• تاریخ: 2015-05-12
 • شناسه خبر: 3940
 • 3,516 بازدید

مسئولین شهر آق قلا در فقدان جرجانی گریستند

ارکین نیوز – امروز صبح دبیرستان امام خمینی (ره) شهر آق قلا میزبان مسئولین شهرستانی در هفتمین روز درگذشت مرحوم عبدالرحمان جرجانی بود. مراسم با پخش صدای مرحوم جرجانی در جلسه شورای معلمان شروع شد و حال و هوایی حزن انگ ...

IMG_0831
ارکین نیوز – امروز صبح دبیرستان امام خمینی (ره) شهر آق قلا میزبان مسئولین شهرستانی در هفتمین روز درگذشت مرحوم عبدالرحمان جرجانی بود.
مراسم با پخش صدای مرحوم جرجانی در جلسه شورای معلمان شروع شد و حال و هوایی حزن انگیزی را رقم زد.
عبدالرحیم سن سبلی دوست و معاون ایشان در دبیرستان امام (ره) با این شعر سخنان خود را آغاز کرد:
آغلاب گلدی جهانا
سونگیندان گولدی گدی
بیر میوه لی باغ یالی
سیایاسین سالدی گیدی
گیجه لرده شمع بولیب
عالم معلم بولیب
کوپ مشکلیه ام بولیب
درمان نی بردی گیدی
درمان تابمانی اوزی
حق دیب آغلادی گوزی
ماتاما اوریب یازی
یازآیی سولدی گدی
عبدالرحیم سن سبلی سپس ادامه داد: چند روزی است معلمان شهرمان فقدان معلمی دلسوز و مدیری توانا و انسانی باتقوا عزا دارند. چند روزی است که زنگ های تفریح مدارس شهرمان ؛ بین معلمان ودانش آموزان صحبت از جرجانی است و هرکس خاطره ای و شمه ای از خوبی های ایشان را ذکر می کند و قلبها مملو از درد است و چه می توان گفت در رثای از دست دادن معلمی دلسوز ، انسانی متواضع ، عبدالرحمان خوشنام.
وی ادامه داد: آری چند سالی بود که شاهد پرپر شدن یکی از بهترین های شهرمان بودیم و آخر در غروبی غم انگیز در چهارشنبه هفته پیش ؛ بعد از قریب ۴ سال مبارزه با بیماری لاعلاج ALS مرگ تدریجی عصب های بدن خبری تلخ همه را در غم سنگینی فرو برد.
نظری ریس اداره آموزش و پرورش شهرستان ضمن خیر مقدم به مدعوین بابیان وجدان کاری و مدیریت اخلاق مدارانه ی ایشان از حضور مسولین شهرستانی در این مراسم تشکر کرد و اعلام کردند که مجلس چهلم ایشان از طرف معلمان منطقه در مکان اداره برپا خواهد گردید.
سپس الیاس هیوه چی فرماندار و دوست ، هم دانشگاهی و یار دوران سربازی ایشان به جایگاه سخنرانی رفت ولی به دلیل حزن و اندوه زیاد نتوانست سخنی بگوید و عذرخواهی کرد.
عبدالرشید قرنجیک شهردار آق قلا نیز به عنوان شاگرد آن مرحوم یکی دیگر از سخنرانان مراسم بود که ایشان نیز به جز بیان جمله ای که مرحوم جرجانی عصای دستای ما بود و ما تکیه گاه خود را از دست داده ایم به دلیل غالب شدن اشک در چشمانش نتوانست صحبت کند .
حاج آخوند رهبر در پایان مراسم با بیان شمه ای از خصوصیات اخلاقی آن مرحوم گفت: مرحوم جرجانی در اخلاق و رفتار اسوه و نمونه بود و برگزاری چنین مراسمی برای این شخصیت حتما با رضایت خداوند همراه خواهد بود.
وی اضافه کرد: مرحوم جرجانی تنها مدیری شایسته برای دانش آموزان بلکه پدر معنوی آنها بود و این افتخار نصیب هرکسی در این دنیا نخواهد شد.
گفتنی است در پایان مراسم ختم دعای ۳۷۱ هزار صلوات و ختم تهلیلی و یک ختم کامل قرآن توسط معامان و دانش آموزان نثار روح آن مرحوم شد .
عکس ارسالی کاربران گروه وایبری ارکین نیوز از مرحوم عبدالرحمان جرجانی قبل از بیماری
IMG_2015051214143
عکس ها از سایت فرمانداری آق قلا
IMG_0761
IMG_0824
IMG_0847
IMG_0862

 • علي - 2015-05-12 در 9:10 ب.ظ

  یاد و خاطره جرجانی عزیز برای همیشه در قلبهایمان باقیست.
  روحش شاد و یادش گرامی

 • رجب چمانی - 2015-05-13 در 7:43 ق.ظ

  روحش شاید و یادش گرامی.واقعا انسان نمونه ای بود

 • حاج محمد فرهنگ - 2015-05-13 در 8:05 ب.ظ

  بیر گون اجیز قالار آدم دیین زاد
  شوننه سینینگ دردینگ سوراشان گرگ
  یونه ولین دردینگی سوراشماق اوچین
  اوزال سنی درددن قوراشان گرگ
  ———————-
  بیر گون یالنگیز قالار آدم دیین راد
  شوننه سنی آبرای بیلن جایلاشان گرگ
  اختیار برمرسینگ آغلاشماق اوچین
  شوننه بی اختیار آغلاشان گرگ
  روحش شاد یادش گرامی باد

 • اسماعیل - 2015-05-14 در 6:47 ب.ظ

  جرجانی انسانی اخلاق مدار بود . اخلاق نیکوی ایشان اجازه نمی داد حتی در موردش انتقاد هم شود. با تشکر از آقای سن سبلی و دیگر همکاران مرحوم جرجانی

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست