• تاریخ: 2018-05-06
  • شناسه خبر: 26055
  • 517 بازدید

 ۲۸۵ امین مراسم بزرگداشت ولادت شاعر بزرگ مختومقلی فراغی در گمیشان برگزار شد

ارکین نیوز- ۲۸۵امین مراسم بزرگداشت ولادت عارف و شاعر بزرگ ترکمن مختومقلی فراغی با حضور فرماندار، نماینده مردم منطقه درمجلس شورای اسلامی، مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، ...

ارکین نیوز- ۲۸۵امین مراسم بزرگداشت ولادت عارف و شاعر بزرگ ترکمن مختومقلی فراغی با حضور فرماندار، نماینده مردم منطقه درمجلس شورای اسلامی، مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، نبیره مختومقلی فراغی، مسئولین، فرهنگ دوستان و عموم مردم شهرستان در محوطه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گمیشان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری؛”امیرشیر توماج” فرماندار گمیشان در این مراسم گفت: برگزاری این مراسم نشان از توجه و تاکید نظام و خدمتگزاران دولت نسبت به معرفی مشاهیر قومیت ها است.

وی افزود: این مراسمات نقش مهمی در توسعه و معرفی ظرفیت های فرهنگی و هنری ترکمن ها دارد.

توماج با اشاره به اشعار مختومقلی فراغی نیز بیان داشت: اشعار این عارف و شاعر بزرگ در باب خلقت معاد، معرفی دین مبین اسلام، در وصف پیامبر عظیم الشان اسلام و ائمه بوده است.

رییس مراسم بزرگداشت ولادت شاعر بزرگ مختومقلی فراغی در گمیشان تصریح کرد: مختومقلی فراغی در اشعار خود به زیبایی غم و شادی و ادراکات مردم را به خوبی بیان می کند.

فرماندار گمیشان در پایان بیان داشت: مردمی برگزار شدن مراسم و شناسایی و معرفی این عارف و شاعر بزرگ ترکمن به عموم مردم خصوصاً نسل جوان از مهمترین اهداف برگزاری این مراسم بوده است.

“احسان مکتبی” مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری نیز در این مراسم گفت: مختومقلی فراغی قبل از شاعر بودن صاحب یک اندیشه و تفکر بزرگ است.

وی اضافه کرد: اندیشه و تفکر بزرگ این شاعر بزرگ باعث ماندگاری او پس از گذشت ۲۸۵ سال از تولدش می باشد.

مکتبی ادامه داد: همه ما نیازمند انسانی همچون مختومقلی فراغی هستیم چرا که پشتوانه اخلاقی، فرهنگی و ماندگاری زبان ترکمن این شاعر بزرگ است.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به اشعار این شاعر و عارف نامی ترکمن اذعان داشت: آزادی، ایستادگی در برابر ستمگران، توجه به اخلاق و مکارم انسانی و امیدواری به وضوح در اشعار زیبای این شاعر بزرگ نمایان می باشد.

اجرای برنامه های متنوع توسط گروه های هنری و موسیقی های سنتی منطقه، شعر در وصف این شاعر بزرگ، تجلیل از نبیره مختومقلی فراغی و عوامل برگزاری مراسم و برش کیک ۲۸۵ امین سالروز ولادت این شاعر بزرگ از برنامه های دیگر این مراسم بوده است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست