• تاریخ: 2015-04-05
  • شناسه خبر: 2981
  • 1,083 بازدید

جشنواره اسب اصیل ترکمن در کلاله برگزار می‌شود

ازکین نیوز-فرماندار کلاله گفت: جشنواره اسب اصیل ترکمن و آیین‌های بومی و محلی از ۱۵ و ۱۶ اردیبهشت ماه در روستای صوفیان شهرستان کلاله استان گلستان برگزار می‌شود. نصرت برزگر صبح امروز در جلسه برنامه ریزی جشنواره اسب اصیل تر ...

139311211538449034713013
ازکین نیوز-فرماندار کلاله گفت: جشنواره اسب اصیل ترکمن و آیین‌های بومی و محلی از ۱۵ و ۱۶ اردیبهشت ماه در روستای صوفیان شهرستان کلاله استان گلستان برگزار می‌شود.

نصرت برزگر صبح امروز در جلسه برنامه ریزی جشنواره اسب اصیل ترکمن با تاکید بر جایگاه و نقش اسب در فرهنگ مردم بومی شهرستان کلاله اظهار داشت: شهرستان کلاله از دیرباز پتانسیل خوبی در پرورش اسب داشته، به صورتی که پرورش‌دهندگان متعددی حتی از کشورهای آمریکایی در این شهرستان فعالیت می‌کردند.

وی افزود: جشنواره اسب اصیل ترکمن همه ساله در اردیبهشت ماه برگزار می‌شود و به صاحبان اسب‌های برتر جوایز نفیسی اهدا می‌شود.
فرماندار کلاله با اشاره به استقبال ورزشکاران از این جشنواره گفت: در این روز میهمانان زیادی از داخل و خارج استان گلستان برای تماشای به شهرستان کلاله می‌آیند.

برزگر گفت: این جشنواره با همکاری دفتر امور روستایی استانداری، فرمانداری و بخشداری مرکزی و اداره ورزش و جوانان کلاله، بانک کشاورزی، جهاد کشاورزی، دهیاری و شورای اسلامی صوفیان و نیز هیئت سنتی، بومی و محلی استان گلستان در صوفیان کلاله برگزار می‌شود و در این جشنواره اسب‌های اصیل ترکمن از نظر زیبایی معرفی می‌شوند.

وی افزود: برگزاری این جشنواره در روستای صوفیان کلاله، زمینه توسعه و ترویج فرهنگ اسب و اسبداری و اشتغال جوانان این روستا و دیگر مناطق این شهرستان را فراهم کرده است.

علی علیزاده مدیر جهاد کشاورزی کلاله نیز در این جلسه گفت : مجموعه جهادکشاورزی آمادگی لازم در برگزاری مطلوب جشنواره اسب را مانند سنوات گذشته دارد و در این راستا همکاری دیگر ادارات و ارگان‌ها کمک زیادی در برگزاری مطلوب این جشنواره خواهد کرد.

دومین جلسه برنامه‌ریزی جشنواره اسب اصیل ترکمن صبح امروز با حضور فرماندار،بخشدار مرکزی، رئیس جهادکشاورزی و مسئول پرورش اسب روستای صوفیان برگزار شد.
تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست