• تاریخ: 2015-08-04
  • شناسه خبر: 6891
  • 1,691 بازدید

تحلیل اسبهای شرکت کننده در هفته سوم کورس تابستانه کشور در بندر ترکمن

ارکین نیوز -خدای وردی طعنه : در کورس اول که برای نژاد ترکمن درنظر گرفته شده است در سن۳تا۶سال در امتیاز ۱۶تا۲۲باهم رفابت میکنند که اسب کیهان بعد ازمدتها دوری از میادین آمده تا خاطرات خوب گذشته خود را تکرار کنددر این دور ا ...

ارکین نیوز -خدای وردی طعنه : در کورس اول که برای نژاد ترکمن درنظر گرفته شده است در سن۳تا۶سال در امتیاز ۱۶تا۲۲باهم رفابت میکنند که اسب کیهان بعد ازمدتها دوری از میادین آمده تا خاطرات خوب گذشته خود را تکرار کنددر این دور اسب نیلوفر عقیل وگل تکه واسب تازه وارد این گروه یعنی پوربه شانس به مراتب بیشتری نسبت به سایرین دارند .
در دور دوم هم اسبها از نژاد ترکمن در امتیاز۲۴تا۳۲ که درسن۳تا۵سال در مسافت ۱۰۰۰مترکه اسب ایران طلا به نسبت دیگر رقبا ارا بیشتری برای کسب مقام دارد دیگراسبهای این دور همگی شانس برابری دارند .
در دور سوم این هفته که اسبهای دوساله دوخون که برای بار اول میدان مسابقه را تجربه میکنند که برابر اطلاعات دریافتی اسبهای آنتیک وترکمن استوری برای کسب مقام در این دور بخاطر داشتن سابقه خوب نژادی ومهمتر آمادگی بهتر دارند در این دور همه اسبها میتوانند شانس کسب عنوان داشته باشند .
در دور چهارم اسبهای ۲ساله ۸امتیاز که اسب چی چاریتو با مربیگری چابکسوار نامدار ترکمن صحرا و اسب اسکانیا که بواسطه امادگی خوب واسبآرزو بالام با داشتن مربی خوب وبا تجربه میتوانند شانس کسب عنوان در این دور باشند .
در دور پنجم از این هفته اسبهایی با امتازات بالایی باهم رقابت میکنند که واقعا دیدنی وتماشایی خواهد بود که اسبها در سن ۳تا۶ سال ودر امتیاز ۵۰تا۶۲در مسافت ۱۰۰۰متر که اسببلوگا به سبب داشتن بیشترین عنوان قهرمانی واسب داز بیوتی که محسن پاکزاد در انتظار فرارهای جالب ان و اسب کمینه با داشتن مربی کهنه کاری همچون عبد الرحمان کلته واسب ایلکای با بهرمندی از مربی خوش نام وتجربه دارمیادین اسب دفل خان که احمد جرجانی از عطاباد که تمام اهالی روستا وطرفدارانش امیدوارند که دست پر از شهر ساحلی بندر ترکمن برگردند.
اسب الکام دژبا داشتن مربی خوب ومالکی همچون محمود توغدری واسب بیگبال که در زادگاه خودش به مصاف حریفان خواهد رفت.
در دور ششم هم اسبها درسن ۳سال ودر امتیاز۲تا۶ که اسب ماتیکان واسب طوفان بندر واسب نیل در امادگی بهتری بسر میبرند دیگر اسب این گروه یعنی کامران خان که در هفته قبل به عنوان جهارمی نائل گشت اراز زارعی ومالکانش به خصوص علی کوجولوی ارازلی امیدوارند در این دور کسب عنوانی داشته باشند .
در دور هفتم از هفته که اسبه در سن ۳تا۸سال ودر امتیاز ۲۴تا۳۴ در مسافت ۱۰۰۰متر رقابت دشواری خواهند داشت که اسب فرنیا با داشتن سابقه خوب در بندر ترکمن وبه جهت آمادگی خوب این اسب که ستار مهرانی مربی ان است اسبپاراکس که واقعا این روزها آماده وسرحال هم است حریف سختی برای دیگر رقبا است .
اسب بلیتون ودیگر اسبهای این گروه واقعا همگی در امادگی خوبی بسر میبرند واکثریت اسبهای این گروه تیز ودر مسافت ذکر شده کورسهای خوبی از خود به نمایش گذاشتنند بنابرین در این دور شاهد کورسی زیبا ومهیجی خواهیم بود.
در دور پایانی این خفته که اسبها در سن ۳تا۴سال ودر امتیاز ۱۸تا۲۲ باهم به رقابت خواهند پرداخت که اسباورتیناز به سبب نتایج خوبی که در هفته های اخیر کسب کرده وآنه قلاجیق وطرفدارانش امیدوارند که اینبار هم دست پر از میدان برگردند.
اسب آذرا با تعویض مربی خود واسب والونیا که بنا به گفته دوستان از شرایط خوبی برخوردار است واسب صدرانا ودیگر اسبهای این گروه جملگی از شرایط خوبی در حال حاضر بخوردار هستنند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست