• تاریخ: 2015-06-23
  • شناسه خبر: 5277
  • 785 بازدید

مرحوم آخوند نظری پرچم‌دار مبارزه با وهابیت بود

ارکین نیوز – مسئول مجمع فرماندهان بسیج دانشجویی استان گلستان با آرزوی غفران برای مرحوم آخوند نظری گفت: وی پرچم‌دار مبارزه با وهابیت بود. مهدی باقریان امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گرگان با اشاره به ...

13930529000184_PhotoA
ارکین نیوز – مسئول مجمع فرماندهان بسیج دانشجویی استان گلستان با آرزوی غفران برای مرحوم آخوند نظری گفت: وی پرچم‌دار مبارزه با وهابیت بود.
مهدی باقریان امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گرگان با اشاره به درگذشت آخوند یارمحمد نظری یکی از بزرگ‌ترین روحانیون اهل تسنن استان گلستان اظهار کرد: درگذشت این عالم ربانی و مجاهد مومن موجی از اندوه را در میان همه مردم شریف استان گلستان اعم از شیعه و سنی به راه انداخته است.

وی آخوند نظری را روحانی ولایت‌مدار و انقلابی دانست و افزود: حضور در همه صحنه‌های دفاع از انقلاب، نظام و رهبری تنها یکی از خصایص برجسته این بزرگ‌مرد بود و هر جا احساس می‌کرد نظام اسلامی نیاز به حضور و کمک روحانیت دارد با شوق و اشتیاق و ایمانی سرشار به انقلاب اسلامی و رهبری وارد میدان می‌شد و با بیانات روشن و صریح خود به انجام رسالتش می‌پرداخت.

مسئول مجمع فرماندهان بسیج دانشجویی استان گلستان با بیان اینکه آخوند نظری پرچم‌دار مبارزه با وهابیت بود، گفت: وی با استواری و بدون واهمه از هیچ فرد و رخدادی همواره از وهابیت و فعالیت‌های ضداسلامی و ضددینی آنان انتقاد می‌کرد و معتقد بود این فرقه به هیچ عنوان نمی‌تواند ادعای مسلمانی کند.

باقریان تلاش‌های بی‌وقفه و صادقانه آخوند نظری را در تحکیم وحدت میان شیعه و سنی در استان گلستان فراموش ناشدنی دانست و تصریح کرد: مبارزه سرسختانه وی با تفرقه‌افکنی‌ها و حرکت‌های متعصبانه باعث شده بود در اذهان مردم همواره از او تصویر مردی مومن، انقلابی و معتدل شکل بگیرد.

وی در پاسخ به سؤالی پیرامون علت محبوبیت این عالم ربانی خاطرنشان کرد: آخوند نظری همواره در برخورد با مردم رئوف و مهربان بود و هیچ‌گاه میان خود و مردم فاصله ایجاد نکرد به همین دلیل عموم مردم شیعه و سنی به او به دیده احترام و منزلت می‌نگرند.

مسئول مجمع فرماندهان بسیج دانشجویی استان گلستان ایجاد حوزه علمیه بزرگ قره‌بولاغ و تربیت عالمان دینی را از فعالیت‌های تاثیرگذار آخوند نظری برشمرد و افزود: بدون شک دانشجویان بسیجی ضمن حضور در مراسم قرائت نماز وی راهش را در تحکیم وحدت میان مذاهب اسلامی ادامه خواهند داد.

روحانی برجسته ترکمن صحرا، استاد یارمحمد آخوند نظری موسس حوزه علمیه قره‌بولاغ که از شانزدهم خردادماه ۱۳۹۴ به دلیل بیماری و کهولت سن در بیمارستان شهید صیاد شیرازی بستری بود، در سومین روز از ماه مبارک رمضان در سن ۹۷ سالگی درگذشت.

استاد نظری در سال ۱۲۹۹ هجری شمسی در روستای «قره‎بولاغ» در یک خانواده مذهبی دیده به جهان گشود.

مرحوم یارمحمد آخوند نظری از جمله روحانیون محبوب در ترکمن صحرا بود که علاقه و حمایت جوانان ترکمن صحرا از وی مثال‎زدنی بود و نفوذ معنوی فوق‎العاده‎ای بر کل مردم ترکمن صحرا داشت.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست