• تاریخ: 2015-04-19
  • شناسه خبر: 3310
  • 702 بازدید

گپی خودمانی با بانوی هنرپیشه گمیشانی

ارکین نیوز-گفتگوی صمیمانه با بانوی بازیگر تئاتر و تلوزیون و مربی بازیهای بومی محلی گمیشانی داشتیم که در ادامه آورده شده است. به گزارش ساحل گمیشان گپی صمیمانه وخودمانی با ماهره قطوری هنرمند جوان ، و مستعد گمیشانی داشتیم ک ...

thumb206-048b0932ef3c8e64ebc8b3ae20134bac
ارکین نیوز-گفتگوی صمیمانه با بانوی بازیگر تئاتر و تلوزیون و مربی بازیهای بومی محلی گمیشانی داشتیم که در ادامه آورده شده است.

به گزارش ساحل گمیشان گپی صمیمانه وخودمانی با ماهره قطوری هنرمند جوان ، و مستعد گمیشانی داشتیم که در ادامه آورده شده است

@لطفا در ابتدا مختصرا خود را معرفی کنید؟

ماهره قطوری هستم متولد ۱۳۷۰ شهرستان گمیشان، دیپلم فنی و حرفه ای ، مربی بازیهای بومی و محلی ترکمن و هنرپیشه تئاتر و تلوزیون

@در همین آغازکمی در مورد نقش آفرینیهای خود در صحنه تئاتر و تلوزیون و از چگونگی وارد شدن به دنیای بازیگری برایمان بگویید؟

اولین بار آقای فرشید کلته در حین انجام بازیهای بومی محلی در بندرترکمن مرا برای بازی تئاتر انتخاب کرد و در نمایشنامه آتلان نقش ( در آلاچیق ) را بازی کردم و از آن زمان بود که وارد دنیای بازیگری شدم برای انجام این نمایشنامه ۶ ماه آموزش داشتیم .
بعد از آن در سریال ۱۰ قسمتی طنز ، که در شبکه گلستان بخش برنامه های ترکمن پخش می شد در برنامه گزل یاشیش( زندگی شیرین ) به کارگردانی بهمن ارازلی نقش بای تاج را بازی کردم که مورد استقبال مردم ترکمن قرار گرفت.

در حال حاضر هم پیشنهاد بازی در یک سریال جدید را دارم که تا قطعی نشدن آن ترجیح می دهم در موردش صحبت نکنم
10hi

@لطفا کمی در مورد حرفه اصلی خود یعنی همان مربی گری بازیهای بومی و محلی برایمان بگویید؟

از کلاس سوم ابتدایی در ۱۴ رمضان در کانون فرهنگی شهرستان ترکمن برای اولین بار بازی کردم و قرآن جایزه گرفتم و این یک انگیزه بزرگ برای من شد و تا سالها تقریبا تا دبیرستان با همان دوستانم کار بازیهای بومی محلی را ادامه دادیم و بعد از آن بود که رسما کار مربیگری بازیهای بومی محلی را با دانش آموزان ادامه دادم و در اکثر کارها خودم هم در کنار گروه بازی می کنم چون شاگردانم با این روش قوت قلب می گیرند و بهتر کار می کنند.
@چه مقام هایی را گروه بازیهای بومی محلی شما کسب کرده است ؟
در بازیهای بومی محلی کشوری در ایلام کاپ اخلاق گرفتیم
در مراسم بزرگداشت مختومقلی که هر ساله برگزار می شود سه سال قبل مقام اول را کسب کردیم
یک بار در جشنواره فجر مقام چهارم را کسب کردیم و در مراسمات مختلف از گروه ما تقدیر شد که همه را تک تک در خاطر ندارم

@انگیزه شما از مربیگری بازیهای بومی محلی چیست؟
دوست دارم سنت ترکمن را به کل جهان معرفی کنم ،نوع لباس پوشیدن “، مراسمات عروسی و کلا آداب و رسوم این قوم را به جامعه جهانی نشان دهم .

@حرف آخر ؟
تشکر می کنم ارز پدر و مادرم که حمایتم کردند و خصوصا آقای ارازلی که به من اعتماد کردند و نقش بای تاج را به من پیشنهاد کردند و آرزو دارم بتوانم در رشته بازیگری ادامه تحصیل دهم و برای همیشه یک هنرمند بمانم یک هنرمند با دستان پر و متعهد که بتوانم به مردمم خدمت کنم .