• تاریخ: 2016-01-20
  • شناسه خبر: 13529
  • 1,087 بازدید

تکرار سناریوی نماینده فاقد سابقه اجرایی ومدیریتی کلان ؟!

ارکین نیوز – بررسی سوابق مدیریتی و تجارب اجرایی نمایندگان ادوار گذشته منطقه غرب گلستان در مجلس شورای اسلامی در کنار خدمات و امکاناتی که به واسطه حضور و فعالیت آنها به منطقه کسیل شده است؟! نشان از خلع حضور نماینده ا ...

ارکین نیوز – بررسی سوابق مدیریتی و تجارب اجرایی نمایندگان ادوار گذشته منطقه غرب گلستان در مجلس شورای اسلامی در کنار خدمات و امکاناتی که به واسطه حضور و فعالیت آنها به منطقه کسیل شده است؟! نشان از خلع حضور نماینده ای توانمند در مقایسه با نمایندگان سایر حوزه ها ی کشور دارد .

شرایطی که شاید مردم منطقه به آن خو گرفته اند داستان نانوشته ایست که گویا قرار نیست مدیران کارآمد و با سابقه استان که در سطوح عالی نظام مشغول خدمت بوده و هستند وارد عرصه خدمت در منطقه خود در کسوت نماینده مجلس شوند .

اینکه چرا در مدیران توانمند و صاحب پیشینه ومشرف به تعاملات ، معادلات و سیاست های رایج در سازمان های اداری ، تمایلی به حضور در عرصه رقابت انتخابات مجلس در این منطقه وجود ندارد و مردم منطقه در غالب دوره ها، دست به انتخاب هایی زده اند که در نیمه های راه از انتخاب خود پشیمان شده اند ؛ مساله ای در خورتامل و بررسی است!

در این دوره نیز ، رایزنی ها برای اقناع آنها جهت حضور در عرصه رقابت مفید واقع نشد و تلاش ها جهت دعوت به حضورشان بی ثمر بوده است.

اهمیت وجایگاه رفیع مجلس شورای اسلامی اقتضا می کند کسانی بر مسند آن تکیه زنند که از حداقل دانش در حوزه قانون گذاری و نظارتی واجرایی بهره مند باشند تا بدین روی مسئولان اجرایی را در تسریع پیشرفت کشور راهبر وحامی باشند.

فارغ از هرگونه نگاه جانب دارانه و در راستای منویات و توصیه های رهبری معظم نظام(مده) ، در محک نمایندگان ادوار گذشته منطقه و نامزد های دوره کنونی با ملا ک های تخصص، تجربه ،کارایی، مدیریت، نفوذ و شخصیت فردی ، روابط عمومی و ارتباطات، قدرت کلان نگری ؛ آنچه به دست می دهد این است که قریب به اتفاق نامزد ها در سنوات قبل و دوره پیش رو فاقد بسیاری از ملاک های لازم جهت تکیه بر کرسی نمایندگی مجلس بوده و هستند.

اگر قرار به منتفع شدن منطقه از نمایندگان ، با این میزان سابقه و توانمندی بود در ادوار قبل این اتفاق رخ میداد .

باید پذیرفت متغییر مستقل عدم توسعه غرب گلستان در فقدان حضور نمایندگان توانمند و با سابقه و دانش اجرایی در سطوح عالیه نظام است وگرنه التزام عملی به دین مبین اسلام ونظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در همه عزیزان مشهود بوده و است.

در چرایی این امر دلایل بیشماری می توان بر شمرد ولی بخش اعظم آن متوجه مردم ولایت مدار منطقه غرب است.

شاید زمان آن است که مردم منطقه با درس هایی که از سنوات گذشته گرفته و بلوغ سیاسی که در بستر باز نظام مقدس جمهوری اسلامی دست داده است ؛در انتخاب خویش ملاک های را مبنا قرار دهند که انتخاب اصلح را رقم زده و رشد وتوسعه منطقه را تسریع نمایند.

چرا که مجلس شورای اسلامی بر حسب جایگاه رفیع خود نمایندگان متناسب ومقتدری را می طلبد،

در نگاهی اجمالی به نامزدهای دوره دهم مجلس شورای اسلامی غرب گلستان بر مبنای پیشنه اجرایی به دسته بند ی زیر می رسیم: ۱- فاقد سوابق اجرایی

۲- مدرس دانشگاه و دبیر آموزش وپرورش

۳- مدیریت شهرستانی

۴- مدیر کلی (تنها یک نفر)

اگر چه تا تعیین لیست نهایی نامزده ها از سوی شورای محترم نگهبان زمان باقی است واین دسته بندی نمی تواند نهایی باشد.ولی به هر روی این دوره عرصه انتخاب هوشمندانه مردم فهیم منطقه است که کارآمدی را سرلوحه هر انتخابی قرار داده و انتخاب بر پایه ملاک های قابل اتکا ونتیجه بخش را زمینه ساز رشد وشکوفایی منطقه نمایند./ صید نیوز

  • جعفر - 2016-02-16 در 12:16 ق.ظ

    آقای محترم تنها کاندیدا ی که دارای سوابق مدیریتی کلان استانی و کشوری است فقط فقط دکتر عباس نیاوند است سه بار معاون استاندار دو بار مدیر کل اقتصاد و برنامه ریزی و رییس هیئت مدیره پتروشیمی خراسان و ایلام و نایب رئیس صندوق بازنشستگی کشوری

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست