• تاریخ: 2015-01-12
  • شناسه خبر: 624
  • 1,660 بازدید

سردار آزمون: برای سربلندی ایران، قهرمانی در آسیا و ماندن کی‌روش هم‌قسم شده‌ایم

ارکین نیوز-مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: برای اینکه ایران را سربلند کنیم، هم‌قسم شده‌ایم تا در جام ملت‌های آسیا قهرمان شویم و کی‌روش هم بماند. پس از گلزنی‌ در دیدارهای دوستانه تیم ملی، همه روی او حساب ویژه‌ای باز کرد ...

139308281107522844113134-503x350
ارکین نیوز-مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: برای اینکه ایران را سربلند کنیم، هم‌قسم شده‌ایم تا در جام ملت‌های آسیا قهرمان شویم و کی‌روش هم بماند.
پس از گلزنی‌ در دیدارهای دوستانه تیم ملی، همه روی او حساب ویژه‌ای باز کرده‌اند. مهاجمی که در استرالیا تولد ۲۰سالگی‌اش را جشن گرفت و اکنون جزو امیدهای اصلی کارلوس کی‌روش برای خط آتش تیم ملی است.

سردار آزمون را که همه از او به‌عنوان مهاجمی آینده‌دار یاد می‌کنند می‌توان جزو ستاره‌های تیم ملی به شمار آورد، مهاجمی که علاوه بر داشتن قدی بلند و قدرت سر زنی، سرعت بالایی هم دارد و ضربات پای او هم می‌تواند دروازه هر تیمی را باز کند.

سردار آزمون در صحبت‌هایی را در خصوص وضعیت تیم ملی فوتبال در سیدنی و ملبورن، بازی دوستانه با عراق و گلزنی‌اش در این بازی، اولین دیدار با بحرین و … صحبت کرده است.

* اوضاع تیم ملی در استرالیا چگونه است؟

تمرینات بسیار شادابی را در ملبورن پشت سر می‌گذاریم و در سیدنی هم اردوی بسیار خوبی داشتیم. نوع تمرینات، شرایط کمپ تمرینی و همه چیز بسیار خوب بود و باعث شد مقداری از عقب ماندگی‌مان در جریان اردوهای آماده‌سازی جبران شود. همه بازیکنان هم از این تمرینات راضی بودند اما نکته‌ای که وجود دارد کار سختی است که پیش‌رو داریم.

* یعنی حضور در جام ملت‌ها؟

بله، مسابقات ما از روز یکشنبه مقابل بحرین آغاز می‌شود. اولین بازی اهمیت بالایی دارد. از مردم خوب کشورم می‌خواهم که تیم ملی را دعا کنند تا بتوانیم از عهده این کار سخت به بهترین شکل برآییم. تا جایی که توان داشته باشیم می‌جنگیم تا در این مسابقات مردم را خوشحال کنیم.

* دیدار اول‌مان مقابل بحرین در ملبورن برگزار می‌شود که برای ایرانی‌ها به شهر خاطره‌ها تبدیل شده است، به‌نظرت می‌توانید در این بازی پیروز شوید تا خاطره بازی با استرالیا در ملبورن شیرین‌تر شود؟

امیدوارم این اتفاق رقم بخورد و بتوانیم با یک برد خوب مقابل بحرین مردم را خوشحال و خاطره خوب ملبورن را تکرار کنیم اما نمی‌توانیم در این مسابقات قولی بدهیم، چون کار بسیار سختی داریم. همه بازی‌ها سخت است اما بازی اول در تورنمنت دشوارتر از هر بازی دیگری خواهد بود.

* خیلی‌ها با تیمی که کارلوس کی‌روش ساخته و با جوانانی که به تیم ملی اضافه شده‌اند امید زیادی برای کسب مقام دارند.

این موضوع را می‌دانم. تیم ملی اکنون جوان شده و کنار با تجربه‌های تیم ملی، تیم بسیار قدرتمندی هم تشکیل داده‌ایم که در آسیا اعتبار دارد. همه روی ایران حساب ویژه‌ای باز کرده‌اند اما کارمان سخت است. ما به‌عنوان بازیکن تمام تلاش‌مان را برای خوشحالی مردم به کار می‌بندیم و سعی می‌کنیم دستورات کارلوس کی‌روش را به بهترین نحو ممکن اجرا کنیم.

کی‌روش مربی بزرگی است و هر بازیکنی آرزو دارد که با این مربی کار کند. از وقتی هم که خودم به تیم ملی آمده‌ام پیشرفتم خیلی بیشتر شده است. همه بازیکنان دوست دارند کی‌روش در تیم ملی بماند و ما هم برای سربلندی ایران و قهرمان شدن در آسیا هم‌قسم شده‌ایم تا سرمربی تیم ملی ماندنی شود.

* گویا نامه علی دایی خطاب به جواد نکونام و بازیکنان تیم ملی هم انرژی مثبتی را وارد اردو کرده است.

این نامه خیلی خوشحال کننده بود. اینکه علی دایی توجه ویژه‌ای به تیم ملی دارد، انرژی مثبت را به اردو فرستاد و قطعاً اگر او به استرالیا بیاید خیلی خوشحال خواهیم شد. به‌نظرم نامه آقای دایی جای تحسین داشت، چراکه او از جواد نکونام هم حمایت کرد که به‌زودی رکورد بازی ملی در ایران را خواهد شکست. هر کسی چنین کاری نمی‌کند و نامه دایی روی تمام بازیکنان تیم اثر مثبت گذاشت.

* در تیم ملی برای قهرمان شدن چقدر امید وجود دارد و روحیه‌ بازیکنان روحیه قهرمانی است؟

همه تیم‌های حاضر در جام ملت‌های آسیا روحیه قهرمانی دارند و مطمئناً ما هم از این قاعده مستثنی نیستیم. برای قهرمان شدن کار بسیار دشوار است اما امیدوارم بتوانیم از پس این کار برآییم.

* این را می‌دانی که بعد از گلزنی‌ات به اشترول، بنفیکا، کره‌جنوبی، کایزرچف و عراق با لباس تیم ملی، حساب ویژه‌ای روی تو باز شده است؟

حساب ویژه باز کردن روی یک بازیکن دووجهی است. از یک وجه خوب است که روی بازیکنی حساب ویژه باز کنند و امید یک تیم و کشور محسوب شوی اما از سوی دیگر هم اگر خدای نکرده در ۲، ۳ بازی متوالی موفق به گلزنی نشوی همه شروع به انتقاد کردن می‌کنند که این موضوع هم در فوتبال طبیعی است. به هر حال وظیفه یک مهاجم گلزنی برای تیمش است و در تیم ملی هم فرقی نمی‌کند من گلزنی کنم یا رضا قوچان‌نژاد، کریم انصاری‌فرد و هر بازیکن دیگری که در تیم ملی زحمت می‌کشد. اینجا فقط موفقیت تیم ملی اهمیت دارد و امیدوارم در جام ملت‌های آسیا نتیجه خوبی بگیریم.

* در بازی با عراق وقتی گل زدی به‌سمت نیمکت رفتی و همه بازیکنان هم به‌سمت نیمکت رفتند، برای شادی گلت برنامه خاصی نداشتی؟

وقتی برای تیم ملی کشورم گل می‌زنم خیلی خوشحال می‌شوم و در این بازی هم می‌خواستم خوشحالی‌ام را با تمام بازیکنان و کادر فنی تیم تقسیم کنم. تک تک بچه‌های تیم ملی فوق‌العاده هستند و همدلی در تیم از هر چیز دیگری باارزش‌تر است. شادی گلی هم که من داشتم نشانگر همدلی‌مان در تیم بود.

* اما برخی حواشی در این بازی به وجود آمد و گفته شد تو بعد از تعویض کریم انصاری‌فرد به او بی‌محلی کرده‌ای، این مسئله باعث ناراحتی‌ات هم شده بود و در اینستاگرام آن را تکذیب کردی.

نمی‌دانم چرا این خبر منتشر شده بود که من روی خود را از انصاری‌فرد برگردانده‌ام. واقعاً چنین چیزی نبود و از دیدن چنین خبری تعجب کردم. حتی خیلی سریع با کریم صحبت کردم و گفتم چنین خبری را ساخته‌اند و صحت ندارد. اصلاً نمی‌دانم چه‌دلیلی داشت که بخواهم چنین رفتاری از خودم نشان بدهم، چون انصاری‌فرد از بهترین دوستانم است.

* بیشتر توضیح می‌دهی که در آن صحنه چه اتفاقی افتاد؟

یکی از دوستان صمیمی‌ام که خیلی وقت بود او را ندیده بودم، برای دیدنم به ورزشگاه آمده بود. او پشت نیمکت تیم ملی نشسته بود و برای دیدن او لحظه‌ای برگشتم تا نگاهش کنم و متوجه آمدن انصاری‌فرد نشدم. اتفاقاً خیلی هم خسته بودم و وقتی روی نیمکت نشستم در حال خودم نبودم اما می‌خواهم بدانم تا به حال کسی از من بی‌احترامی به بزرگتر یا پیشکسوتم را دیده است؟ هیچ‌وقت به خودم اجازه نمی‌دهم به کسی بی‌احترامی کنم، چه برسد به اینکه یکی از من بزرگتر باشد و در تیم ملی هم سابقه‌اش مشخص است. بعد از انتشار این شایعه هم من و هم کریم بسیار ناراحت بودیم اما خدا را شکر که مشکلی به وجود نیامد. در ضمن یک نکته مهم هم وجود دارد.

* چه نکته‌ای؟

حدود دو سال پیش که در تیم جوانان در اردو حضور داشتم با آقای مقیم، مربی تیم جوانان در کمپ تیم‌های ملی بودم. برای دیدن کریم انصاری‌فرد به تمرین تیم ملی رفتم و اولین بار که او را دیدم گفتم که به‌خاطر هم‌پست بودنش با من، بازیکن مورد علاقه‌ام است. آقای مقیم شاهد این ماجرا و صحبت‌های من است، حالا چه دلیلی دارد که بخواهم به انصاری‌فرد که دوست خوبم و بازیکن محبوبم است بی‌احترامی کنم؟

* بگذریم؛ فکر می‌کنی بتوانی در جام ملت‌ها به روند گلزنی‌هایت برای تیم ملی ادامه بدهی؟

من همه تلاشم را برای تیم ملی خواهم کرد. ابتدا باید ببینیم تصمیم کادر فنی چیست و اگر آنها صلاح بدانند که من بازی کنم تمام تلاشم را می‌کنم که برای تیم ملی مؤثر باشم. حالا اینکه من گل بزنم یا بازیکن دیگری فرق ندارد. باید تشکر زیادی هم از رضا قوچان‌نژاد داشته باشم که خیلی به من کمک می‌کند و احترام خاصی برای او قائل هستم. او برای تیم ملی زحمت زیادی کشیده و با گل قوچان‌نژاد بود که توانستیم به جام جهانی صعود کنیم. حالا هم خیلی خوشحالم که کنار او، انصاری‌فرد و سایر بازیکنان تیم ملی حضور دارم و از تجربه‌شان استفاده می‌کنم. هر کدام ما هم در ترکیب باشیم و بازی کنیم فرقی ندارد و امیدوارم تک تک بازیکنان تیم ملی موفق باشند.

* در گزارش‌هایی که سایت‌های خارجی از تیم ملی ایران نوشته بودند، تو به‌همراه جواد نکونام و اشکان دژاگه جزو بازیکنان تأثیرگذار تیم ملی معرفی شده‌ای، این مسئله چقدر در روحیه‌ات اثر مثبت می‌گذارد؟

اگر سایت‌های خارجی یا کارشناسان از من تمجید می‌کنند به این دلیل است که بازیکنان کناری من بسیار خوب هستند که بازی من به چشم می‌آید. مطمئن باشید اگر کل تیم خوب نباشد، بازی یک بازیکن به چشم نمی‌آید و اگر موفقیتی هم کسب کرده‌ام همه چیز به من برنمی‌گردد. همه بازیکنان تلاش می‌کنند و مطمئناً اگر این‌گونه نباشد تیم ملی هم به پیروزی نمی‌رسد.

* برای آقای گلی هم تلاش می‌کنی؟

دوست دارم تیم ملی نتیجه بگیرد نه اینکه خودم دنبال موفقیت شخصی باشم. آقای گلی و این مسائل در مقابل نتیجه گرفتن تیم ملی هیچ ارزشی برای من ندارد و به این مسئله حتی فکر هم نکرده‌ام.

* اما اگر یکی از بازیکنان تیم ملی آقای گل جام ملت‌های آسیا شود، موفقیتش برای ایران است.

از خدا می‌خواهم که یک ایرانی آقای گل شود. امیدوارم یکی از دوستانم به این موفقیت برسد و قطعاً من هم برای موفقیت تیم ملی تمام تلاشم را خواهم کرد/تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست