• تاریخ: 2016-06-30
  • شناسه خبر: 19003
  • 1,424 بازدید

وقتی دستی را به یاری میگیری/بدان دست دیگرت در دست خداست

ارکین نیوز-ماه مبارک رمضان است و فضیلت های بیشمار برای این ماه مبارک ذکر شده است. در کتب دینی و احادیث و روایات از اعمال نیکو در این ماه مبارک بسیار سخن گفته شده و هرکدام از اعمال نیکو و اجر فراوان ان بحث کرده است. اما ی ...

ارکین نیوز-ماه مبارک رمضان است و فضیلت های بیشمار برای این ماه مبارک ذکر شده است.

در کتب دینی و احادیث و روایات از اعمال نیکو در این ماه مبارک بسیار سخن گفته شده و هرکدام از اعمال نیکو و اجر فراوان ان بحث کرده است. اما یکی از مهمترین اعمالی که در این ماه مبارک بسیار بر ان تاکید شده دستگیری و کمک به نیازمندان و فقرا و ایتام است.

در حدیثی از پیامبر عزیز اسلام (صلی الله علیه و آله) وارد شده است که حضرت فرمود: «هر کس دل مؤمنی را شاد کند، مرا شاد نموده و هر که مرا شاد نماید خدا را شاد نموده است.» برابری شاد نمودن دل مؤمن با شادی خدا چیزی نیست که ما با عقل قاصر خود بتوانیم آن را درک نماییم. بین مردم جامعه، آن قشر که از همه نیازمندتر و کمک رسانی به آنها بر همه لازم و ضروری است، فقرا و ایتام جامعه هستند.

خداوند بی همتا در کلام نورانی خود به کرّات مؤمنین را به انفاق و کمک رسانی به فقرا و مستمندان سفارش فرموده است. از باب نمونه به یکی از آیات نورانی قرآن کریم در این زمینه اشاره می نمایم: خداوند مهربان در سوره ی مبارکه بقره در بیانی بسیار لطیف و زیبا می فرماید: 

»یا ایها الذین آمنوا أنفقوا من طیبات ما کسبتم و مما اخرجنا لکم من الارض» ؛
ای کسانی که ایمان آورده اید، از بهترین چیزهایی که بدست آورده اید و از آنچه از زمین برایتان بیرون آورده ایم، انفاق نمایید.
پس چه نیکوست که در این ماه مبارک و در این شبهای پر خیر و برکت قدر به فکر فقرا و محرومین باشیم و با کمک های خود هرچند اندک دل انان را شاد کنیم تا خداوند نیز از ما خشنود باشد. و در اخر به یاد داشته باشیم که بخشنده بودن بیش از انکه توانایی مالی بخواهد دل بزرگ می خواهد.

مرکز نیکوکاری محمد رسول الله (صلی الله علیه و آله) شهر آق قلا آماده دریافت هر نوع کمک (نقدی و غیر نقدی از قبیل اقلام خوراکی به صورت سبد غذایی و پوشاک نو برای فرزندان فقرا و ایتام و…) از طرف شما مردم نیکوکار می باشد.
مسئول اجرایی: عبدالخالق دلیجه – شماره تماس جهت کمک رسانی به نیازمندان ۰۹۱۱۵۲۲۱۹۲۹

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست