• تاریخ: 2015-05-15
 • شناسه خبر: 4053
 • 3,451 بازدید

گروه فرهنگی بیرلشیک بندر ترکمن موفق ترین گروه در آق تقای+تکمیلی

ارکین نیوز – بر اساس نظر سنجی گروه خبری ارکین نیوز چادر گروه فرهنگی بیرلشیک بندر ترکمن با سرپرستی سراج خوش پرست یکی از گروه های بود که با استقبال بی نظیر مردم مواجه شده است. قربان قزل بخشی پراوازه ترکمن صحرا، خوانن ...

811717333_6183_1_b8677
ارکین نیوز – بر اساس نظر سنجی گروه خبری ارکین نیوز چادر گروه فرهنگی بیرلشیک بندر ترکمن با سرپرستی سراج خوش پرست یکی از گروه های بود که با استقبال بی نظیر مردم مواجه شده است.
قربان قزل بخشی پراوازه ترکمن صحرا، خواننده خوش صدا و نوازنده چیره دست کمانچه به همراه هنرمندان موسسه بیرلشیک در چادر موسسه حضور یافتند و تا پاسی از شب علاقمندان به فرهنگ و هنر را مجذوب خود کردند.
سایت موسسه فرهنگی بیرلشیک بندر ترکمن نیز به صورت آنلاین بروز رسانی می شد ولی نتوانست انتظارات فضای مجازی را برآورده سازد.
براساس این نظر سنجی چادر گروه فرهنگی آق قلا یکی از ضعیف ترین اجراهای خود را طی چند سال اخیر در آق تقای تجربه کرده است.

اما گزارش مراسم مردمی مختوم قلی فراغی در آق توقای روز پنج شنبه ۹۴/۰۲/۲۴ به روایت سایت بیرلشیک بندر ترکمن

مشتاقان فرهنگ و هنر و عاشقان مختوم قلی فراغی از جای جای ترکمن صحرا به میعاد گاه همیشگی به آرامگاه ایشان در آق توقای مراوه تپه خود را رسانده و شبی بیاد ماندنی را رقم زدند.

بعد از اقامه نماز عشاء، صدای شعر و ساز از تمامی چادر های برپا شده در جای جای آق توقای به گوش رسید.

موسسه بیرلشیک بندر ترکمن نیز در جایگاهی که بدین منظور تدارک دیده بود، در ساعت ۲۱:۰۰ مراسم خود را شروع کرد، ابتدا مجری و شاعر ناز محمد کر با تبریک سالروز تولد شاعر گرانقدر مختوم قلی فراغی از حضور تمامی مشتاقان فرهنگ و هنر ترکمن در آق توقای تشکر و تقدیر کرد.

برنامه با خوانندگی امان حاجی قربان پور و همراهی استاد پرویز بهلکه در آکاردئون و اجرای سه آهنگ از ایشان شروع شد.

سپس استاد عبد الرحمان فراغی عضو فعال جمعیت چاوش بندرترکمن با اجرای چند آهنگ حاضرین را به وجد آورد و با تشویق آن ها همراه گردید.

در ادامه برنامه :

خواننده کلاسیک ترکمن حمید کر به همراه نوازنده چیره دست کیبورد عزیر اسلامی نیز همچون سال های قبل مورد اسقتبال دوستداران آهنگ های کلاسیک قرار گرفت.

خواانده کلاسیک ترکمن ستار کر نیز با انرزی بر روی جایگاه رفت و با اجرای چند آهنگ زیبا به با شکوهی مراسم افزود.

مشد قلی چوگان همراه با نوازنده کمانچه ناصر خراجی و نوزانده کیبورد بهرام محمد قاضلی کر و گویندگی زیبای نیز چند آهنگ زیبا اجرا کردند.

ادریس حاجی کر خواننده کلاسیک و نوازنده اکاردئون با همراهی حاج یوسف کر در کمانچه و اخمان یمودی در کیبورد با اجرای آهنگ های دلنشین مورد تشویق حاضرین قرار گرفت.

باغشی غفور امانیان با همراهی فرزند خود لقمان امانیان در کمانچه مورد تشویق بی امان حاضرین قرار گرفت.

استاد و مجری توانای ترکمن اراز دوردی خواجه نیز با حضور در چادر و جایگاه موسسه بیرلشیک با شعری زیبا در وصف مختومقلی فراغی حاضرین را با صدای دلنشین خود به وجد آورد و مورد تشویق انان قرار گرفت ، و در آخر آرزوی موفقیت همه هنرمندان و همه گروه ها را از خداوند خواستار شد (موسسه بیرلشیک بندرترکمن نیز به نوبه خود از استاد اراز دوردی خواجه بخاطر حضور همیشگی و پررنگ در عرصه فرهنگ و هنر ترکمن تشکر کرده و از باریتعالی برای ایشان سلامتی خواستار است )

فریدون صفری خواننده ای بود که با گیتار و سبک خاص خود چند آهنگ ترکمنی اجرا کرد و مورد تحسین و استقبال حاضرین قرار گرفت.

باخشی جوان ترکمن بهرام قوجیق با همراهی کمال خوش پرست در آکاردئون و کمال کمی در کیبورد همچون سال های قبل با اهنگ های زیبا هنر نمایی نمود.

قربان محمد قزل باخشی نام آشنای ترکمن صحرا نیز با همراهی استاد کمال خوش پرست در آکاردئون و نوازنده کیبورد کمال کمی برنامه را ادامه دادند.


 • شهرام - 2017-11-26 در 9:52 ب.ظ

  اساتید محترم
  ضمن عرض ادب و درود

  قطعهء سوزناکی در فیلم سینمایی شیلات ، محصول سال ۱۳۶۲ ، گویا با ساز دو تار نواخته میشود که سالهاست بدنبال آنم .
  متمنی است اسم اثر و نوازندء آنرا مرقوم فرموده ،در صورت امکان نسخهء کامل این موسیقی را برایم ارسال نمایید .
  خواهشمندم پاسخ خود را به ایمیل بنده ارسال نمایید .

  پیشاپیش بسیار سپاسگزارم .

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست