• تاریخ: 2018-03-30
  • شناسه خبر: 25749
  • 426 بازدید

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان درآق قلا: تاریخ شفاهی هنرمندان گلستان تدوین می شود

ارکین نیوز-مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان گفت: از یک سال پیش تاریخ شفاهی هنرمندان گلستان تهیه شده و به زودی تحت عنوان کتاب «تلخ و شیرین هنرمندان استان گلستان» به بازار نشر خواهد آمد. علی اصغر فضیلت، عصر پنجشنب ...

ارکین نیوز-مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان گفت: از یک سال پیش تاریخ شفاهی هنرمندان گلستان تهیه شده و به زودی تحت عنوان کتاب «تلخ و شیرین هنرمندان استان گلستان» به بازار نشر خواهد آمد.

علی اصغر فضیلت، عصر پنجشنبه، در مراسم بزرگداشت «موسی جرجانی» اظهار کرد: به همت ارشاد تاریخ شفاهی هنرمندان گلستان تهیه شده و به زودی تحت عنوان کتاب «تلخ و شیرین هنرمندان استان گلستان» به بازار نشر خواهد آمد.

وی بیان کرد: باید از هر اقدامی که در جهت صیانت و حفاظت از سرمایه معنوی جامعه می شود، قدردانی کرد.

وی با بیان اینکه یکی از این اقدامات برگزاری همین مراسم و پاسداشت هاست، اضافه کرد: توجه به اندیشه وران و تأثیرگذاران بر فرهنگ و فکر جامعه درواقع توجه به بنیان های هویتی آن جامعه است.

فضیلت تأکید کرد: واضح است که عدم توجه به فرهنگ سازان جامعه نهایتاً منجر به پدیده شوم بی هویتی می شود.

وی افزود: ایثار و شهادت و دفاع از کیان کشور همه در سایه احساس هویت ملی معنادار می شود و هرچه پررنگ تر باشد می توان گام های قابل توجه برداشت.

اقدامات هویت ساز در جامعه سبب پیشگیری از گسست بین نسلی است

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان تصریح کرد: هر اندازه جامعه احساس هویت داشته باشد از پویایی برخوردار است.

وی گفت: اقدامات هویت ساز در جامعه سبب پیشگیری از گسست بین نسلی می شود.

فضیلت خاطرنشان کرد: امروز به پاسداشت نیم قرن تلاش هنرمند استان گرد هم جمع شدیم و حداقل دستاورد این نکوداشت آشنایی نسل جوان با ظرفیت ها فرهنگی جامعه است.

وی گفت: مادامی که نسلی نسبت به داشته های خود آگاهی داشته باشند از مسئولیت ذهنی برخوردار است و می تواند در برابر هجمه ها و آسیب ها بایستد.

فضیلت یادآور شد: امروزه یکی از تهدیدها گسست و انتفاع بین نسلی است که با انتقال دانش به نسل جوان می توان جلوی آن را گرفت تا تمامیت هویت جامعه حفظ شود/مهر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست