• تاریخ: 2015-06-24
 • شناسه خبر: 5302
 • 1,319 بازدید

بازتاب سخنان یک روحانی :ورزش در شب های رمضان منافی توصیه های اسلامی نیست

ارکین نیوز – در نمازجمعه هفته گذشته شهر آق قلا, یکی از روحانیون بنام منطقه برگزاری مسابقات جام رمضان را درشبهای این ماه پر فیض و برکت را صحیح ندانسته و نوعی تهاجم فرهنگی عنوان کردند. این روحانی برجسته شهرستان آق قل ...

1406968082_img_5465
ارکین نیوز – در نمازجمعه هفته گذشته شهر آق قلا, یکی از روحانیون بنام منطقه برگزاری مسابقات جام رمضان را درشبهای این ماه پر فیض و برکت را صحیح ندانسته و نوعی تهاجم فرهنگی عنوان کردند.
این روحانی برجسته شهرستان آق قلا اعلام نمود که جوانان و مردم بجای راز و نیاز با خدا و استفاده از فیوضات این ماه مبارک به تماشای این مسابقات میروند که ما را از دین دورتر می کند.
اظهارات این روحانی موجی از اعتراضات ورزش کاران به ویژه جوانان را برانگیخت و به نوعی در محافل عمومی و خصوصی بازتاب منفی پیدا کرد.
فریدون یلقی رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان آق قلابا ابراز ناراحتی و گله مندی از این بیانات گفت:این مسابقات در ایام ماه مبارک رمضان و بعد از نماز تروایح برگزار می شود و هیچ تضادی با این نماز معنوی ندارد.
و ی افزود:در یک هفته تا ده روز اول این ماه عزیز نیز بعلت نماز ختم این مسابقات برگزار نمی شود و کسانی که به نماز ختم قرآن مجید هم می روند هیج دغدغه از این بابت ندارند.
یکی از جوانان ورزشکار هم با ابراز ناراحتی گفت:آیا فرزند کسی که بجای ورزش کردن ویا تماشای این مسابقات به قلیان خانه ها ویا بدنبال تک چرخ زدن موتور برود خوب است؟!
ورزشکار دیگری که اغلب بانی این مسابقات است اظهار داشتند : اجرای مسابقات ورزشی باعث می شود که جوانان در شبهای این ماه عزیز و پربرکت بجای اینکه که وقت خود را به بطالت بگذرانند؛ ورزش کنند ویا به تماشای آن می پردازندو به سراغ کارهای غیر اسلامی ؛غیر اخلاقی و خانمان سوز نروند…
بهرحال اجرای مسابقات ورزشی بعداز نماز تروایج در محلات به ویژه زمین محلی جنب دانشگاه آزاد اسلامی آق قلا و استقبال بی نظیر مردم از اجرای مسابقات در سالن های ورزشی که سال گذشته بازتاب کشوری هم داشت ؛ موید این موضوع است که تمامی مردم و ورزشکاران یکصدا فریاد می زنند که “ورزش در شب های رمضان منافی توصیه های اسلامی نیست ”

IMG_2015062438120

 • فرهنگ - 2015-06-25 در 12:49 ب.ظ

  ضمن تقدیر وتشکر از دغدغه روحانی محترم در خصوص فضیلت ماه مبارک رمضان عرض میکنم باتوجه به رغبت مردم ترکمن به ورزش علی الخصوص مسابقات والیبال و فوتبال و… که بسیاری از جوانان بصورت مستقیم (بازی کردن ) وبسیار دیگر با تماشا کردن بعد از نماز پرفیض تراویح تا سحر مشغول میباشند از برکات است بدین دلیل که این عزیزان را از مصائب : موتورسواری بی هدف و خطرناک — قلیان خانه ها — چه بسا از اماکنی که بدتر از اینها میباشد دور نگه میدارد و احساس میکنم به نوعی گردانندگان این مسابقات را باید تشویق وترغیب نمود تا تهدید و تخریب شاید نیاز به راهنمایی باشد . امیدوارم که نگرشهاو بیاناتی که در اماکن عمومی وتجمعات مذهبی علی الخصوص نماز عیدین و جمعه توسط علمای معظم بیان میگردد باعث دوری جوانان از این اماکن و مساجد نگردد

 • ا.ش - 2015-06-25 در 1:29 ب.ظ

  باید به گفته های روحانی عزیز خودمون هم حق بدیم. هر چند که من هم عاشق والیبالم . ولی زمان برگزاری مسابقات اصلا مطرح نیست . مثلا کسی خانه اش با سالن برگزای مسابقه دوره و مطمعنا سعی می کنه یک ساعت زودتر بره اونجا تا که برسه . ولی اینطوری مجبوره که از نماز تراویح جا بمونه و ولش کنه .

 • مارال - 2015-06-25 در 8:08 ب.ظ

  به نظرم برگزاری مسابقات والیبال جام رمضان در ماه های رمضان چندین سال قبل که زمستان بود خوب بود.شب ها طولانی تر بود .ولی الان که فرصتی نیست.افطار و تروایح و کمی استراحت و بعد هم سحری.روز هم سرکار.فرصت نمیشه

 • اس اس - 2015-06-27 در 1:12 ق.ظ

  واقعا با نظر روحانی محترم مخالفم یکی از زیبایی های این ماه مبارک برگزاری چنین مسابقات است.خداوکیلی بنده تا برگزاری این مسابقات لحظه شماری میکردم……با احترام کامل نسبت ب روحانی محترم شهرستان اق قلا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست