• تاریخ: ۱۳۹۵-۱۰-۱۷
  • شناسه خبر: 21917
  • 190 بازدید

رقابت ۶۳ راس اسب در هفته دوازدهم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه گنبد

ارکین نیوز- هفته دوازدهم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه گنبدکاووس با شرکت ۶۳ راس اسب در هفت دور مختلف و با حضور انبوه مشتاقان این ورزش سنتی و اصیل منطقه، عصر پنجشنبه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد. این رقابت ها د ...

1976039

ارکین نیوز- هفته دوازدهم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه گنبدکاووس با شرکت ۶۳ راس اسب در هفت دور مختلف و با حضور انبوه مشتاقان این ورزش سنتی و اصیل منطقه، عصر پنجشنبه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

این رقابت ها در مسافت های ۱۰۰۰، ۱۲۰۰ و ۱۵۵۰ متر برگزار شد و درکورس اول که مخصوص اسب های ترکمن دوساله ۲ تا ۶ امتیاز بود ، به ترتیب اسب های امیرشا، ترنج و سورن حمید اول تا سوم شدند.
رقابت اسب های دوخون دو ساله مبتدی و نبرده در دور دوم برگزار شد که در آن اسب کاپری کاترین زودتر از سایر ین از خط پایان گذشت و اسب های شهرزاد و جلال خان نیز به مقام های دوم و سوم رسیدند.
در کورس سوم رقابت اسب های دوخون دو ساله نبرده برگزار شد و مقام قهرمانی این دور به اسب المینا رسید و در پی او اسب های ستیلا و امیرپاشان دوم و سوم شدند.
اسب لیدیا قهرمان دور چهارم هفته دوازدهم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه گنبدکاووس شد در گروه اسب های تروبرد سه و چهار ساله ۲۴ تا ۳۴ امتیاز شد و اسب های هج استار و پانامرا نیز در مکان های دوم و سوم این دور قرار گرفتند.
کورس پنجم مخصوص اسب های دوخون سه و چهار ساله ۵۰ تا ۶۲ امتیاز بود که در آن اسب وسوسه اول شد و اسب های کومانچی و آذامر به عناوین دوم و سوم این دور بسنده کردند.
رقابت اسب های دوخون سه ساله ۱۶ تا ۲۲ امتیاز در دور ششم هفته دوازدهم برگزار شد که در آن به ترتیب اسب های چندو ، نصیب و ماریانا اول تا سوم شدند و در دور هفتم در میان اسب های ترکمن سه و چهار ساله ۲ تا ۶ امتیاز نیز اسب نویان به مقام قهرمانی دست یافت و اسب های مستایا و زورلی حبیب ایشان دوم و سوم شدند.
در پایان این مسابقات مبلغ ۶۳۳ میلیون و ۵۰۰هزار ریال به عنوان جایزه به صاحبان اسب های برنده تعلق گرفت/ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست

کد امنیتی *