• تاریخ: 2022-04-13
  • شناسه خبر: 31482
  • 206 بازدید

فرماندار شهرستان مراوه تپه: مختومقلی فراغی افتخار استان گلستان است

ارکین نیوز-فرماندار شهرستان مراوه تپه در جلسه بررسی راهکارهای توسعه آرامگاه مختومقلی فراغی ضمن تشکر از حضور مدیرکل دفتر شهری استانداری گلستان و دیگر حاضرین گفت: مختومقلی فراغی متعلق به تمام بشریت بوده و این افتخاری برای ...

ارکین نیوز-فرماندار شهرستان مراوه تپه در جلسه بررسی راهکارهای توسعه آرامگاه مختومقلی فراغی ضمن تشکر از حضور مدیرکل دفتر شهری استانداری گلستان و دیگر حاضرین گفت: مختومقلی فراغی متعلق به تمام بشریت بوده و این افتخاری برای استان گلستان میباشد.

لقمان قربانی افزود :آرامگاه مختومقلی فراغی مدتی است که دیده و رسیدگی نشده است و ما میخواهیم ساماندهی را با مشارکت خیرین علاقه مند به پندها و اشعار عارفانه آن حضرت، ساماندهی را ادامه دهیم و امیدواریم که هم استانیهای عزیز در این امر خیر شهرستان مراوه تپه را یاری نمایند.

در ادامه این جلسه مدیرکل دفتر شهری استانداری با اشاره به جایگاه مختومقلی فراغی گفت: مختومقلی فراغی انسان وارسته ای بوده و آرامگاه ایشان باید در شأن وی باشد.

مهندس قلی زاده افزود: با توجه به احترامی که مختومقلی فراغی در بین مردم ایران و کشورهای خارج بخصوص ترکمنستان دارد باید به مکان گردشگری تبدیل شده و باعث ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی شهرستان شود.

وی گفت: برای توسعه ساماندهی آرامگاه مختومقلی فراغی طی برگزاری کنگره ای از ظرفیتهای استانی بهره برده شود.

در ادامه این جلسه حاج آوه ایشان محمدی از نوادگان مختومقلی فراغی ضمن قدردانی از حاضرین بخاطر دغدغه آنان برای توسعه آرامگاه گفت: از مسئولین عزیز کشوری و استانی بخاطر اقدامات عمرانی و فرهنگی انجام گرفته تاکنون قدردانی مینمایم .

وی افزود، امیدوارم که در سایه صلح و امنیت و تلاش مسئولین فرهنگ‌دوست شاهد توسعه روز افزون آرامگاه حضرت مختومقلی فراغی باشیم.

“روابط عمومی فرمانداری مراوه تپه”