• تاریخ: 2020-11-13
  • شناسه خبر: 30391
  • 224 بازدید

موثرترین عامل سرایت کرونا چیست؟

ارکین نیوز-در طول سفر در وسایط نقلیه مختلف اعم از هوایی و زمینی مثل هواپیما، قطار و اتومبیل با توجه به تراکم جمعیت حتی کسانی که علایم ظاهری را نداشته باشند، می‌توانند همسفران خود را کرونایی کنند.   مدیرسلامت محیط و ...

ارکین نیوز-در طول سفر در وسایط نقلیه مختلف اعم از هوایی و زمینی مثل هواپیما، قطار و اتومبیل با توجه به تراکم جمعیت حتی کسانی که علایم ظاهری را نداشته باشند، می‌توانند همسفران خود را کرونایی کنند.

 

مدیرسلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: در طول سفر در وسایط نقلیه مختلف اعم از هوایی و زمینی مثل هواپیما، قطار و اتومبیل با توجه به تراکم جمعیت حتی کسانی که علایم ظاهری را نداشته باشند و صرفا ناقل این بیماری باشند نیز می‌توانند دیگر افراد همسفر خود را را دچار بیماری کنند.

دکتر علی حسنی افزود: در مدت زمان سفر، تراکم جمعیت و محدودیت تهویه هوا بیشترین اثر را می‌تواند در انتشار بیماری داشته باشد، علاوه بر این مسافران در طول راه ممکن است از مکان‌های مشترک مختلف از قبیل رستوران و سرویس‌های بهداشتی استفاده کنند که این مکان‌ها نیز می‌توانند خود عامل انتشار باشند.

وی افزود: سفر یک شخص با استفاده از هر وسیله نقلیه از یک شهر با وضعیت قرمز یا بالعکس می‌تواند خطرناک باشد و باعت ایجاد یک کانون انتشار در شهرهای مبداء و مقصد شود و عموم مردم باید توجه داشته باشند اگر بدون در نظر گرفتن محدودیت‌های اعلام شده به سفر بروند، از محدودیت‌هایی که با هدف قطع زنجیره کرونا اعمال می‌شود نتیجه مطلوبی به دست نمی‌آید، اگر زنجیره کرونا بوسیله این محدودیت‌ها در یک شهر قطع شود دوباره به وسیله افرادی که وارد این شهر شده‌اند یا رفت و آمد داشته اند، برقرار می‌گردد.

به گزارش مشرق،مدیر سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: براساس اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا محدودیت‌هایی شامل تعطیلی مدارس و واحدهای آموزشی، باشگاه‌های ورزشی، آرایشگاه‌های زنانه، تجمع ها، همایش‌ها، کافی شاپ‌ها و رستوران‌ها، سفره‌خانه‌ها و مراسم عروسی و عزا اعمال می‌شود، اما در مورد محدودیت سفر خود مردم باید عاقلانه تصمیم بگیرند و در این راه مسوولان کشور بویژه کادر بهداشت و درمان را حمایت کنند تا همه با هم بتوانیم زنجیره گسترش این بیماری کشنده را قطع کنیم.