بجای پیشرفت پسرفت داشته که جای سوال داره. رییس اداره ورزش آق قلا هم گفته بود که به محض اومدم به اداره ورزش این شهر او را عوض میکنم ولی متاسفانه عوض که نکرد هیچ(نمیدانیم برای چه!)خودش هم با ورزشکاران مشکل پیدا کرده ؟!

 • عاشق فوتبال - 2015-02-25 در 9:15 ب.ظ

  لطفا به این فوتبال آق قلا سرو سامان بدید تا از این گرداب ناملایمات رهایی یابد.تاکی ما باید در جا بزنیم..؟فوتبال همه جا پیشرفت میکنه ولی متاسفانه آق قلا….

 • آق - 2015-02-26 در 10:30 ب.ظ

  نونهلان امروز ۴تا به مس کرمان زد.این نتیجه با همکاری هیات فوتبال آق قلا رقم زده شده است.اگر هیات همکاری نمیکرد که تیم استیل آذین نمی توانست میزبانی مسابقات نونهالات کشور را بگیرد.پس این طور هیات را نکوبید و لااقل کارهای مثبت را ببینید و بگویید…..

 • فوتبالیست پیشکسوت - 2015-02-27 در 6:52 ق.ظ

  بابادست بردارید.الان بیست سال است که این هیات پای کاره.کلافوتبال ما خوابیده.قبل از این مرتب لیگهای دسته یک ،دو وحتی سه وجود داشت الان کو ؟دریغ از یک مسابقات عادی.بازم به این اقه خداقوت بده که گهگاهی بچه ها را مشغول میکنه وگرنه….
  هیچگونه کمکی هم که خدابیامرزه!تربیت بدنی هم که سال به سال دریغ از پارسال!

 • امیر - 2015-03-01 در 8:51 ب.ظ

  هیات فوتبال از این پیشکسوتان حمایت کند تا یک تیم منسجم و قوی برای مسابقات استانی آماده شود.مشکلات را کنار بگذارنند و جهت ارتقای فوتبال آق قلا تلاش نمایند.

 • سلیمان - 2015-03-03 در 5:02 ق.ظ

  لطفا گهگاهی شمه ای از بیوگرافی فوتبالیستهای پیشکسوت آق قلا بزارید تا جوانان این شهرباقدیمی های فوتبال این شهر آشنا شوند…

 • پوری - 2015-03-04 در 9:09 ق.ظ

  سلام.بیوگرافی از پیشکسوتان فوتبال شهرستان و زحمت کشان این رشته بزارید تا جوانان با قدیمی های فوتبال این شهر آشنا شوند.

 • معین - 2015-03-27 در 8:54 ب.ظ

  انشا..بادرایت وبرنامه ریزی خوب هیات فوتبال یکبار دیگر اون روزهها در یادها زنده شود.انشاا..

 • زلیخا - 2015-04-02 در 7:12 ب.ظ

  با سلام به آقای تانی کاظمی پور که واقعا زحمات زیادی برای آق قلا می کشید. ازتان یه خواهشی دارم که اونم اینه که به داد یکی دو تا از پیشکسوتان فوتبال آق قلا برسین که واقعا جای تاسف دارد که تا به الان مسئولین ورزش آق قلا را که چه عرض کنم حتی بهترین دوستانشان خبر آنان را نمی گیرند.. آقایان سخید طعنه (سعید ) که الان در بستر بیماری هستند و رحمان قره داشلی که در بد وضعیتی قرار دارند. لطفا به مسئولین ورزش آق قلا مخصوصا به آقای کرد بچه برسانید که یک زمانی همین آقای کرد بچه در خانه سخید طعنه بزرگ شده بود و از دوستان سخید و رحمان بود.

 • محمد - 2015-04-10 در 8:11 ب.ظ

  ضمن عرض سلام و خداقوت به مسئولین سایت- آقای علی کردبچه از زحمتکشان عرصه فوتبال در شهرستان آق قلا می باشد و واقعا زحمات فراوانی در طول این مدت برای فوتبال آق قلا کشیدند و واقعا بدور از انصافه که در مورد این مرد شریف اینگونه قضاوت شود . اگر وی مشکلی داشت این همه مدت بعنوان رئیس هیات در این شهرستان فعالیت نمی کرد ضمن اینکه ایشان بارها از همه ورزشکاران مخصوصا از آقای تانی کاظمی پور خیلی حمایت کرد بنده با چشم خودم بارها دیدم. ایشان با همه محرومیت شهرستان و با نداری ها توانست مقام های فراوانی در لیگ کشور بدست بیاورد. برایشان آرزوی موفقیت می نمایم.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست