• تاریخ: 2016-06-05
  • شناسه خبر: 18287
  • 727 بازدید

پیکرمرد فرهنگ و اولین مدیرکل ارشاد اسلامی گلستان تشییع شد

ارکین نیوز-پیکر مرحوم حبیب اله قلیش لی اولین مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان روز یکشنبه با حضور اقشار مختلف در گرگان تشییع و در امامزاده عبدالله (س) این شهر به خاک سپرده شد. مراسم وداع با پیکر این مرحوم ساعت ۹٫ ...

ارکین نیوز-پیکر مرحوم حبیب اله قلیش لی اولین مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان روز یکشنبه با حضور اقشار مختلف در گرگان تشییع و در امامزاده عبدالله (س) این شهر به خاک سپرده شد.

مراسم وداع با پیکر این مرحوم ساعت ۹٫۳۰ در محل تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار و سپس بر روی دستان حاضرین تشییع شد.
در این مراسم پیام های تسلیت علی مراد خانی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، احمد مسجد جامعی وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی و عضو شورای شهر تهران و آیت الله سید کاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان قرائت شد.
در این مراسم مدیر کل کنونی و مدیران قبلی ارشاد اسلامی گلستان، فرماندار گرگان، جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی، اعضای شورای اسلامی چهار دوره گذشته و اصحاب فرهنگ، هنر و ادب و جامعه رسانه ای استان حضور داشتند.
آیت الله سیدکاظم نورمفیدی امام جمعه گرگان بر پیکر مرحوم قلیش لی، نماز را اقامه کرد.
مرحوم قلیش لی بازنشسته فرهنگی و رییس اسیق شورای شهر، یکی از چهره های شهیر گلستان و اولین مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان بود که پس از طی یک دوره بیماری سخت، روز شنبه ۱۵خرداد در یکی از بیمارستان های گرگان دار فانی را وداع گفت.
وی در سال ۱۳۲۲ در روستای معصوم آباد شهر گرگان به دنیا آمد و دیپلم را از دبیرستان ابن سینا این شهر گرفت و پس از آن در رشته فلسفه و حکمت اسلامی دانشکده الهیات دانشگاه تهران لیسانس گرفت.
مرد فرهیخته گلستان از سال ۱۳۵۱ در اداره فرهنگ گرگان (آموزش و پرورش کنونی) به عنوان دبیر دبیرستان استخدام شد و پس از آن در اداراتی همچون شهرداری گرگان و ساری، فرمانداری قائم شهر و خوانسار فعالیت کرد.
وی همچنین صاحب امتیازی و مدیر مسوولی روزنامه اقتصاد پویا را برعهده داشت.
شهردار گرگان و برخی از شهرهای استان مازندران و خدمت در عرصه فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان سیستان و بلوچستان بخش دیگری از دوران خدمت مرحوم قلیش لی بود.
چند روز قبل مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان به همراه رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان، عضو چهار دوره شورای شهر گرگان، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گرگان و جمعی از مدیران در دوران بستری بودن مرحوم قلیش لی دز بیمارستان از وی عیادت کردند.
در پی درگذشت این چهره شهیر و فرهیخته فرهنگی گلستان، روابط عمومی استانداری و سایر ارگان ها و نهادهای استان اطلاعیه های تسلیت و اظهار همدردی صادر کردند/ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست