• تاریخ: 2015-01-14
  • شناسه خبر: 650
  • 1,084 بازدید

سخنی درباره گزارشگران میادین سوارکاری کشور

ارکین نیوز:عبدالجبارفرازمند (بندر ترکمن)انجام و آغاز هر مسابقه ای مسلما محرکی لازم است تا تماشاچیان، هواداران و به قولی سرمایه های اصلی هر ورزش را به هیجان آورده و آنها را روانه میدان کند و این عمل تنها از کسانی برمی آید ...

xqo2h7ljmexx3d5qqfuv

ارکین نیوز:عبدالجبارفرازمند (بندر ترکمن)انجام و آغاز هر مسابقه ای مسلما محرکی لازم است تا تماشاچیان، هواداران و به قولی سرمایه های اصلی هر ورزش را به هیجان آورده و آنها را روانه میدان کند و این عمل تنها از کسانی برمی آید که خود را شیفته، عاشق و ذوب شده در آن ورزش می بینند و این اشخاص با نام مجری و گزارشگر شناخته می شوند.

افرادی که عشق و علاقه آنها را به این سمت سوق داده است تا با گزارشگری مردم را به سر شوق آورند، البته باید متذکر شد که این عمل از هر کسی ساخته نیست و صرف علاقه نمی توان به این مهم دست یافت و باید که علاقه هنر و استعداد ذاتی در فرد وجود داشته باشد.

ورزش سوارکاری نیز یکی از ورزش های مفرح و نشاط آور است که هوادارن خاص خود را دارد و گزارشگری این رشته از عهده هر کسی برنمی آید. باید که در این خصوص از افرادی نام برد که سالیان سال در این حرفه ذوب شده و با صدای گرم و دلنشین خود مردم را به وجد می آورند.

اینان خود عاشق و شیدا و دلداده این رشته هستند افرادی هم چون استاد (یکشم قلی کر ) فردی که کارمند شهر داری بندرترکمن و به عنوان آتش نشان همیشه خود را در برابر حوادث و بلایا و آتش می دیدید، تا از این طریق بتواند خدمتی به مردم دیار خود بکند نامبرده همچنین در ورزش فوتبال نیز به عنوان یکی از بهترین داوران دوران خود بود.

ایشان در گویندگی و گزارشگری سوارکاری به عنوان فردی شناخته شده وبا صدای موزون و دلنشین خود هوداران خاص خود را دارد و همچنین برادر کوچکتر وی به نام ( الحاج عطاکر ) فردی که در گزارشگری سوارکاری سر آمد دوران خود می باشد.

نامبرده مدتها با رادیو گرگان بخش ترکمنی با خواندن سرود های محلی همکاری داشته اند. استاد عطاکر در گزارشگری سوارکاری شگرد خاصی دارند که از عهده هر کسی بر نمی آید. می توان گفت یکی از بهترین گزارشگران حال حاضر کشور است با این اوصاف نامبرده تحت پوشش هیچ نوع بیمه نمی باشد و به قول خودش نان گلو و حنجره خود را می خورد.

همچنین از افرادی همچون ( آقای قربان محمد ابتهاج ) فردی تحصیل کرده و دارای تحصیلات دانشگاهی و مشاوره در که جندین سال سابقه حضور در میادین سوارکاری کشور به عنوان گزارشگر را دارد و یکی از گویندگان خوب رشته سوارکاری می باشد و همچنین یادی داشته باشیم از آقای قلی پقه که سالها در این رشته در رکاب بزرگان تجربه اندوزی می کند تا بتواند روزی جای بزرگان را پر کند.

همچنین آقای عبدی مختوم که چندین سال سابقه حضور در میدان و در حال تجربه اندوزی از بزرگان می باشد و اما در خصوص گزارشگری مستقیم و به قولی اینترنتی باید نام ببریم از (آقای رامین گری ) گزارشگری این آیتم مسایل و موارد خاص خود را دارد.

چون در پخش مستقیم که به سراسر دنیا از طریق امواج ارسال می گردد باید که گزارشگر دقت و وسواس خاصی در کار خود داشته باشد و اینکار به خوبی از عهده نامبرده برمی آید، فردی که سابقه حضور ۱۰ ساله در صدا وسیمای مرکز گلستان را دارند با صدای آرام و دل نشین و بدون حاشیه و به همین خاطر صدای گرم و موزون نامبرده در پخش مستقیم اینترنتی استفاده می شود و همچنین پخش مسابقات سوارکاری که در استان گلستان و تهران برگزار می شود از سیمای شبکه سبز گلستان پخش می شود، با گزارشگری وی می باشد علاوه بر آن نامبرده یکی از هنرمندان خوب بخش ترکمنی سیمای سبز گلستان می باشند.
با آرزوی توفیق برای این عزیزان و قدر شناسی از هواداران خوب و فهیم رشته سوارکاری من الله توفیق –

  • دوست اسب - 2015-01-15 در 8:50 ق.ظ

    انشا..در هرجایی که هستند موفق و بهروز باشند

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست