• تاریخ: 2016-11-03
  • شناسه خبر: 21226
  • 248 بازدید

استادی کم:بارش های گلستان، مسابقات شتر دوانی را به تعویق انداخت

ارکین نیوز:رئیس اداره ورزش و جوانان بندرترکمن از تعویق رقابت های شتردوانی استان گلستان در راستای حفظ سلامت سواکاران، به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی و آبگرفتگی برخی از مسیر این مسابقه خبر داد. فرشید استادی کم اظهار داشت: ...

ارکین نیوز:رئیس اداره ورزش و جوانان بندرترکمن از تعویق رقابت های شتردوانی استان گلستان در راستای حفظ سلامت سواکاران، به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی و آبگرفتگی برخی از مسیر این مسابقه خبر داد.

فرشید استادی کم اظهار داشت: بارش های شدید چهارشنبه شب باعث آبگرفتگی و باتلاقی شدن برخی از مسیر مسابقات شتردوانی شده است.
وی اظهارداشت: این رقابت قرار بود ساعت ۱۴ امروز در مسیر روستای سیجوال به شهر بندرترکمن به مسافت ۲۲۰۰ متر برگزار شود که هم اینک به دلیل وضعیت آب و هوا و ادامه بارش ها و ضرورت حفظ سلامت سوارکاران و شترهای شرکت کننده، این مسابقات به مدت یک هفته به تعویق افتاده است.
رئیس ورزش و جوانان بندرترکمن اضافه کرد که در صورت مساعد شدن شرایط جوی اولین دوره مسابقات شتردوانی گلستان اواخر هفته آینده برگزار خواهد شد.
استادی کم همچنین گفت که تا روز گذشته سوارکاران ۲۱ شتر برای شرکت در این رقابت ثبت نام کرده بودند.
شرایط جوی استان گلستان از عصر چهارشنبه ابری و بارانی شده است، این وضعیت در برخی ساعات با وزش باد شدید همراهی می شد.
امروز نیز هوای مناطق مختلف استان ابری، بارانی و همراه با وزش باد و کاهش دما پیش بینی شده و در مسیر جاده خوش ییلاق در شرق استان (آزادشهر – شاهرود) بارش ها به صورت برف است.
به گزارش ایرنا سابقه برگزاری مسابقه شتردوانی را در منطقه نداریم، اما با توجه به این که بندرترکمن و برخی شهرهای اطراف آن در گلستان از مناطق مستعد پرورش شتر است و نیز علاقه مندی برخی مردم به ورزش سوار کاری، به گفته فرشیدی کم کمیته مسابقات با همکاری تعدادی از حامیان ورزش فعال و قرار شد که این رقابت ها برگزار شود.
این مسابقه در اجرای برنامه های اجلاسیه چهار هزار شهید استان گلستان و بزرگداشت سیزده آبان برنامه ریزی شده است.
بندرترکمن واقع در شمال غرب گلستان با دارا بودن دشت های وسیع، صحرا و اراضی یکپارچه یکی از سرزمین های مستعد پرورش شتر محسوب شده و هزاران راس شتر در این منطقه مشاهده می شود/ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست