• تاریخ: 2021-03-11
  • شناسه خبر: 31018
  • 653 بازدید

روز نخست هفته شانزدهم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس برگزار شد

ارکین نیوز- روز نخست هفته شانزدهم مسابقات کورس اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس با شرکت ۵۸ راس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در یک دور هزار و ۲۰۰ متری و پنج دور هزار متری عصر امروز پنجشنبه بدون حضور تماشاگر در مجموعه سو ...

ارکین نیوز- روز نخست هفته شانزدهم مسابقات کورس اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس با شرکت ۵۸ راس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در یک دور هزار و ۲۰۰ متری و پنج دور هزار متری عصر امروز پنجشنبه بدون حضور تماشاگر در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

در دور اول روز نخست این هفته اسب‌های سه ساله نژاد ترکمن کاندیشن استیکس به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با هم به رقابت پرداختند که اسب “قزم گل کلاته”، زودتر از دیگر اسب‌ها از خط پایان عبور کرد و اسب‌های “یاد دیگچه” و “طاغن بای” به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور دوم که به مسافت هزار متر ویژه اسب‌های سه ساله نژاد دوخون (maiden) برگزار شد، اسب “فاین آرت” اول شد و اسب‌های “پرگاه” و “حسرت ۲” به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت در دور سوم میان اسب‌های بیش از چهار سال نژاد دوخون هندیکاپ کلاس پنج و به مسافت هزار متر برگزار شد که در پایان اسب “برنجی” با پیشی گرفتن از دیگر رقبا اول شد و اسب‌های “بتو ۲” و “یلدا ناز” به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

در دور چهارم روز نخست هفته شانزدهم مسابقات سوارکاری گنبدکاووس که به مسافت هزار متر و ویژه اسب‌های سه ساله نژاد دوخون (maiden) برگزار شد، اسب “الی نویز” سریع‌تر از خط پایان گذشت و در جایگاه نخست قرار گرفت و اسب‌های “ناز کومانچی” و “آماندا ۲” به ترتیب مقام‌ دوم و سوم را از آن خود کردند.

در دور پنجم این مسابقات اسب‌های سه ساله نژاد دوخون کلاس چهار به مسافت هزار متر با هم به رقابت پرداختند که اسب “گلد اسپید” اول شد و اسب‌های “کلمبیا” و “مکزیکو” به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت در دور ششم و پایانی روز نخست هفته شانزدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس نیز میان اسب‌های بیش از چهار سال نژاد تروبرد کلاس ۶ به مسافت هزار متر برگزار شد که اسب “تلما” اول شد و اسب‌های “شانی” و “پرنسس” به ترتیب دوم و سوم شدند.

برگزار کنندگان روز نخست هفته شانزدهم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس یک میلیارد و ۶۲۵ میلیون و ۷۵۰ هزار ریال جایزه نقدی به مالکان، مربیان و چابکسواران اسب‌های اول تا سوم پرداخت کردند.

روز دوم این هفته از مسابقات نیز فردا جمعه / ۲۲ اسنفد/ در مجموعه سوارکاری گنبدکاووس برگزار می‌شود.