• تاریخ: 2015-10-22
  • شناسه خبر: 9635
  • 2,456 بازدید

عکس العمل فرهادقائمی به خطای عجیب در مسابقات اسبدوانی آق قلا

ارکین نیوز-فرهاد قائمی والیبالیست تاثیرگذار تیم ملی والیبال که از اهالی ترکمن صحرا است در صفحه اینستاگرامش با انتشار فیلم این حادثه متنی اعتراضی با این عنوان می نویسید:«وحشتناکترین خطای ممکن در اسبدوانی دنیا در ایران رقم ...

ارکین نیوز-فرهاد قائمی والیبالیست تاثیرگذار تیم ملی والیبال که از اهالی ترکمن صحرا است در صفحه اینستاگرامش با انتشار فیلم این حادثه متنی اعتراضی با این عنوان می نویسید:«وحشتناکترین خطای ممکن در اسبدوانی دنیا در ایران رقم خورد و سوارکار خاطی فقط شش هفته محروم می شود!!! یا خدا!!!»

در هفته قهرمانی کورس اسبدوانی آق قلا فاجعه ای بزرگ از سر اسبدوانی ایران گذشت. اتفاقی که با بی احتیاطی و بی توجهی گاه عمدی سوارکار رخ داد. در کورس چهارم هفته قهرمانی کورس آق قلا، نور محمد بهادر سوارکار آی گون ۲ در شروع استارت کورس و پیچیدن در مقابل اسب های دیگر، موجب مصدوم شدن اسب ریو بندر شد. جالب اینجاست که این سوارکار زمانی که اسب ها به دپار برای شروع استارت می رفتند به گفته شاهدان به سوارکار دیگر گفته بود که اسب های دیگر را قیچی خواهد کرد. این برای اولین بار نبود که سوارکاران خاطی در میادین اسبدوانی باعث بروز حادثه می شوند و حتی پیش از این نیز در مسابقات شاهد مرگ سوارکاران دیگری نیز بوده ایم.

این حرکت زشت و ناپسندیده از دید داوران نیز پنهان نماند و طی گزارشی از سوی داوران میدان به کمیته فنی اسبدوانی استان گلستان جهت بررسی قرار گرفت. در همین رابطه گروهی از مربیان و مالکان اعتراضی را تنظیم و به کمیته فنی مسابقات تسلیم و رونوشتی از آن را جهت پیگیری برای فدراسیون سوارکاری ارسال کرده است ؛ نتیجه بررسی ها در نوع خود نیز جالب است؛محورمیت ۶ هفته ای سوارکار از حضور در مسابقات. این حکم در کنار مسئولیت سرکلانتری میدان مالک اسبی که سوارکار خاطی به روی آن نشسته بود نشان می دهد که در کنار بی احتیاطی های فنی و احیانا اعمال نفوذ اراده کمی برای مقابله با چنین خطایی است.
اتفاقا هفته آخر کورس اسبدوانی آق قلا اما بازتاب اعتراضی زیادی در میان اهالی ترکمن صحرا داشته است به صورتی که گروهی از مالکان اسب هایی که خسارت دیده اند و یا تماشاگرانی که در گیشه بخت آزمایی شرکت کرده بودند از خطای صورت گرفته متضرر شده اند. ماجرایی زمانی جالب می شود که فرهاد قائمی والیبالیست تاثیرگذار تیم ملی والیبال که از اهالی ترکمن صحرا است در صفحه اینستاگرامش با انتشار فیلم این حادثه متنی اعتراضی با این عنوان می نویسید:«وحشتناکترین خطای ممکن در اسبدوانی دنیا در ایران رقم خورد و سوارکار خاطی فقط شش هفته محروم می شود!!! یا خدا!!!»
حادثه هفته پایانی کورس اسبدوانی آق قلا می توانست باعث مرگ تعدادی از سوارکاران و اسب های با کیفیت کشورمان شود که ختم به خیر شد به نظر می رسد که فدراسیون اسبدوانی جدا از محرومیت کم چابکسوار خاطی خود نیز باید راسا محرومیت سنگینی را برای او به اجرا در بیاورد/عصرایران

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست