• تاریخ: 2015-05-31
  • شناسه خبر: 4505
  • 648 بازدید

علاقمندی دانش آموزان ترکمنی به فراگیری زبان فارسی

ارکین نیوز- در ترکمنستان، نخستین اردوی آموزشی سال جدید(۹۴) متشکل از حدود ۱۰۰ نفر از فارسی آموزان مقاطع و سنین مختلف ترکمن که در رایزنی فرهنگی سفارت ایران در عشق‌‏آباد مشغول آموزش زبان و ادبیات فارسی هستند، صبح امروز با ا ...

images
ارکین نیوز- در ترکمنستان، نخستین اردوی آموزشی سال جدید(۹۴) متشکل از حدود ۱۰۰ نفر از فارسی آموزان مقاطع و سنین مختلف ترکمن که در رایزنی فرهنگی سفارت ایران در عشق‌‏آباد مشغول آموزش زبان و ادبیات فارسی هستند، صبح امروز با اجرای برنامه‌‏های مختلف آموزشی، تفریحی، بازی، سرگرمی،پذیرایی و صرف ناهار با شکوه خاصی برگزار شد.

«رسول اسماعیل‌زاده» رایزن فرهنگی سفارت ایران در عشق‏‌آباد طی سخنرانی خود با اشاره به اینکه اردوی امسال به مناسبت اعیاد شعبانیه برگزار می‏‌شود، گوشه‌‏ای از شخصیت ائمه اطهار (ع) را برای فارسی آموزان و والدین آنها تشریح کرد.

وی همچنین اضافه کرد: از سوی دیگر این اردو آموزشی فارسی آموزان ترکمنستانی، علاوه بر آشنایی هر چه نزدیکتر فارسی آموزان تبادل تجربه یادگیری زبان فارسی و نیز بازدید از مناطق مختلف دیدنی و آشنایی با طبیعت و جاذبه‌‏های آن می‌باشد.

رایزن فرهنگی سفارت ایران در عشق‌‏آباد، همچنین بابت مساعدت در فراهم آوری برای برگزاری این اردوی آموزشی و تفریحی فارسی آموزان از دولت ترکمنستان و دست‏‌اندکاران ذیربط قدردانی و اعلام کرد: اردوی بعدی فارسی آموزان ترکمن قرار است در یکی از شهرهای ترکمنستان برگزار شود.

وی همچنین در بخش دیگر سخنرانی خود در این جمع، به فعالیت خبرگزاری فارس در ترکمنستان به عنوان تنها رسانه ایرانی فعال در این کشور، پرداخت و بابت پوشش خبرهای ترکمنستان در رسانه‏‌های ایرانی، از مسئولین این خبرگزاری ایرانی صمیمانه قدردانی کرد.

وی در این خصوص خطاب به فارسی آموزان ترکمنستانی، تاکید کرد: خبرگزاری فارس طی چند سال اخیر حضور خود در ترکمنستان، در واقع به منبع فارسی زبان درجه یک و موثق درباره تحولات همه جانبه و خبرهای ترکمنستان تبدیل گشته است و این روزها محافل سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، تحقیقاتی و پژوهشی ایران و فارسی زبانان منطقه بهترین بهره را از حضور فعال خبرگزاری فارس در ترکمنستان می‏‌برند.
گل صحرا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست