• تاریخ: 2015-08-16
  • شناسه خبر: 7142
  • 1,024 بازدید

خدمت رسانی به مردم امیدوار به بهبود اوضاع اجتماعی اولویت نمایندگان

ارکین نیوز – علی محمد جاذبی :دلیلی ندارد انسان علی رغم میل باطنی کاری انجام دهد ، خواست قاطبه ی انسانها بهبود آینده است . در زندگی شاید شرایطی پیش آید که مردم بر سر دو راهی و یا چند راهی قرار گیرند ، تشخیص درست از ...

ارکین نیوز – علی محمد جاذبی :دلیلی ندارد انسان علی رغم میل باطنی کاری انجام دهد ، خواست قاطبه ی انسانها بهبود آینده است . در زندگی شاید شرایطی پیش آید که مردم بر سر دو راهی و یا چند راهی قرار گیرند ، تشخیص درست از نادرست و سره از ناسره بستگی به این دارد که تمام تعلقات و وابستگی ها کنار گذاشته شود و تنها با قوه ی ادراک تصمیم گیری گردد .
افرادی پیدا می شوند که معلوم نیست راهی که انتخاب نمودند درست است یا خیر ؟ اما آنقدر بر سر انتخاب خود پا فشاری می کنند و بقدری بر موضع خود تاکید دارند و جبهه گیری می کنند که انسان باورش می شود انتخابشان درست است . « دروغ هرچه بزرگتر باورش آسانتر » . کسی که می خواهد حرف نا صواب خود را بر کرسی بنشاند ، تلاش مضاعفی می کند چه از طریق پا فشاری ، تهدید و … و همیشه موضع هجومی به خود می گیرد و نهایتا رودربایستی قرار دادن پاشنه آشیل شان است . یعنی یک حرکت ناپلئونی و کیش و مات .اینجاست که احترام گذاشتن به شعور مردم زیر سوال می رود . بیرق حمله دست کسانی می افتد که تخت گاز به پیش می روند .
این مقدمه مروری کوتاه بود بر انتخابات گذشته ی برخی کاندیداها ، در انتخابات پیش رو چگونه خواهد بود ؟ دولت یازدهم عزمی جدی در تحول اقتصادی و سیاسی دارد ، به این هدف نائل نمی آید مگر با عزم ملی ، استفاده از نیروهای هماهنگ و همسو از یک طرف و مقابله با فرصت طلبان و اقتدارگرایان از سوی دیگر ایجاب می کند تا در تمام زمینه ها برنامه داشته باشد . همانگونه که با تیمی لایق و کارآمد توانست علی رغم میل مخالفان ، امید را در ملت با توافق هسته ای زنده کند ، می تواند با گزینش مجلسی یکدست و هماهنگ آینده اقتصادی و اقتدار نظام را حفظ کند .
برای نیل به این هدف نیروهایی که همدل و همزبان با دولت باشند راهی بهارستان خواهند شد . مردم فهیم با درک این شاخصه در حوزه های انتخابیه بخصوص در حوزه غرب استان گلستان ، نماینده خود را از روی معیارهای منطبق با شاخص های نزدیک به دولت انتخاب خواهند نمود . اولویت بندی این شاخص ها :
۱-اصلاح طلب بودن ؛ برای این منظور فرد کاندید لازم است بر موضع خود قاطع و راغب باشد . زمانی خود را اصلاح طلب واقعی بداند و وقتی دیگر آن را بکشد ، حنایش رنگ نخواهد داشت .
۲-جرات و جسارت داشتن ؛ در انتخابات دولت یازدهم زمان سنجش بود چرا که تا آخرین لحظات تصمیم نهایی اصلاحات تعیین نشده بود ، به همین خاطر برخی از سیاسی بازان اصلاح طلب دیده ی تردید داشتند و روی به کاندیداهای دیگری آوردند برای حفظ موقعیتشان ، اما آنان که منتخبشان روحانی بود و مهم تر از آن در ستاد انتخاباتیش فعالیت نمودند ، جرات و جسارت لازم را داشتند .
۳-درک عمیق مسایل ؛ داشتن ادراک قوی و تحلیل بروز مسایل از مهمترین شاخصه های نمایندگی است ، کما اینکه نمایندگان کلان شهرها با بینش لازم و قدرت تحلیل بالا همیشه پیشرو در امور مجلس هستند . نماینده منتخب ما باید بتواند پا به پای آنها گام بردارد ، چنان فردی می تواند از زمان نطق خود بخوبی بهره ببرد نه آنکه وقتش به دیگران تعلق گیرد و خود دنبال کارهای دیگر برود و حضور کمرنگی در مجلس داشته باشد .
۴-قدرت بیان ؛ منتخب مردم تا وقتی نتواند نطق های آتشین ارائه دهد ، نمی تواند حرف خود را پیش آنهمه مغزهای متفکر مجلس بر کرسی بنشاند و از طرحهایش دفاع نماید .
۵-مردمی بودن ؛ درد و خواست مردم دغدغه اصلی نماینده باید باشد . کسی می تواند به این مهم فائق آید که از بطن همان مردم برخواسته باشد .
شاید بتوان دهها خصوصیت و شاخصه برای کاندیداها برشمرد که از حوصله این مقال خارج است . با امید به اینکه دست در دست هم بدور از زیاده خواهی ها و و اقتصادی گام ها برداشته شود و فردی لایق راهی مجلس گردد .

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست