• تاریخ: 2015-12-15
  • شناسه خبر: 11777
  • 464 بازدید

بومی‎گرایی و جوان‌گرایی راهبرد والیبال جواهری گنبد

ارکین نیوز-رئیس هیئت والیبال گلستان گفت: ملاک عمل را در بستن و چیدمان تیم والیبال جواهری گنبدکاووس بومی‎گرایی توام با جوان‌گرایی با هدف معرفی نسل جدید از والیبالیست‎های حرفه‎ای منطقه برای تصاحب بیشتر پیراهن‎های ملی در رد ...

ارکین نیوز-رئیس هیئت والیبال گلستان گفت: ملاک عمل را در بستن و چیدمان تیم والیبال جواهری گنبدکاووس بومی‎گرایی توام با جوان‌گرایی با هدف معرفی نسل جدید از والیبالیست‎های حرفه‎ای منطقه برای تصاحب بیشتر پیراهن‎های ملی در رده‎های مختلف قرار دادیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، منطقه گلستان و ترکمن‎صحرا به ویژه شهرستان‎های گنبدکاووس، آق‎قلا، بندرترکمن، گمیشان و گرگان دارای استعدادهای فراوان در بخش والیبال است، مردم به ویژه جوانان استان انتظارات زیادی از والیبال استان دارند و دلشان می‎خواهد که تیم‎های گلستان در رده‎های بالای جدول قرار بگیرند که این مهم مسئولیت هیئت والیبال استان و اداره‌کل تربیت‎بدنی و جوانان استان گلستان را سنگین‎تر می‎کند.

ورود سرمایه‎گذاران بخش غیردولتی و خصوصی در ورزش والیبال استان آثار و برکات مثبتی طی چند سال گذشته داشته است، به طوری که حضور بخش خصوصی مانند بازرگانی جواهری گنبدکاووس، هاووش، تعاون و … توانسته موفقیت‎های والیبال استان را در چند سال اخیر افزایش دهند، این شرایط بستری برای نوجوانان، جوانان و امیدهای آینده گلستان در این رشته پرطرفدار به وجود می‎آورد.

تمامی کارشناسان والیبال به این امر واقف هستند که از طریق سرمایه‎گذاری بیشتر می‎توان والیبال را به پیش برد تا در آینده سهمیه‎های زیادتری در تیم‎های ملی داشته باشیم.

حضور تیم جواهری بازرگانی گنبدکاووس از استان گلستان در لیگ برتر والیبال کشور فرصتی برای معرفی بیشتر توانمندی جوانان بااستعداد این استان است، تیم والیبال جواهری گنبدکاووس امسال با ترکیبی بومی در این رقابت‎ها شرکت کرده است.

هم‌اکنون ۲۳ بازیکن بومی در فهرست نهایی تیم والیبال جواهری گنبدکاووس در پست لیبرو حمید محمدآلق، هادی سیدنیازی، سلیم عربی، گل‌محمد سخاوی، پشت خط‎زن رسول آقچلی، وفا زیتونلی، جواد حکمتی، در پیست سرعتی‎زن، سخی عیدی، متین تکاور، عبدالله محمدآلق، نصرت کیانی، فرهاد یلمه، آرمین ایگدری و عبدالله ناظری، دریافت‌کنندهای قدرتی شاهین شهروز، اسماعیل مسافر، کمال قریشی، کیوان صحنه، کامبیز کلته، جمال کنعانی‎پور و احسان دوجی انتخاب شدند.

فصل جدید رقابت‎های والیبال باشگاه‎های برتر کشور با حضور ۱۲ تیم آغاز شده است، برای آشنایی بیشتر والیبال‎دوستان استان گلستان مصاحبه تفصیلی با علیرضا نورانی رئیس هیئت والیبال استان گلستان ترتیب دادیم که توجه مخاطبان را به آن جلب می‎کنیم.

رئیس هیئت والیبال استان گلستان در گفت‎وگو تفصیلی با فارس گفت: ملاک عمل را در بستن و چیدمان تیم والیبال جواهری گنبدکاووس بومی‎گرایی توام با جوان‌گرایی با هدف معرفی نسل جدید از والیبالیست‎های حرفه‎ای منطقه برای تصاحب بیشتر پیراهن‎های ملی در رده‎های مختلف قرار دادیم.

فارس: عملکرد هیئت والیبال استان گلستان طی این چند ماه اخیر را عنوان بفرمایید؟

نورانی: به لطف و تلاش همکارانم در هیئت والیبال استان در شش ماه گذشته تمام اعزام‎های مربوط به تیم‎های نوجوانان و جوانان و امیدهای پسرانه با برگزاری مطلوب اردوها به انجام رسید و ره‎آورد آن کسب مقام نایب قهرمانی و سومی برای امیدها و جوانان بود.

فارس: برای کشف استعدادهای جوانان این استان هیئت والیبال گلستان چه اقداماتی انجام داده است؟

نورانی: استعدادیابی پسران و دختران طی ۲۲ ماه گذشته با حساسیت خاص از سوی اعضای کمیته فنی دنبال می‎شود و برای نخستین‌بار ۱۸ نفر از بانوان‎ استان برای انجام تست‎های تکمیلی انتخاب و اعزام شدند که این موفقیت و آمار بی‎سابقه‎ای طی چند سال اخیر بوده است.

فارس: مهم‌ترین برنامه‎ اجرایی که هیئت والیبال استان در روزهای آتی دارد، چیست؟

نورانی: در همین زمان در حال برگزاری مسابقات قهرمانی بزرگ‌سالان استان با عنوان یادواره ۴ هزار شهید استان گلستان و جام وحدت هستیم و در عین حال در حال برگزاری مسابقات لیگ نوجوانان پسر و دختر هستیم.

لازم به ذکر است قبل از برگزاری چنین مسابقاتی دو دوره مسابقات قهرمانی نونهالان استان و همچنین برگزاری چندین دوره کلاس آموزشی مربی‌گری و داوری را نیز به پایان رسانده‎ایم.

فارس: از عملکرد کادر فنی و بازیکنان جواهری در نیم‌فصل لیگ چقدر راضی هستید؟

نورانی: تیم جواهری به علت برخی از مشکلات مجدد فقط چهار روز مانده به شروع لیگ تشکیل شده و در قرعه‎کشی اولیه نیز نامی از جواهری در میان ۱۲ تیم نبود، اما با پیگیری‎های جمعی صورت گرفته و با هدف جلوگیری از خاموشی چراغ والیبال در گنبدکاووس و گلستان این تیم با رایزنی‎های صورت گرفته به جدول برگشت.

ملاک عمل را در بستن و چیدمان تیم بومی‎گرایی توام با جوان‌گرایی با هدف معرفی نسل جدید از والیبالیست‎های حرفه‎ای منطقه در جهت تصاحب بیشتر پیراهن‎های ملی در رده‎های مختلف قرار دادیم و به همین علت تیمی تشکیل شد که تا آخرین لحظه حس مبارزه در آنها وجود داشته و با توجه به غیرتی که نزد بازیکنان است، حاضر به باخت ساده در مقابل تیم‎های بزرگ نیستند مثال این مدعی نوع بازی بچه‎ها در مقابل شهرداری اورمیه، متین و … است که از طرف والیبال‌دوستان مورد تقدیر قرار گرفته‎اند.

در خصوص کادر فنی نیز عظیم جزیده و رامین بابایی با تنوع بخشیدن به تمرینات براساس آخرین متدهای تمرین همواره سعی در هماهنگی بیشتر بچه‎ها داشته‎اند که بچه‎ها نیز با روند حرکتی خود در بازی‎ها این ادعا را به اثبات رسانده‎اند.

جزیده و همکارانش سعی زیادی در هماهنگی این بازیکنان داشته‎اند و به علت وجود علاقمندی کار جوانان و نوجوانان آنها بیشتر از انتظار ما خروجی داشته‎اند که در صورتی که در یکی دو پست بتواند باشگاه منابع مالی لازم را تامین کند، قطعا در دور برگشت می‎توانند با خرید بازیکنان جدید مورد تایید کادر فنی شاهد فروغ بیشتر این تیم باشیم.

فارس: در خصوص داوری بازی با تیم والیبال شهرداری ارومیه چه اتفاقی افتاد؟

نورانی: داور اول در گیم دوم در امتیاز آخر یک کارت قرمز به بازیکن ما و یک امتیاز فنی به تیم ارومیه داد و گیم را کلا به تیم ارومیه اعطا کردند که با اعتراض کلامی تماشاگران ما روبرو شد و باید تاکید کنم همین تماشاگر با وجودی که اعتراض می‎کرد، اما کوچک‌ترین بی‎احترامی به اعضای تیم مقابل نکرد.

فارس: اقداماتی که هیئت والیبال در خصوص این بازی انجام داده است، بفرمایید؟

نورانی: بعد از پایان بازی گزارشی از سوی اینجانب برای سازمان لیگ والیبال ارسال شد، که جا دارد همین جا از سعه‎صدر جناب آقای کشفی نماینده و ناظر فدراسیون کمال تقدیر و تشکر را به عمل آورم.

فارس: در مورد پرداخت مطالبات بازیکنان از سوی باشگاه چه اطلاعاتی دارید؟

نورانی: آقای جواهری طی شش سال حضورش در والیبال سعی کرده تمام و کمال مطالبات بازیکنان را پرداخت کند که تا به الان هم این کار صورت گرفته است، به نظر می‎آید برخی از بازیکنان نتوانستند چک‎هایی را که بابت قسط اول پرداخت‎شان بوده، وصول کنند که باعث نگرانی این عزیزان شده است که طی صحبتی که با آقای حاج‎ رمضان جواهری داشتم، ایشان اطمینان دادند که در اسرع وقت مطالبات بازیکنان پرداخت شود تا با خیال راحت در لیگ به بازی‎های خود ادامه بدهند.

هم‌اکنون هم تاکید می‎کنیم هدف آقای جواهری به عنوان مالک باشگاه پرداخت به موقع مطالبات است تا بازیکنان هم بتوانند براساس عایدی که از والیبال دارند، نسبت به گذران زندگی خود و خانواده امیدوار باشند.

جواهری به بازیکنان باشگاه به اندازه فرزندان خود دلبستگی دارد و مطمئن باشید در صورت گشایش در امورات اقتصادی نسبت به پرداخت تمام و کمال قراردادها اقدام خواهد کرد، حالا شاید چندی تاخیر حاصل شود، ولی بهتر است والیبالیست‎های تیم نیز با سعه‎صدر خاص و روحیه چندبرابر گوش به فرمان کادر فنی در جهت کسب پیروزی‎های آتی باشند.

فارس: آیندگان والیبال از این تیم چه کسانی هستند؟

نورانی: در کادر فنی شک نکنید آقایان عظیم جزیده و رامین بابایی آینده روشنی در بین مربیان با توجه به اثبات خود از طریق این تیم جوان در کشور خواهند داشت.

فارس: وضعیت سنی بازیکنان تیم جواهری گنبدکاووس را بفرمایید؟

نورانی: رسول آقچلی ۱۹ ساله، سهیل مسافر ۱۸ ساله، حمید محمدآلق ۲۴ ساله، متین تکاور ۲۱ ساله، جواد حکمتی ۲۰ ساله، وفاز یتونلی ۲۵ ساله، شاهین شهروز ۲۰ ساله، هادی سیدنیازی ۲۰ ساله و … جزء کسانی هستند که در آینده حرف‎های زیادی برای گفتن در والیبال خواهند داشت.

فارس: در دور برگشت آیا بازیکنانی به جمع این تیم اضافه خواهد شد؟

نورانی: اضافه کردن بازیکن با نظر پیشنهاد مستقیم سرمربی تیم به شرط تامین بودجه آن از سوی باشگاه به انجام خواهد رسید.

به نظر می‎آید با خدمت گرفتن یک پاسور حرفه‎ای در اولویت اول و یک دریافت‌کننده در اولویت دوم قرار خواهد گرفت که پس از تماس جزیده از تهران پس از بازی با تیم والیبال بانک سرمایه، مراتب به مالک باشگاه منتقل می‌شود تا نظر نهایی خود را اعلام کند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست