• تاریخ: 2018-01-09
  • شناسه خبر: 25049
  • 422 بازدید

معاون توسعه وزارت آموزش و پرورش: به‌کارگیری سرباز معلمان در مناطق محروم و روستایی

ارکین نیوز-معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از به‌کارگیری سرباز معلمان در آموزش و پرورش با هدف خدمت در مناطق محروم و روستایی خبر داد. علی الهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با ...

ارکین نیوز-معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از به‌کارگیری سرباز معلمان در آموزش و پرورش با هدف خدمت در مناطق محروم و روستایی خبر داد.

علی الهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره بر ضرورت تأمین نیازهای آموزشی و زمینه سازی برای تحت پوشش قرار دادن همه جمعیت لازم التعلیم در مناطق مختلف کشور، اظهار کرد: یکی از نیروهایی که به کارگرفته می‌شوند، سرباز معلمان هستند.

وی نیروهای سرباز معلم را مصدر خدمات ارزشمندی دانست و افزود: در راستای توسعه خدمات آموزشی، هماهنگی‌های لازم جهت انجام وظایف آموزشی مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش این نیروها با ستاد کل نیروهای مسلح، انجام می‌شود.

الهیار ترکمن ادامه داد: به استناد اصل ۱۴۷ قانون اساسی، نیروهای مسلح مؤظفند در زمان صلح، تعدادی از کارکنان وظیفه خود را به درخواست دولت برای انجام امور مختلف امدادی، تولیدی، کشاورزی، آموزشی، بهداشتی و پژوهشی در اختیار دولت قرار دهند.

معاون پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش گفت: به دلیل گستردگی دامنه فعالیت‌ها تعلیم و تربیت در اقصی نقاط کشور به ویژه در مناطق روستایی و عشایری، یکی از متقاضیان استفاده از خدمات افراد فوق الذکر، آموزش و پرورش است.

وی بیان داشت: گستردگی و پراکندگی مناطق آموزشی در نقاط مختلف کشور ایجاب می‌کند برای تحت پوشش بردن همه افراد لازم التعلیم از ظرفیت‌های موجود، از جمله خدمات سرباز معلمان استفاده شود، اما این نیاز نافی توجه به کیفیت و انتخاب صحیح این افراد در وزارت آموزش و پرورش نیست.

الهیار ترکمن تصریح کرد: نیازهای آموزشی به تفکیک منطقه، مقطع، رشته تحصیلی و استان به ستاد کل نیروهای مسلح اعلام می‌شود و ستاد کل نیروهای مسلح نیز شرایطی برای جذب این افراد دارد که می‌‌توان به دارا بودن مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر و نیز، عدم غیبت در زمان اعزام به خدمت سربازی اشاره کرد.

معاون پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: پس از انتخاب نهایی و طی شدن مراحل گزینش، افراد پس از گذراندن دوره آموزشی نظامی در تیرماه هر سال به وزارت آموزش و پرورش معرفی می‌شوند.

وی گفت: برای افراد منتخب، دوره‌های تخصصی و عمومی در قالب دوره‌های بدو خدمت برگزار کرده و پس از موفقیت در سپری کردن دوره و موفقیت در آزمون این دوره‌ها، آنان را جهت تعیین محل خدمت به گروه طرح و برنامه ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها معرفی و غالباً در مناطق محروم، کمتر برخوردار و مدارس کم جمعیت روستایی به‌کارگیری می‌کنند.

الهیار ترکمن متذکر شد: سرباز معلمان در طول دوره ۲ ساله خدمت خود در وزارت آموزش و پرورش، از نظر قوانین و مقررات هیچ تفاوتی با سایر نیروهای آموزشی نداشته و تحت نظارت مستمر و ارائه راهنمایی‌های لازم قرار می‌گیرند.

معاون پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش یاد آورشد: موضوع سرباز معلمان یکی از حساسیت‌ها و اولویت‌های وزارت آموزش و پرورش است اما سعی خواهیم کرد به کارگیری این نیروها کیفیت آموزشی را تحت الشعاع قرار ندهد؛ بنابراین سربازانی مصدر خدمات آموزشی می‌شوند که از کیفیت و صلاحیت لازم برای تدریس برخوردار باشند/فارس

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست