• تاریخ: 2016-01-03
  • شناسه خبر: 12748
  • 371 بازدید

سرزمین اسب و ابریشم فاقد منطقه نمونه گردشگری

ارکین نیوز-معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: سرزمین اسب و ابریشم فاقد منطقه نمونه گردشگری است. قدیر افروند در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان شمالی، با ...

ارکین نیوز-معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: سرزمین اسب و ابریشم فاقد منطقه نمونه گردشگری است.

قدیر افروند در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه حضور قومیت ها و وجود فرهنگ های مختلف یکی از موارد بسیار مهم برای جذب گردشگر می باشد، افزود: این استان دارای قوم های متفاوت فارس(تات)، ترک، کرمانج، ترکمن و اقلیت‌های قومی بلوچ، عرب و لر می باشد که هر یک از آن ها دارای فرهنگ های متفاوتی نیز می باشند.

وی ادامه داد: ترکمن ها یکی از این طوایف می باشد که در منطقه مرزی جرگلان ساکن هستند و فرهنگ آن ها دارای پتانسیل فراوانی برای جذب گردشگر می باشد این درحالیست که حتی یک منطقه نمونه گردشگری در این منطقه وجود ندارد.

افروند با اشاره به اینکه تولید ابریشم و پرورش اسب اصیل ترکمن، این منطقه را در کشور خاص کرده است، اظهار کرد: اما فرهنگ، سنت و شیوه زندگی افراد، موسیقی، قالیچه، پشتی و فرش دو رویه تمام ابریشم دویدوخ از دیگر پتانسیل هایی است که می توان با جذب گردشگر، این منطقه را تبدیل به یک مکان اقتصادی کرد.

وی بیان کرد: تبدیل این منطقه به مکانی گردشگری نیازمند زیرساخت هایی همچون جاده مناسب برای سفر گردشگران و اعتبارات لازم است.

این مقام مسئول توضیح داد: این درحالیست که اعتبارات اختصاص یافته به حوزه گردشگری این استان مصوب نمی شود و یا اینکه اگر مصوب شد نیز اختصاص نمی یابد.

وی تاکید کرد: گردشگری یکی از اولویت های مهم رونق اقتصادی در این استان می باشد بنابراین باید فرماندارها، شهردارها، بخشدارها و دهیارها به این موضوع توجه جدی داشته باشند و از سوی دیگر عید نوروز فرصت بسیار مناسب برای معرفی این منطقه به میلیون ها زائر امام رضا(ع) که از این استان گذر می کند، است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی در ادامه بیان کرد: درصدد هستیم تا سه روستای یکه صعود، دویدوخ و راستقان در منطقه جرگلان را تبدیل به مناطق نمونه گردشگری کنیم.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست