• تاریخ: 2016-06-26
  • شناسه خبر: 18874
  • 420 بازدید

جلسه شورای ورزش همگانی شهرستان آق قلا برگزار شد

ارکین نیوز- جلسه شورای ورزش همگانی شهرستان آق قلا به ریاست علی اکبر قجری معاون فرماندار و با حضور اعضاء این شورا در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان آق قلا، “علی اکبر ...

ارکین نیوز- جلسه شورای ورزش همگانی شهرستان آق قلا به ریاست علی اکبر قجری معاون فرماندار و با حضور اعضاء این شورا در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان آق قلا، “علی اکبر قجری” در این جلسه اظهار داشت: توسعه و نهادینه سازی ورزش در جامعه، نیازمند فرهنگسازی و آگاهی بخشی درخصوص اهمیت ورزش است که در این میان رسانه ها نقش مهمی برعهده دارند.

معاون فرماندار شهرستان آق قلا با اشاره به لزوم توجه به ورزشهای همگانی اظهار داشت : اصولا هدف از ورزش همگانی پرورش انسانهایی کامل است و برای تحقق این هدف باید ابزارها و برنامه ها را آماده کنیم و در راستای اجرای آنها حرکت کنیم . امروزه با توجه به معظلاتی که زندگی ماشینی برای انسان ایجاد کرده است ما نیازمند ورزش همگانی برای همه اقشار جامعه هستیم تا بتوانیم بدین وسیله مقداری از آلام و شداید این زندگی ماشینی را بکاهیم فلذا باید طوری برنامه ریز کنیم که زمینه حضور مردم در فضای باز و طبیعت فراهم گردد .

وی با اشاره به اهمیت ورزش در تامین سلامت عمومی جامعه به ویژه بانوان، خاطرنشان کرد: دستگاه های اجرایی باید زمینه های لازم برای انجام ورزش های همگانی در میان بانوان کارمند و بانوان خانه دار را فراهم بیاورند.

این مقام مسئول در شهرستان آق قلا ابراز امیدواری کرد: با همکاری و هماهنگی اداره ورزش و جوانان و مدیریت آموزش و پرورش و برخی از سالن ها و مدارس برای انجام ورزش های همگانی از سوی بانوان اختصاص یابد تا برخی مشکلات از جمله تردد بانوان نیز برطرف شود.

“قجری” با اشاره به لزوم استعداد یابی افراد در رشته های مختلف ورزشی اظهار داشت : ورزش همگانی ما باید زمینه ای باشد در جهت استعداد یابی افراد و ورود این افراد به ورزش حرفه ای و برای رسیدن به این هدف باید با یک برنامه ریزی کامل وهدفمند و تشکیل کمیته های تخصصی زمینه را جهت تحقق این امر فراهم نمائیم .

ورزش همگانی کم هزینه ترین و در دسترس ترین ورزشهاست و تمام افراد جامعه اعم از خردسالان ،نوجوانان و جوانان و کهنسالان و حتی افراد معلول حسی و حرکتی نیز می توانند در آن شرکت کنند . فرهنگ انجام ورزشهای همگانی باید در جامعه نهادینه شود و بویژه در بحث کارکنان ادارات انجام ورزش های همگانی باعث افزایش بهره وری کارمندان در محیط کار و در نهایت ایجاد یک جامعه سالم وشاداب خواهد شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست