• تاریخ: 2015-04-25
  • شناسه خبر: 3439
  • 748 بازدید

ولی پور :پیگیری افزایش سقف بیمه خبرنگاری و سفر تفریحی روزنامه نگاران

ارکین نیوز – دبیر هیات مدیره روزنامه نگاران استان گلستان، گفت: موضوع قطع شدن بیمه تعدادی از روزنامه نگاران استان و نیز طرح افزایش سقف بیمه خبرنگاری تا ده نفر در دست پیگیری است. غلامرضا ولی پور، امروز در جمع خبرنگار ...

4-1
ارکین نیوز – دبیر هیات مدیره روزنامه نگاران استان گلستان، گفت: موضوع قطع شدن بیمه تعدادی از روزنامه نگاران استان و نیز طرح افزایش سقف بیمه خبرنگاری تا ده نفر در دست پیگیری است.
غلامرضا ولی پور، امروز در جمع خبرنگاران گلستانی، گفت: به محض اطلاع از قطع شدن بیمه روزنامه نگاران استان از سوی صندوق حمایت از روزنامه نگاران و هنرمندان با واحد مطبوعات اداره کل ارشاد مذاکره و مقرر شد خبرنگاران با ارائه معرفی نامه از سوی مدیران مسئول به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مراجعه نمایند.
وی، افزود: به تمامی خبرنگاران استان اطلاع رسانی انجام شد و مقرر شد اگر خبرنگاری جهت ارائه معرفی نامه با مشکل مواجه باشد، در صورت تائید هویت خبرنگاری وی، انجمن معرفی نامه ی او را صادر کند.
عضو ۳ دوره هیات مدیره روزنامه نگاران استان گلستان، با اشاره به مکاتبات انجمن با طرح موضوع قطع شدن بیمه برخی از خبرنگاران و درخواست این انجمن به جهت افزایش سقف بیمه خبرنگاری با کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: موضوع از طریق حجت الاسلام والمسلمین طاهری، نماینده گرگان و آق قلا در کمیسیون فرهنگی مجلس، از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون مطبوعاتی وی سوال شد.
ولی پور، گفت: دبیر کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، پیشنهاد این انجمن مبنی بر افزایش سقف تعداد خبرنگاران بیمه شده در مطبوعات را از ۵ به ۱۰ نفر با آقای انتظامی معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد مطرح کرده است.
وی، ادامه داد: آقای انتظامی افزایش تعداد سقف بیمه شدگان را مستلزم قانون جدید دانست و اجرایی شدن آن را مستلزم ارائه طرح یا لایحه جدید اعلام کرده است.
ولی پور، گفت: دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس خواستار ارسال نامه و پیگیری از سوی وزارت ارشاد و در نهایت ارائه لایحه از سوی هیات دولت شد و گفت: در صورت ارائه این موضوع به صورت طرح با مخالفت شورای نگهبان به استناد اصل ۷۵ مواجه خواهد شد، ولی اگر لایحه از سوی هیات دولت باشد، منعی نخواهد داشت.
دبیر هیات مدیره روزنامه نگاران استان گلستان، گفت: درخواست فوق طی نامه ای به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ارسال و مقرر شد حجت الاسلام والمسلمین طاهری، دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس با نظر موافق موضوع را در مجلس شورای اسلامی پیگیری نماید.
غلامرضا ولی پور، با اشاره به اتحاد، همدلی و تلاش تمامی اعضای هیات مدیره از سفر تفریحی قریب الوقوع خبرنگاران استان هم خبر داد و گفت: موضوع سفر تفریحی خبرنگاران گلستانی به استان های اصفهان و فارس از سوی خانم دستجردی(از اعضای هیات مدیره) در دست پیگیری است.
وی، گفت: در خصوص موضوع مسکن خبرنگاران مذاکرات مقدماتی با رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان انجام شده و قرار است بزودی جلسه هیات مدیره انجمن با مهندس ایری درجهت یافتن راهکار سهل و آسان برگزار شود.
ولی پور، اظهار داشت: با تلاش همه اعضای هیات مدیره بزودی خبرهای خوش دیگری برای خبرنگاران استان گلستان خواهیم داشت.

  • محمد - 2015-04-25 در 7:22 ب.ظ

    و باز هم ولی پور. ولی پور اینجا ولی پور آنجا ولی پور همه جا. در جمع خبرنگاران!!!!!

  • mohsen - 2015-04-26 در 10:20 ق.ظ

    واقعا برای برخی از دوستان متاسفم که این همه تلاش این بنده خدا دیده نمی شه و فقط به فکر تخریب همدیگه هستیم و دلیل آن هم حسادت برخی افراد تنگ نظر است.
    من دیروز از نزدیک شاهد بودم برای مشکلی که برای خبرنگاران در واحد ذیحسابی اداره آب منطقه ای برای جمعی از خبرنگاران بوجود آمده بود شخصاً و کمتر از ده دقیقه خود را به آنجا رساند و موضوع را حل و فصل کرد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست