• تاریخ: 2016-07-01
  • شناسه خبر: 19007
  • 685 بازدید

همبستگی و اتحاد راهپیمایی روز قدس در گلستان طنین انداز شد

ارکین نیوز-مردم شهرهای گلستان با خلق حماسه ای دیگر مانند سایر هموطنان خود در روز جهانی قدس و با شرکت در راهپیمایی، انزجار خود را نسبت به رژیم صهیونیستی اعلام کردند. آخرین جمعه ماه مبارک رمضان توسط امام خمینی (ره) به‌عنوا ...

ارکین نیوز-مردم شهرهای گلستان با خلق حماسه ای دیگر مانند سایر هموطنان خود در روز جهانی قدس و با شرکت در راهپیمایی، انزجار خود را نسبت به رژیم صهیونیستی اعلام کردند.

آخرین جمعه ماه مبارک رمضان توسط امام خمینی (ره) به‌عنوان روز جهانی قدس نام‌گذاری شده است. در این روز تمامی مردم ایران با حضور در راهپیمایی روز قدس انزجار خود را نسبت به جنایت‌های رژیم کودک کش صهیونیستی و استکبار جهانی اعلام می‌کنند.

امسال نیز مردم دارالمؤمنین و روزه‌دار شهرستان گرگان و سایر شهرهای استان در روز جمعه ۱۱ تیرماه در مسیرهای راهپیمایی حاضر شدند و علی رغم گرمای شدید با طی کردن مسیرهای تعیین شده که در گرگان از میدان شهرداری تا مصلی نماز جمعه گرگان بود در راهپیمایی باشکوه روز جهانی قدس شرکت کردند.

در گرگان، مرد و زن، پیر و جوان و … همه آمده بودند تا با حضور در راهپیمایی روز قدس به اسرائیل غاصب بفهمانند که ملت‌های مظلوم جهان همچون فلسطین هیچ زمان تنها نیستند و کشورهای مسلمان با پشتیبانی از آن‌ها اجازه تصرف را به دشمنان نخواهند داد.

یکی از نوجوانان شرکت‌کننده در راهپیمایی روز قدس در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: هدف ما از شرکت در راهپیمایی روز قدس نابود شدن اسرائیل و آمریکا است. کشته زدن تعداد بسیاری از بی‌گناهان فلسطینی یک ظلم به تمام معنا است چراکه بی‌دلیل خون آن‌ها بر روی زمین ریخته می‌شود.

حسان جهان تیغ افزود: وظیفه تمامی ملت‌های مسلمان ازجمله ایران این است تا همدلی و همدردی خودش را با مردم بی‌گناه فلسطین با شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس اعلام کند. خوشبختانه مردم ما در امنیت بسیار خوبی زندگی می‌کنند اما نباید به دلیل داشتن امنیت نسبت به خیلی اتفاقات سکوت کرد.

وی ارسال کمک‌های مردمی به فلسطین را یکی از راه‌های کمک به مردم مظلوم این کشور دانست و گفت: همچنین اعزام نیروهای نظامی و مهمات برای جنگ با اسرائیل می‌تواند کمک بسیار خوبی به مردم مظلوم فلسطین باشد.

او تصریح کرد: کشورهای اسلامی جهان باید با یکدیگر متحد باشند و با کمک‌رسانی به این کشور فشار ظالمین را از روی سر آن‌ها بردارند. مردم کشور ما نیز همیشه گوش به‌فرمان مقام معظم رهبری بوده‌اند و هر دستوری را که ایشان ابلاغ فرمایند، قطعاً در جهت رسیدگی به کشور فلسطین با سرعت و دقت بسیاری انجام خواهند داد.

کشورهای اسلامی هیچ‌گاه نباید از حمایت یکدیگر شانه خالی کنند

یکی دیگر از شرکت‌کنندگان در راهپیمایی روز جهانی قدس در گرگان مردی با ۳۵ سال سن بود که همراه خانواده‌اش به راهپیمایی آمده بود. سید محمود حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: همان‌طوری که امام خمینی (ره) اعلام کردند فلسطین پاره تن اسلام است و مردم کشورهای اسلامی هیچ‌گاه نباید از حمایت یکدیگر شانه خالی کنند.

وی افزود: مردم ما نیز با توجه به نام‌گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس، برای اطاعت از فرمان امام راحل و حمایت از مظلومین جهان اسلام مخصوصاً فلسطین به خیابان‌ها آمدند و با سردادن شعارهای «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آمریکا» انزجار خود را نسبت به استکبار جهانی اعلام کردند.

وی ادامه داد: شرکت در راهپیمایی روز قدس به‌نوعی نشان‌دهنده پایبندی جمعیت اسلام برای پایبندی به جمهوریت و نظام مقدس جمهوری اسلامی و همچنین دفاع از فرمایشات امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

حسینی با بیان اینکه پیشرفت ملت‌های مسلمان به‌نوعی پیشرفت فلسطین است، گفت: دولت‌مردان باید به جوان‌ها و همه اقشار جامعه بها دهند تا با فعالیت و اشتغال بتوانند زمینه‌ساز پیشرفت جمهوری اسلامی ایران باشند. زمانی که ملت ما در اوج آمادگی و پیشرفت باشد، قطعاً کمک‌های خود را برای مردم مظلوم جهان ارسال خواهد کرد.

حسینی گفت: بدخواهان اسلام مخصوصاً کشورهای غاصب اسرائیل و آمریکا باید بدانند که مردم غیور ایران اسلامی و دیگر کشورهای مسلمان جهان همیشه از مردم مظلوم فلسطین حمایت خواهند کرد و اجازه نخواهند داد تا مردم بی‌گناه ازجمله کودکان کشته شوند.

یکی از جوانان گرگانی در پایان راهپیمایی روز جهانی قدس در گفتگو با خبرنگار مهر به جنایات رژیم صهیونیستی در قبال مردم مظلوم فلسطین اشاره کرد و گفت: فلسطین و بیت‌المقدس قبله اول مسلمانان جهان بوده است و چشم و امید بسیاری از مردم ستم دیده و مظلوم جهان نیز به‌سوی این مسجد و سرزمین است.

یاسر مؤمنی ادامه داد: بیت‌المقدس بیش از نیم‌قرن پیش مورد توجه فراوان ملت‌ها بوده است و زمانی که ستمکاران به شکل وحشیانه برای غارت به این کشور حمله کردند، رهبر کبیر و فرزانه انقلاب اسلامی آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به نام روز جهانی قدس اعلام کردند.

امت اسلامی همیشه از مردم فلسطین حمایت می‌کند

او با بیان اینکه امت اسلامی همیشه از مردم فلسطین حمایت می‌کند، تصریح کرد: مردم مسلمان کشورهای دیگر هرساله و با دهانی روزه در مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت می‌کنند و هیچ زمانی هم از این کار امتناع نخواهند کرد حتی اگر فلسطین پیروز شود.

مؤمنی افزود: بعد از ارتحال امام خمینی (ره) نیز حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اندیشه توانای خود، شور و شوق مردم برای حضور در راهپیمایی این روز را بیشتر کردند. مردم ما با حضور خود در راهپیمایی روز جهانی قدس در ابتدا مهر تأییدی بر نظام جمهوری اسلامی و رهبر انقلاب می‌زنند و سپس نشان می‌دهند که همیشه در جهت حمایت از مردم مظلوم فلسطین ایستاده‌اند.

وی گفت: زنده نگه‌داشتن اسلام، حفظ ارزش‌های اسلامی، اجازه ندادن به هیچ‌کسی برای تعامل با ستمکاران جهان و فرهنگ ظلم‌ستیزی می‌تواند به مردم مظلوم فلسطین کمک کند. برخی از افراد به دنبال حذف شعارهای مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا هستند اما مردم انقلابی و مؤمن ایران اسلامی هیچ زمانی این شعارها را از یاد نخواهند برد.

جوان گلستانی در پایان تدابیر حزب‌الله و رهبری مقام معظم رهبری را برای نابودی اسرائیل کافی دانست و افزود: روز قدس تنها روز فلسطین نیست بلکه تمامی مردم باید با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس از کشورهای مسلمان جهان حمایت کنند تا از اشغال ستمکاران بیرون بیایند. مردم مظلوم فلسطین باید بدانند که پیروزی نزدیک است و همچنین جنایتکاران آمریکا و اسرائیلی نیز مطلع باشند که جوانان رشید ایران اسلامی تا نابودی کامل دست از آن‌ها برنخواهد داشت.
مهر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست