• تاریخ: 2016-05-07
  • شناسه خبر: 17378
  • 618 بازدید

مراسم هفته معلم در آق قلا برگزار شد

ارکین نیوز- الیاس هیوه چی گفت: زیربنای آموزش های ما،اخلاق،دین مداری،اصول و ارزشهای اسلامی است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان آق قلا،الیاس هیوه چی در مراسم بزرگداشت مقام معلم که در تالار آلتین صحرا شهر آق ...

ارکین نیوز- الیاس هیوه چی گفت: زیربنای آموزش های ما،اخلاق،دین مداری،اصول و ارزشهای اسلامی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان آق قلا،الیاس هیوه چی در مراسم بزرگداشت مقام معلم که در تالار آلتین صحرا شهر آق قلا برگزار گردید ضمن تبریک این هفته از حضور حماسی و پرشور مردم در مرحله دوم انتخابات که باعث شدند برگ زرین دیگری بر افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی رقم زده شود تشکر و قدردانی نمود.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد فرزانه،شهید مطهری به ابعاد شخصیتی ایشان اشاره نموده و افزود:در ایامی که ایدئولوژی های انحرافی،اسلام را نشانه گرفته بود،معلم شهید کتابها نوشت و رهنمودهای مهمی ارائه داشتند و ظرفیت بالایی برای جوانان قبل و بعد از انقلاب به حساب می آمدند و فرزندان این مرز و بوم استفاده های بسیاری از این نوشته های استاد می کردند،حتی کتابهای گروهک فرقان که باعث و بانی ترور این استاد شهید شدند را مطالعه می نمودند و انحرافات را به آنها یاد آور می شدند.

فرماندار شهرستان آق قلا همچنین از شهید رجایی به عنوان معلمی نمونه یادآور شده و بیان داشت:زمانی که به شهید گرانقدر رجایی اعلام نمودند به ایشان مدال نمونه معلمی را اعطاءخواهند کرد اظهار بی تفاوتی داشتند و گفتند مدال من زمانی برای من ارزشمند خواهند بود که دانش آموزی مطلبی را درک کرده و ابراز خرسندی کند.

این مقام مسئول در شهرستان ضمن اشاره به نمونه هایی از فداکاری ها و از خودگذشتگی های معلمان در سراسر ایران اسلامی از تلاش های دست اندرکاران نظام آموزش در راستای توسعه،آموزش ،تعلیم و تربیت و ارتقاء جامعه قدردانی نمود.

هیوه چی ضمن اشاره به نگاه اصلاحی به نظام آموزش ،نقش معلمان در راه های برون رفت و اصلاح آن را اساسی دانست.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان آق قلا،بازیابی جایگاه کرامت و شخصیت معلم،تغییر ریل آموزش محفوظات محور به مهارت محور،مقاوم سازی اقتصاد آموزش و پرورش،نگاه ویژه به روابط نظام خانه و مدرسه،زنگار زدایی از منابع درسی و ضرورت همسویی نهادهای فرهنگی با آموزش و پرورش را از ممترین مسائل کلیدی در امر آموزش دانست.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست