• تاریخ: 2015-02-19
  • شناسه خبر: 1773
  • 714 بازدید

کاروان سرزمین برادری با نخبگان و دانشگاهیان گلستان دیدار کرد

ارکین نیوز- کاروان سرزمین برادری در اولین روز سفر به استان گلستان با نخبگان، فرهیختگان علمی، اساتید و دانشجویان در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان دیدار کردند. در این جلسه که عصر پنجشنبه برگزار شد، مسئول امور بی ...

1597520

ارکین نیوز- کاروان سرزمین برادری در اولین روز سفر به استان گلستان با نخبگان، فرهیختگان علمی، اساتید و دانشجویان در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان دیدار کردند.

در این جلسه که عصر پنجشنبه برگزار شد، مسئول امور بین الملل امت واحده و هماهنگ کننده برنامه های این سفر گفت: این کاروان حرکتی فرهنگی است که همزمان در سه نقطه از کشور که هموطنان اهل سنت حضور دارند (استان گلستان، سیستان و کردستان) با حضور اساتید و چهره های فرهنگی و هنری و ورزشی و مذهبی برنامه های خود را آغاز کرده است.

روح ا… رضوی با بیان اهداف این کاروان اظهار کرد: ما باور و اعتقاد داریم که تشکل های مردم نهاد و مجموعه های غیر دولتی ظرفیت بالایی برای تحقق اهداف والای نظام دارند و همدلی و نزدیک شدن اقوام مختلف ومذاهب در کشور ما از مهم ترین اهداف این سفر این کاروان است.

امیر حاج رضایی از اعضای کاروان سرزمین برادری و کارشناس فوتبال در این جلسه گفت: موضوع اصلی در فوتبال همبستگی است و همیشه این همبستگی را در فوتبال شاهد هستیم، و این موضوع مهم ترین علت پیروزی ما در مسابقات است.

#همدلی طوایف مختلف سیلی جانانه ای به دشمن وارد کرده است

وی تصریح کرد: در تاریخ معاصر ایران نسل ما شاهد جنگ تحمیلی بوده است و با همدلی طوایف و اقوام مختلف توانستیم سیلی جانانه ای به دشمن وارد کنند.

حاج رضایی با بیان این که منیت و خودشناسی باعث شکست می شود، اظهار کرد: ما ملتی هستیم که در طول تاریخ مورد هجمه قرار گرفته ایم ولی همواره رشادت های اقوام مختلف ودلیری های مردمان ما دشمنان را از این هجمه ها پشیمان کرده است.

وی اضافه کرد: در حوزه ورزش هم ورزشکاران ما توانسته اند با همبستگی در شرایط نابرابر مقابل حریف قرار گیرند و پیروز شوند.

مصطفی رحماندوست هم در این جلسه گفت: ما به این جلسه آمده ام تا شما را به کودکی و دنیای کودکی دعوت کنم و با زبان کودکی که زبان دل است با شما سخن گویم.

این شاعر شهیر کودکان افزود: انسان امروز از خدا فاصله گرفته است و هر چه انسان بزرگتر می شود فاصله اش بیشتر می شود و خوب است که همچنان کودک بمانیم.

اراز محمد سارلی هم در این جلسه گفت: حضورر شما مشاهیر و اهل فرهنگ در این استان ودرکنار اهل سنت بها دادن به کسانی است که شما را دوست دارند.

#ضعف نویسندگی در استان ما مشهود است

این ناشر ترکمن گفت: ما از تمرکز گرایی که وجود دارد نگران هستیم و به این موضوع اعتراض داریم. دیده شدن مناطق محروم بسیار مهم است و اگر استعدادهای استان ما دیده شود می توانیم مصطفی رحماندوست ها را از استان به کشور تحویل دهیم.

وی تصریح کرد: در استان ما نویسنده بسیار است ولی نمی توانند پیشرفت کنند چرا که تکنیک نویسندگی و ضعف آموزشی در استان ما بسیار مشهود است.

وی گفت: اهل سنت در کشور همراه نظام هستند و در این راستا ۵۵۰ شهید و دو هزار جانباز را تقدیم انقلاب کرده اند.
مهر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست