• تاریخ: 2016-07-27
  • شناسه خبر: 19624
  • 616 بازدید

چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان آق قلا برگزار شد

ارکین نیوز- چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان آق قلا به ریاست “الیاس هیوه چی”فرماندار و با حضور اعضاء این شورا در محل مدیریت آموزش و پرورش شهرستان برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرست ...

ارکین نیوز- چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان آق قلا به ریاست “الیاس هیوه چی”فرماندار و با حضور اعضاء این شورا در محل مدیریت آموزش و پرورش شهرستان برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان آق قلا،”الیاس هیوه چی” در ابتدای جلسه اشاره ای به گزارش ارائه شده در مراسم نماز عید فطر شهرستان داشته،ارتقاء رتبه ۱۲ به ۳ استانی شهرستان آق قلا در امتحانات نهائی و میانگین معدل کتبی دانش آموزان، حضور ۲۲ هنر آموز این شهرستان برای اولین بار و کسب رتبه کشوری در حوزه علمی کاربردی،کسب رتبه نخست استان در مسابقات آزمایشگاهی زیست و شیمی و جواز ورود به مسابقات کشوری،رتبه اول گروههای آموزشی، اخذ امتیاز تاسیس آزمایشگاه نانو و همچنین احداث هنرستان فنی و کشاورزی غرب استان را از دیگر افتخارات شهرستان آق قلا در حوزه آموزش و پرورش برشمرد.
وی همچنین از عوامل اجرایی و برگزار کنندگان کنکور سراسری در شهرستان که با کمال امنیت،آرامش و نظم برگزار شد تشکر و قدردانی نمود.
بالاترین مقام اجرایی دولت در شهرستان آق قلا،فراهم نمودن بستر تعلیم و تربیت برای همه دانش آموزان محروم،بی بضاعت و بازمانده از تحصیل را از برنامه های اساسی دولتمردان تدبیر و امید دانسته و بیان داشت: بسیاری از دانش آموزان علی رغم استعداد های درخشان بالفعل و بالقوه به دلیل مشکلات مالی خانواده ها یشان قادر به ادامه تحصیل نمی باشند و این امر همدلی و همزبانی خیرین،مردم و مسئولین را می طلبد.
فرماندار شهرستان آق قلا با بیان اینکه آموزش و پرورش یک نهاد تاثیرگذار در جامعه است،افزود:آموزش و پرورش مولد سرمایه های انسانی کارآمد در جامعه است و باید همه به کمک و یاری آموزش و پرورش بشتابیم تا این نهاد در فرآیند تعلیم و تربیت دچار مشکل نشود.
رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان آق قلا افزود:شوراهای آموزش و پرورش تجلی مشارکت مردم و مسئولین در امر مقدس تعلیم و تربیت است. تشکیل شوراها در راستای تحقق خرد جمعی، مشارکت و نظارت مردم در امر تعلیم و تربیت رسمی و عمومی و بهره گیری از کلیه ی منابع و امکانات در جهت تاسیس، توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی و پرورشی و همچنین تسهیل در فعالیتهای اجرایی در شهرستان در چارچوب تعالیم اسلامی است.
“هیوه چی”در پایان سخنان تاکید داشت:تمرکز زدایی و مشارکت محلی برای ارتقاء فعالیتهای آموزش و پرورش ازموضوعات قابل توجه است که نقش مهمی در پیشرفت سریع امور دارد. پس وظیفه همه ادارات و نهادها کمک به رشد و توسعه آموزش وپرورش می باشد و شوراها اگربه وظایف قانونی خود همانطور که درقانون آمده عمل کنند می توانند در توسعه و تجهیز فضاهای آموزش و پرورش وتحقق مشارکت های مردمی و دولتی نقش بسیارمهمی داشته باشند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست