• تاریخ: 2015-04-25
  • شناسه خبر: 3433
  • 622 بازدید

مونیخ میزبان نمایشگاه ترکمن های ایران بود

ارکین نیوز – نمایشگاه هنرهای ترکمنان ایران در شهر مونیخ در جنوب آلمان در محل موزه پنج قاره گشایش یافت. در این نمایشگاه هنری قالی، جواهرات تزیینی ، نقاشی، عکس و لباس های سنتی ترکمن به نمایش درآمده و هنرمندان ترکمن ب ...

81583379-6409020
ارکین نیوز – نمایشگاه هنرهای ترکمنان ایران در شهر مونیخ در جنوب آلمان در محل موزه پنج قاره گشایش یافت.

در این نمایشگاه هنری قالی، جواهرات تزیینی ، نقاشی، عکس و لباس های سنتی ترکمن به نمایش درآمده و هنرمندان ترکمن به اجرای موسیقی پرداختند.

خلیل خلیلی سرکنسول ایران در مونیخ هنگام افتتاح این نمایشگاه هنری بر اراده دولت یازدهم بر گسترش روابط با دیگر کشورها بر اساس حفظ منافع و احترام متقابل تاکید کرد.

وی بر این نکته صحه گذاشت که افزایش مناسبات فرهنگی ، علمی و دانشگاهی می تواند راه تقویت روابط سیاسی و اقتصادی با دیگر کشورهای جهان را هموار کند.

خلیلی با اشاره به مناسبات تاریخی آلمان و ایران همچنین مصرانه خواستار برداشته شدن گامهایی در جهت تعمیق روابط فرهنگی با آلمان از جمله میزبانی یک هفته ویژه فرهنگی و همکاری در زمینه پروژه های مشترک فیلمسازی شد.

در همین حال ، کریستین کرون مدیر موزه پنج قاره ضمن هم صدا شدن با خلیلی در اظهارات افتتاحیه نمایشگاه ، خواستار مناسبات فرهنگی نزدیکتر دو کشور شد.

وی با اشاره به دیدار اخیرش از ایران ، مصرانه خواستار طرح های همکاری بین دانشگاه مشهور ماکسیملیان مونیخ ، موزه کاخ گلستان و موزه پنج قاره شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست