• تاریخ: 2015-07-17
  • شناسه خبر: 6239
  • 2,586 بازدید

اسبهای شرکت کننده آق قلا در هفته اول تابستانه بندر ترکمن

ارکین نیوز – خدای وردی طعنه : در این هفته که پس از مدتی تعطیلی بخاطر ماه مبارک رمضان در مجموعه سوارکاری بندر ترکمن برگذار خواهد شد ؛ ۱۲ راس اسب از اق قلا شرکت میکنند که در دور دوم اسب سانیک که وهاب سقر واهالی روستا ...

index
ارکین نیوز – خدای وردی طعنه : در این هفته که پس از مدتی تعطیلی بخاطر ماه مبارک رمضان در مجموعه سوارکاری بندر ترکمن برگذار خواهد شد ؛ ۱۲ راس اسب از اق قلا شرکت میکنند که در دور دوم اسب سانیک که وهاب سقر واهالی روستای سقر چشم به انتظار کسب مقام دارند دراین دور همه اسب ها شانس یکسانی به جهت شرکت کردن برای بار اول را دارند.
در دور سوم اسب آیدفل ایزدی که مربی خود رانیز عوض کرده امیدوار است.اما دیگر اسب ما یعنی دنجر هورسی به مراتب شانس بیشتری نسبت به سایرین دارد .
اسبهای مثل روبیک وگلهان هم از طرف علاقه مندان بیشتر به حساب می آیند. در دور چهارم که اسب های ۳سال سن دارند اسب صاحب مقام که به مالکیت شهیدان گرانقدر حبیبلی شرکت میکند امید وار است که بتواند زحمات مربی حکیم سوقی وپسرانش را بی نتیجه نگذارد دیگر اسب اق قلایی این گروه اورتیناز است که آنه قلاجق وتمامی اهالی روستا وطرفدارانش به کمتر از مقام اولی فکر نمیکنند مربی اراز زارعی تمام تجربیات خود را حتما به کار خواهد برد تا در هفته اول این مسابقات به نوعی آبروداری کند دراین دور همه اسبها برابر اطلاعات کسب شده از امادگی خوبی برخوردار هستند .
در دور پنجم اسب گل بالام با مالکیت کیوان نظری در برای ان دارد که سنت شکنی کرده تا این بار در ساحل زیبای بندر ترکمن کسب مقام را داشته باشد دیگر اسب این گروه باربارتیس است که عید قربان تبریز ومربی ان آقای زارعی در تلاش هستنند تا این اسب به هر نحوی که شده در روز مسابقه دچار استرس نشود واز غذا خوردن دل بکند که دراین صورت کار مشکل میشود در این گروه اسب اتیس ۲ را بخت اول قرمانی میدانندـ.
در دور ششم اسب فرنیا با چابکسوار نامدار ومعروف ترکمن صحرا که مربیگری این اسب را به عهده گرفته آمده تا خاطرات خوش سال قبل را که در پیست بندر ترکمن را داشته تکرار کنه فرنیا سال قبل سه بار متوالی با مربیگری استاد آق اویلی صداقت عنوان قهرمانی را کسب کرد.
پرنس آریو دیگر اسب این گروه با مربیگری قارمحمد گری ومالکیت کورش ال جلیل که حریف سختی برای دیگر اسبها خواهد بود.دکتر مصدق هم با یادگار مرجانه نیم نگاهی به کسب عنوان داره در این گروهبادی فایو حریف خطرناکتری نسبت به سایرین است .
در دور آخر که نژاد ترکمن استاسب آون الان آیا مینواند انتظارات حاج امان تیرغم را بر اورد کند .دیگر اسب این گروه ترکمن گزل است که متعلق به مهندس یاسر وکیلی وبرادرش آرش وکیلی (ملی پوش والیبال ساحلی)است که امیدوارنند که دست پر از بندر ترکمن به خانه برگردند در این دور تمام اسب ها شانس یکسانی برای کسب عنوان دارند.

  • خداوردی طعنه - 2015-07-20 در 10:40 ق.ظ

    انشاالله در هفته های اتی از سری مسابقات کورس تابستانه بندر ترکمن با تحلیل کلی وتمامی کورسهای اعلام شده در آن هفته مذکور/ در سایت ارکین نیوز به بحث وبررسی خواهیم پرداخت/باتشکر//

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست