• تاریخ: 2015-01-01
  • شناسه خبر: 430
  • 686 بازدید

اسب‌های گلستان شناسنامه‌دار می‌شوند

ارکین نیوز-دبیر هیئت سوارکاری گلستان گفت: برای شرکت در مسابقات اسبدوانی باید همه اسب‌ها شناسنامه دار باشند و به همین علت با همکاری فدراسیون سوارکاری کشور برای اسب‌های استان گلستان شناسنامه صادر می‌شود. ایگدری در گفت‌وگو ...

ارکین نیوز-دبیر هیئت سوارکاری گلستان گفت: برای شرکت در مسابقات اسبدوانی باید همه اسب‌ها شناسنامه دار باشند و به همین علت با همکاری فدراسیون سوارکاری کشور برای اسب‌های استان گلستان شناسنامه صادر می‌شود.
ایگدری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گنبدکاووس اظهار داشت: همه اسب‌ها برای شرکت در مسابقات کورس بهاره اسبدوانی در استان گلستان باید شناسنامه‌دار باشند.
وی افزود: در کورس بهاره امسال تنها اسب‌هایی که شناسنامه دارند می‌توانند مسابقه دهند.

دبیر هیئت سوارکاری گلستان تصریح کرد: بر همین اساس اعضای فدراسیون سوارکاری برای صدور شناسنامه اسب در استان گلستان حضور دارند و مالکان اسب‌ها می‌توانند برای دریافت شناسنامه اقدام کنند.

ایگدری افزود: اعضای این شورا در مجموعه سوارکاری گنبدکاووس، بندرترکمن و آق قلا حضور دارند.

وی اظهار داشت: این شناسنامه برای شناسایی ژن‌های بومی و اصیل اسب که در کشور و استان وجود دارد صادر می‌شود.

ایگدری گفت: بیش از ۵ هزار و ۴۰۰ رأس اسب در استان گلستان وجود دارد که نزدیک به یک هزار و ۸۰۰ رأس اسب ترکمن با خلوص بیش از ۵۰ درصد بوده و بقیه نیز دوخون هستند.

دبیر هیئت سوارکاری استان گلستان اظهار کرد: در فصول مختلف مسابقات سوارکاری در پیست‌های سوارکاری شهرستان‌های آق قلا، بندرترکمن و گنبدکاووس در استان گلستان برگزار می‌شود.

مسابقات اسبدوانی فصلی در کشور در فصل پاییز در مجموعه سوارکاری گنبدکاووس برگزار می‌شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست