• تاریخ: 2016-01-19
  • شناسه خبر: 13488
  • 615 بازدید

رقابت های آلیش کاران گلستانی بهمن ماه برگزار می شود

ارکین نیوز-دبیر هیات کشتی گلستان گفت: رقابت های کشتی آلیش مردان و زنان استان برای شناسایی نفرات تیم اعزامی به مسابقات قهرمانی کشور بهمن ماه امسال برگزار می شود. :مرتضی اسدی روز سه شنبه در گفت و گو با روابط عمومی ورزش و ج ...

ارکین نیوز-دبیر هیات کشتی گلستان گفت: رقابت های کشتی آلیش مردان و زنان استان برای شناسایی نفرات تیم اعزامی به مسابقات قهرمانی کشور بهمن ماه امسال برگزار می شود.

:مرتضی اسدی روز سه شنبه در گفت و گو با روابط عمومی ورزش و جوانان گلستان اظهار کرد: مسابقات بخش مردان ۸ بهمن ماه در آزادشهر و در بخش زنان ۹ بهمن در گرگان با حضور آلیش کاران شهرستان های مختلف استان برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: نفرات برتر این رقابت ها در بخش زنان و مردان با نظر کمیته فنی هیات کشتی استان به رقابت های آلیش قهرمانی کشور اعزام می شوند.
مسابقات آلیش بزرگسالان قهرمانی کشور در کلاس کشتی آزاد کمربند در بخش مردان شامل اوزان ۶۰، ۷۰ ، ۸۰ ، ۹۰ ،۱۰۰، ۱۰۰+ کیلوگرم و در بخش زنان در اوزان ۵۵، ۶۰، ۶۵، ۷۰، ۷۵، ۷۵+ کیلوگرم ۲۰ تا ۲۳ بهمن در خانه کشتی شماره ۲ تهران برگزار می شود.

اسدی افزود: هم اینک شرق استان مرکز کشتی آلیش در گلستان است و علاقمندی ورزشکاران دختر و پسر این منطقه به حضور در این رشته ورزشی سابقه دیرینه دارد.

دبیر هیات کشتی گلستان ادامه داد: با توجه به علاقه فراوان مردم شرق استان تلاش می شود که با برگزاری دوره های استعدادیابی، ورزشکاران مستعد را شناسایی و برای حضور در ورزش قهرمانی به مربیان متخصص و آموزش دیده معرفی کنیم.

وی گفت: در بخش کشتی آلیش زنان هفت مربی دوره های تخصصی این رشته را گذرانده و هم اینک مشغول آموزش و تربیت کشتی گیران استان هستند.

آلیش نام یک نوع کشتی محلی بوده که به آن کشتی با شال هم می گویند.

این ورزش از سالهای دور بصورت یک کشتی سنتی در کشورهای آسیای میانه رواج داشته و در سرزمین پهناور ایران در مناطقی از جمله استانهای خراسان، گلستان و مازندران وجود داشته است.
اداره کل ورزش گلستان

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست